Jump to content

panzer_lehr

Members
 • Posts

  497
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Elbląg
 • Interests
  MODELARSTWO I HISTORIA WOJSKOWOŚCI
 • Occupation
  ...z zawodu jestem Dyrektorem?!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Liny holownicze, są do niczego i mega psują całość. Sama koncepcja Dioramy, bardzo fajna i ciekawa.
 2. Gratuluję modeli. Świetny pomysł na malowanie, zamiast faszystów, czechosłowackie (nie czeskie) Turbiny. Tylko mam wrażenie, że kolor, chyba za ciemny. Wydaje mi się, że one były malowane kolorem RLM02. Zresztą, ta, która stoi w muzeum Praha Kbely (byłem osobiście), jest chyba nie do końca pomalowana poprawnie. Ale ręki obciąć sobie nie dam...
 3. Urale 375D w WP w wersji skrzyniowej występowały jako etatowe ciągniki do kutrów/motorówek inżynieryjnych w jednostkach saperskich - drogowo-mostowych. W późniejszej wersji - Ural 4320 - były przewidziane jako ciągniki do dział (armato-haubic holowanych) 122 mm D-30. Ale umowa na ich zakup i produkcję licencyjną nie doszła do skutku. Zakupiono licencje samobieżnej armato-haubicy 2S1 Goździk - działo to samo.
 4. Tomek, Bardzo fajnie Ci wyszedł "Kwiatek". Ale jak mogę coś napisać, to warto by z lekka przybrudzić koła nośne. Dużo bardziej przybrudzony i przykurzony jest kadłub, niż wspomniane koła. I delikatnie wydech bardziej podkreśl. Zarówno oryginalne silniki JaMZ jak i nasze ze Stalowej Woli, bardzo dymią na czarno. Poza tym bardzo fajnie ogarnąłeś gąsienice. Super. Fajny model.
 5. BABARYBA 2018...i po. Eureka XXL i 4Fox już w domu...bardzo dziękujemy!!! Poniżej parę zdań ode mnie. Szczerze, nie miałem okazji w Polsce być na imprezie tak zorganizowanej, tak pieczołowicie przygotowanej, skierowanej zarówno do Braci Modelarskiej, jak również do producentów, firm i sklepów. Często, jest tak, że gdzieś z tyłu głowy słyszymy "wewnętrzny głos", że jednak coś było nie tak, otóż wszystko było na TAK!!! Pierwszy raz byłem na imprezie modelarskiej, gdzie była włączona i działała KLIMATYZACJA!!! Przyjemniej było na hali niż poza nią...temperatura na zewnątrz ponad 30 stopni. Co do sędziowania, nie mam się do czego przyczepić. Szybko, sprawnie, klarownie. Zarówno w wersji festiwalowej, jak również konkursowej. Nagród od groma. Nie pytam jak i skąd były nagrody, wyróżnienia. Wiem, wiem, było długo, ale było co rozdawać. Poziom, bardzo wysoki. I dużo, nowych modeli, a nie ciagle "odgrzewanych kotletów". Panowie z IPMS Warszawa...za rok jesteśmy Eureka XXL i 4Fox!!! Świetna impreza. Do zobaczenia!!! Maciej BUDYŃ Bedyński 4Fox
 6. Wystarczy dotrzeć ok. 40 km pod Pragę (czeską) do Leśan i tam wszystko jest. Merkava, M48 i M60, Centurion i wiele, wiele innych. Generalnie wszystko na "chodzie". Raz na jakiś czas to odpalają i "bawią" się na czołgodromie.
 7. Wojtek, Dodaj proszę jeszcze, choć to nie krajowa impreza, ale o zasięgu napewno ogólnoeuropejskim, z bardzo dużym wkładem i udziałem modelarzy z Polski, imprezę w Węgierskim Moson Moson Model Show 2018 w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku. Wiem, również od Piotra Oz'a Ozgi, że IX edycja Festiwalu o Puchar Komendanta CSLog w Grudziądzu będzie w dniach 9-11 listopada 2018 roku. Pozdrawiam i dziękuję.
 8. Na Grobli, mają nawet sporo różności, rzeczywiście wiodących producentów, ale niestety, ceny mają koszmarne.W 3city najlepiej to chyba stoi Modelmania.
 9. Moje gratulacja!!! Kawał świetnej roboty. Warszawa, przed wojną była Perłą ówczesnej Europy. Polska, była wielokulturowa, kolorowa i generalnie ludzie żyli raczej w zgodzie. Bardzo mi się spodobało, Twoje pytanie na koniec, jakby wyglądały dziś stosunki polsko-żydowskie, gdyby nie doszło do IIwś i zniszczenie W-wy. Ilekroć jestem w W-wie i mam chwile wolnego, mogę sobie połazić, to zawsze mam odczucie, że chodzę po wielkiej nekropolii, ale patrząc na biegnących w koło ludzi, raczej nikt o tym na co dzień nie pamięta. Wielki Szacun!!!
 10. W warsztatach remontowych na Cytadeli w Grudziądzu, oglądałem wozy co były po Afganie, przed remontem i po remoncie. Wszystkie były malowane na biało. Po za tym, były tam wozy, do remontów z krajowej eksploatacji i też były białe w środku.
 11. Ja bym nie polemizował. I nie sugeruje się obrazkami. Warto wsiąść do Rośka i samemu zobaczyć.
 12. Rosiek w środku jest biały. Zarówno w przedziale kierowcy-mechanika, jak też przedział desantu i wieża z koszem. Wszystko jest pomalowane na biało.
 13. Tylko pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na budowę modelu w malowaniu, w jakim był używany prze WP, to u nas wozy były na podwoziu ZIŁ'a. W NRD były wozy zarówno na podwoziu ZIŁ jak i BAZ. Róznice generalnie nie wielkie, ale widoczne gołym okiem. MBB
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.