Skocz do zawartości

Początki modelarstwa


x21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem mojego pierwszego modelu Więc chciałbym żeby moim pierwszym modelem był SU-85 : http://www.modele.oh.pl/s...u-85,21647.html i mam pytanie jaki klej będzie do niego odpowiedni ? Jakie farby ? Czy w pudełku jest jakaś instrukcje co jak skleić,pomalować(jakim sposobem, kolorem)Czy jesteśmy zdani na siebie ? Jakiej techniki użyć ? Czy gąbka używana jest tylko do określonych elementów czy można tym pomalować cały model ?Jeśli tak to jaką gąbką ?Przy malowaniu pędzlami jakie pędzle wybrać ? jak nimi malować ?

Ps : Nie chcę jakiś dokładnych detalów, chcę tylko żeby jako tako wyglądał(w końcu to pierwszy model ). Z góry dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link bo nie działa.

Do modelu jest instrukcja (jak złożyć i jak pomalować, będziesz miał wypisane kolory i takie będziesz musiał kupić) oraz kalkomania (naklejki na model)

Nie wiem jaka to skala jeżeli 1:72 to polecam klej modelarski z igłą(dostępny w każdym sklepie modelarskim), jeżeli jest to większy model może być inny klej, lecz polecam klej z igłą ponieważ małe, duże elementy - klei bez problemu.

Z farbami trudno doradzić, jeżeli pytałeś o pędzel to sądzę, że nim będziesz malował.

Ja mogę polecić firmę PACTRA-tanie (cena około 4,50zł zależy gdzie) z wygodnym zamykaniem farby idealne pod pędzel (innych farb jeszcze nie stosowałem więc nie mogę porównać, lecz też od niedawna sklejam i ta firma jak dla mnie początkującego jest rewelacyjna). Te farby można rozcieńczyć zwykłą wodą, do innych jest już potrzebny rozcieńczalnik. Kolejny plus to czas schnięcia - bardzo szybko.

Co do pędzelków to też zależy od skali- mała skala mniejsze pędzelki.

Większe pędzelki do większych powierzchni, małe do malutkich detali.

Malując pędzlami staraj się malować w jedną stronę oraz nie nakładać grubo farby, najlepiej kilka cienkich warstw. Możesz użyć podkładów lecz na początek zwykłe malowanie w zupełności wystarczy i jeżeli położysz kilka cienkich warstw - będziesz zadowolony. Pamiętaj również o odtłuszczeniu modelu przed malowaniem. Nalej do jakiegoś naczynia wody z płynem do mycia naczyń i wymyj poszczególne elementy przed malowaniem.

To chyba tyle... A teraz tak na poważnie... Poczytaj forum a dużo się nauczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.