Skocz do zawartości

Fallschirmjager- gdzieś we Włoszech 1943


wiking44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

dzisiaj kolejna gotowa figura do Waszej recenzji . Niemiecki spadochroniarz z "Dragona" w skali 1:35, jeden ze starszych zestawów, brak wielu detali- chociażby buty, które są delikatnie mówiąc średnio zrobione. Do celów treningowych zestaw jest w porządku, ale tylko do treningowych .

Malowany akrylami Vallejo, pigmenty MIG, brak matowego werniksu na figurze i twarz, która totalnie mi nie wyszła.... . Resztę oceńcie sami.

Pozdrawiam

Paweł

 

 

19b14ba88f8af52dmed.jpg

b91d995298ef2908med.jpg

df02bc6075602c63med.jpg

cf38e9a934cfc54fmed.jpg[/url

35bf45f0d9d01f35med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zdjęcia bardzo słabo oddają Twoją pracę. Myślę, że sama figurka jest zrobiona dobrze, ale na tych zdjęciach trudno to dostrzec...

 

Sama figura nie jest zła, ale ma trochę karykaturalną pozę. W przypadku ostatniej figurki mieliśmy ciekawą scenkę typu "łączę się z bazą", tutaj chyba za bardzo mu ciąży suchar w menażce i sznaps w manierce.

Mp-40 wygląda lepiej niż przy poprzedniej figurce (czemu tak się uparłeś na tę giwerę, mnie się również podoba ta konstrukcja, ale może by tak go wyposażyć w coś oryginalniejszego ?), ale przy Mg-42 w ogóle nie widać detali.

 

Podoba mi się podłoże i sam pomysł wykonania figurki z frontu włoskiego.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh,

obawiam się, że z mojego aparatu więcej nie wyciągnę... zobaczymy, postaram się coś zadziałać, żeby lepiej to wyglądało i więcej detali było widocznych.

Dziękuję za komentarz, to pomaga.

Figura wygląda trochę nienaturalnie, to fakt, to miało być coś na zasadzie " to ja tutaj na was czekam z MG a wy nadchodzicie z tyłu? " Ponieważ to trening i nauka, bardziej mi zależy na znalezieniu własnej drogi, stylu, później będę już martwił się o naturalność scen i samych figur. Mam nadzieję, że to nie psuje za mocno moich starań.

Dlaczego MP40? Lubię ją, za jej kształt i jej renomę. Poza tym nie bawię się jeszcze w konwersje, nie ten poziom, a przy tym tworzywie ciężko mi na razie kombinować, inna broń nie zawsze "leży" i wygląda dziwnie.

No ale kolejne figury już mają inne rodzaje broni, więc MP nie dominuje .

dzięki serdeczne, pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to trening i nauka, bardziej mi zależy na znalezieniu własnej drogi, stylu, później będę już martwił się o naturalność scen i samych figur. Mam nadzieję, że to nie psuje za mocno moich starań.

 

Jeśli figura wygląda karykaturalnie, to nawet najlepsze wykonanie jej nie pomoże, a wystarczy jedynie wybrać w miarę naturalną pozę.

 

Dlaczego MP40? Lubię ją, za jej kształt i jej renomę. Poza tym nie bawię się jeszcze w konwersje, nie ten poziom, a przy tym tworzywie ciężko mi na razie kombinować, inna broń nie zawsze "leży" i wygląda dziwnie.

 

Po co konwersje. Wystarczy zaopatrzyć żołnierza np. w MG zarzucone na ramię lub FG-42. Zawsze można też wyposażyć go w broń zdobyczną. Wściekli Niemcy z nieodłącznym Mp-40 kojarzą mi się od razu z wojennym kinem PRL, w którym ten typ broni wyraźnie dominował w rękach Niemców.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.