Skocz do zawartości

Tirpitz Revell 1:570 lipiec - wrzesień 1942


derywator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym zaprezentować wykonany przeze mnie model Tirpitza z plastikowych ramek firmy Revell. Model sklejałem za pomocą kleju Super Glue, a malowałem farbami emaliowymi Humbrola - korzystając z 9 farbek orygianlnych i (chyba) ośmiu osobistych mieszanek kolorów TANK GREY i białej.

Skala: 1:570

Długość rzeczywista: 42,2 cm x 6 x 12

Kamuflaż: lipiec - wrzesień 1942

Liczba części: 183 (w tym 52 niezawarte w pudełku)

Czas pracy: 14 miesięcy

 

440a4cb6b68c6e22m.jpg c0a79328f742f6c9m.jpg 450f524cb6e2dd85m.jpg 5c21ab9c56858516m.jpg

4a994319454caf70m.jpg 010299f8802769eam.jpg e672fe8ed1cc031bm.jpg 810d625b268fb6d7m.jpg

ed6dd521d721eba9m.jpg cac909a943a5a1d4m.jpg b349b83fdedec1b3m.jpg 768a85ffe4611651m.jpg

 

Wszelkie komentarze i pytania mile widziane!

 

Posiadam też 60 fotek z relacji, jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany przebiegiem budowy to mogę zaprezentować.

 

No i przy okazji prosić moderatora o przeniesienie do galerii (dopiero teraz zauważyłem ten osobny dział...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tirpitz nie miał przypadkiem pokładów równo z burtami bo u Ciebie są cosik niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!

 

Błąd ten wynika z tego, że zapomniałem spiłować fabryczne "relingi" zanim przykleiłem pokład. No a potem już niepotrzebnie przyklejałem jeszcze relingi z zestawów Hellera, bo nie dość, że do 1:400, a nie do 1:570, to już w ogóle wyszło za wysoko. Gdyby nie one, to pokład i tak byłby niżej - ale wtedy wystające fragmenty możnaby potraktować jako reling (o czym świadczą rowki w plastiku)

 

Trudno - człowiek uczy się na błędach, w kolejnym modelu zwrócę na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto sklejony model, to się chwali

co do błędów merytorycznych przy okrętach zerkanie na zdjęcia jest nieodzowne - producenci często popuszczają wodze fantazji

nie myślałeś może o spróbowaniu swoich sił w waloryzowaniu modelu np. blaszkami?

a tak w ogóle witam na pokładzie i czekam na kolejny model okrętu

 

Jędrek

ps. temat przeniesiony do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam taką opcję.

 

Właśnie zabieram się za "naprawianie" Bismarca w skali 1:400 i chcę zaaplikować mu wszystkie możliwe ciekawe rozwiązania, więc temat bardzo aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

...fajniusi model

 

ale...czy aby napewno miał czarne lufy ? bo,przegladajac plany na stronie :

 

http://www.bismarck-class.dk/tirpitz/paint_schemes/paint_tirpitz_1942.html

 

nie ma czarnych luf a moze sa jeszcze inne schematy malowania z tego okresu lub te sa złe ...wiec napisz na jakich materiałach sie wzorowałes przy malowaniu modelu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale...czy aby napewno miał czarne lufy

Tez z checia sie dolacze do tego pytania.Patrzac na instrukcje jaka dolaczyl Revell do tego modelu ,wszystko wskazuje ze lufy maja taki sam kolor jak cale dzialo...

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.lancastermuseum.ca/photos/p_tirpitz2.jpg&imgrefurl=http://www.lancastermuseum.ca/tirpitz.html&usg=__rZcsznrkhMWCtVeG2eIoeHZ5V2E=&h=354&w=548&sz=97&hl=de&start=2&um=1&tbnid=DLgisDMPQsFexM:&tbnh=86&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3DTirpitz%26hl%3Dde%26rls%3Dcom.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7SUNA%26sa%3DN%26um%3D1 a tu znalazlem lufy w tym kolorze tylko data wskazuje na 1941r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.