Jump to content

Fallschirmjager- gdzieś we Włoszech 1943


wiking44
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

dzisiaj kolejna gotowa figura do Waszej recenzji . Niemiecki spadochroniarz z "Dragona" w skali 1:35, jeden ze starszych zestawów, brak wielu detali- chociażby buty, które są delikatnie mówiąc średnio zrobione. Do celów treningowych zestaw jest w porządku, ale tylko do treningowych .

Malowany akrylami Vallejo, pigmenty MIG, brak matowego werniksu na figurze i twarz, która totalnie mi nie wyszła.... . Resztę oceńcie sami.

Pozdrawiam

Paweł

 

 

19b14ba88f8af52dmed.jpg

b91d995298ef2908med.jpg

df02bc6075602c63med.jpg

cf38e9a934cfc54fmed.jpg[/url

35bf45f0d9d01f35med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie zdjęcia bardzo słabo oddają Twoją pracę. Myślę, że sama figurka jest zrobiona dobrze, ale na tych zdjęciach trudno to dostrzec...

 

Sama figura nie jest zła, ale ma trochę karykaturalną pozę. W przypadku ostatniej figurki mieliśmy ciekawą scenkę typu "łączę się z bazą", tutaj chyba za bardzo mu ciąży suchar w menażce i sznaps w manierce.

Mp-40 wygląda lepiej niż przy poprzedniej figurce (czemu tak się uparłeś na tę giwerę, mnie się również podoba ta konstrukcja, ale może by tak go wyposażyć w coś oryginalniejszego ?), ale przy Mg-42 w ogóle nie widać detali.

 

Podoba mi się podłoże i sam pomysł wykonania figurki z frontu włoskiego.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

heh,

obawiam się, że z mojego aparatu więcej nie wyciągnę... zobaczymy, postaram się coś zadziałać, żeby lepiej to wyglądało i więcej detali było widocznych.

Dziękuję za komentarz, to pomaga.

Figura wygląda trochę nienaturalnie, to fakt, to miało być coś na zasadzie " to ja tutaj na was czekam z MG a wy nadchodzicie z tyłu? " Ponieważ to trening i nauka, bardziej mi zależy na znalezieniu własnej drogi, stylu, później będę już martwił się o naturalność scen i samych figur. Mam nadzieję, że to nie psuje za mocno moich starań.

Dlaczego MP40? Lubię ją, za jej kształt i jej renomę. Poza tym nie bawię się jeszcze w konwersje, nie ten poziom, a przy tym tworzywie ciężko mi na razie kombinować, inna broń nie zawsze "leży" i wygląda dziwnie.

No ale kolejne figury już mają inne rodzaje broni, więc MP nie dominuje .

dzięki serdeczne, pozdrawiam

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ to trening i nauka, bardziej mi zależy na znalezieniu własnej drogi, stylu, później będę już martwił się o naturalność scen i samych figur. Mam nadzieję, że to nie psuje za mocno moich starań.

 

Jeśli figura wygląda karykaturalnie, to nawet najlepsze wykonanie jej nie pomoże, a wystarczy jedynie wybrać w miarę naturalną pozę.

 

Dlaczego MP40? Lubię ją, za jej kształt i jej renomę. Poza tym nie bawię się jeszcze w konwersje, nie ten poziom, a przy tym tworzywie ciężko mi na razie kombinować, inna broń nie zawsze "leży" i wygląda dziwnie.

 

Po co konwersje. Wystarczy zaopatrzyć żołnierza np. w MG zarzucone na ramię lub FG-42. Zawsze można też wyposażyć go w broń zdobyczną. Wściekli Niemcy z nieodłącznym Mp-40 kojarzą mi się od razu z wojennym kinem PRL, w którym ten typ broni wyraźnie dominował w rękach Niemców.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.