Skocz do zawartości

FUJIMI 12281 PORSCHE CAYMAN S 1/24


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na zdjęciach nie widać idealnego połysku.

 

Najlepiej by było gdybyś najpierw przeprowadził polerkę twardym filcem, a dopiero potem zadziałał pastami. Jakiej pasty używasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś zaopatrzył się w przynajmniej dwie z trzech past tego producenta, a mianowicie Coarse i Finish. Przy odpowiednio długiej pracy z Coarse'm pastę Fine można sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 - nie zgodzę się z tobą odnośnie past. Ziarnistość corse nie pozwala na przeskoczenie od razu na finish. Nie ważne jak długo będziesz polerować, nie przeskoczysz rys jakie powstają od corse - a niweluje je właśnie pasta finish. Z kolei pełne lustro uzyskasz tylko polerując wszystkimi trzema pastami.

Nie ma sensu na początku mieszać koledze półśrodkami - niech się nauczy modelować na porządnym sprzęcie, a sam sobie wypracuje metody/sposoby i materiały z czasem

 

Kolego modelarstwo to hobby - nie ma w nim miejsca na pośpiech. Jak się zaczynasz śpieszyć, to już nie hobby.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego Messer włączam do tego procederu jeszcze twardy filc i stosując dwie pasty jako tako to wszystko wychodzi (widać to było np. na Trabancie). No ale każdy ma swój sposób. Kiedyś używałem wszystkich trzech i było super, choć oczywiście trzecia pasta to dodatkowy koszt.

 

No ale może i masz rację. Niech popracuje ze wszystkimi trzema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 - wypracowałeś sobie swój sposób i jesteś z niego zadowolony - ok. Mi chodzi o to by autor wątku nauczył się podstaw, a dopiero potem eksperymentował z zamiennikami. Kiedy zacznie od razu od eksperymentów to źle skończy - wiele było już takich przypadków.

 

Tak samo jak najpierw trzeba się nauczyć czysto kleić by móc potem kleić coraz bardziej skomplikowane modele, tak i w tym przypadku, niech najpierw nauczy się polerować na porządnych pastach a potem wystosuje swoje sposoby i zamienniki, które przyniosą mu, tak jak tobie, satysfakcjonujący efekt

 

Tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Messer to jest dopiero mój 2 model tamte to w większości robił brat,a takie całe to tą scanie i teraz caymana.Najpierw sobie tak posklejam a potem tęde robił różna mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.