Skocz do zawartości

German Gebirgsjager


wiking44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po długim obserwowaniu Waszych prac na tym forum, zdecydowałem się wreszcie na umieszczenie moich dokonań.

Swoją przygodę z modelarstwem rozpocząłem w latach 80, wielu z Was pamięta zapewne słynne "Czaple", "Łosie" czy "Jak-i 1, 1M". W latach 90 bawiłem się trochę w śmigłowce i pancerkę. Potem przerwa na parę lat, szkoła, rodzina, praca, , czytałem już tutaj takie historie . Ponieważ teraz mam trochę więcej wolnego czasu, postanowiłem wrócić do mojego ulubionego hobby. Z braku miejsca na warsztat "z prawdziwego zdarzenia" i możliwość ekspozycji broni pancernej zająłem się figurkami. Na pierwszy ogień poszły figurki żołnierzy niemieckich w skali 1:35. Docelowo chcę zająć się figurami z okresu napoleońskiego, ale zobaczymy co z tego będzie

Dzisiaj strzelec górski "Dragona". Malowany akrylami Vallejo.

Jestem świadomy braków w "warsztacie" i błędów które popełniłem, jednak proszę Was o ocenę i komentarze zamieszczonej figurki i zdjęć. I w jednym i w drugim temacie jest jeszcze sporo do zrobienia

 

pozdrawiam serdecznie

Paweł

 

 

 

02f288f1c10690a7m.jpg

 

d6ff91ad05a3db40m.jpg

 

62a1f95ade6bc9e3m.jpg

 

601e97662e5ef8b5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki są niezłe. Widać, że masz zacięcie. Ładnie siadła Ci biel, co w przypadku pędzlowania bardzo się chwali. Oporządzenie i broń wyglądają ok, chociaż w przypadku karabinów z drewnem potrzeba treningu by uzyskać realistyczny efekt. Mnie nadal słabo to wychodzi...

 

To co mi najbardziej nie pasuje w przypadku tej figurki, to twarz. Ja rozumiem, że jest zimno, ale tutaj jej siność zbliża się trochę za bardzo w kierunku Zombie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, twarz...

niestety, to jest największy problem, ale działam i szukam różnych możliwości. Ta figura jest malowana w całości akrylami. Kilka innych również, na razie widzę, że nie za bardzo sobie radzę z malowaniem twarzy akrylami. Kolejną zrobię olejami, zobaczymy co z tego będzie.

dziękuję Kornik, cieszę się, że ktoś się nad tym pochylił

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości najfajniej moim zdaniem, twarz maluje się Olejami dla plastyków.

ad1.jpg Tutaj moja 4 w życiu figurka, ale jako początkujący mogę powiedzieć Ci, ze twarz sie fajnie maluje, tutaj chciałem ukazać zmęczenie mrozem i lekko zaczerwienić policzka, niestety wyszedł trochę zoombie, ale cóż człowiek na błędach się uczy.

Maluje wszystko akrylem tzn, płaszcz, buty i reszta, a twarz i dłonie(których tu nie widać maluje olejami dla artystów), jest to dobre rozwiązanie, bo będziesz potrzebował paru kolorów, oleje wybierzesz według uznania ceny wachają się od 4 do 15 zł za tubkę, która starczy Ci na bardzo długo. Jest jeszcze jedno zastosowanie dobre oleji czyli .... oczy tzn. zawsze jak Ci się nie uda możesz zmazać kropkę, ze względu na długi czas schnięcia olejnych farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.