Skocz do zawartości

Lamborghini Murcielago (1/24 Fujimi)


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Oto mój najnowszy szybki projekt. Najpierw wstęp: kilka tygodni temu byłem z kolegami z klubu modelarskiego na salonie tuningu. Osobiście nie jestem fanem tego typu aut ale było tam tez kilka ciekawych 'nie popsutych':) aut. Najciekawszym z nich wydał mi się murcielago. W dodatku znalazłem ten model w sklepie znajdującym się zaraz obok hali wystawowej wiec nie mogłem go nie kupić lol.

Ponieważ to tylko szybki projekt, nie będę dodawał niczego spoza pudła.

Zacząłem od usunięcia uszczelki wokół prze jej szyby bo murcielago takowej nie posiada

SNC15769-1.jpg

SNC15772.jpg

SNC15774.jpg

 

Sprobowalem zrobić efekt zamszu klejem 3m w sprayu. Wprawdzie efek na zdjęciach wyglada nie najlepiej - trochę za kudlato, ale w rzeczywistości wyglada o niebo lepiej. Całość została pomalowana czarnym matem. Dodalem tez ciemno szary flock dla kontrastu. Dźwignia zmiany biegów musiała być zmodyfikowana po dodaniu metalowej płytki bo była za gruba.

SNC15964.jpg

SNC15953.jpg

SNC15954.jpg

 

Karoserja jest pomalowana arancio borealis od zero paints.

SNC15927.jpg

SNC15928.jpg

SNC15934.jpg

 

To narazie tyle.

Czekam na Wasze komentarze

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda bardzo mi się podoba. Z tego co widać rzeczy takie jak równe uszczelki, obramówki szyb itp. prezentują się znakomicie. Lakier też wygląda miodnie;] Klej rzeczywiście - grubo położony, ale muszę przyznać, że efekt ciekawy. Zapuściłbym tylko coś ciemnego w nawiewy, żeby się odróżniały od reszty. Jak ze składalnością tego modelu? Jest tam jaki motor?;]

czekam na galerię.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Martini

Ten klej w rzeczywistości naprawdę nie wyglada tak grubo jak na zdjęciach. Jeśli chodzi o model to... Niestety nie jest idealny;

Przede wszystkim to zawieszenie jest chyba w wersji 'na polskie drogi' i wymaga znacznego obniżenia żeby wyglądało w miarę realistycznie. Silnik jest tylko polowiczny (2 czy 3 elementy) i nawet z elementami fototrawionymi z zestawu nie jest wart pokazywania(moim zdaniem). Napewno f.trawiona ramka jest świetnym dodatkiem. Elementy takie jak hamulce, grille, mnóstwo dodatków do wnętrza czy efektowne tablice rejestracyjne itd dodają wiele realizmu i poprawiają efekt. Zważywszy ze w/w f.tr. dodatki są w zestawie to rownież cena wydaje się niezbyt wygorowana. Ja zapłaciłem ok 45$ (a pewnie można gdzieś znaleść jeszcze taniej). Generalnie uważam ze mimo pewnych niedociągnięć ten model jest zdecydowanie warty złożenia.

 

Pozdrowiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co udalo mi sie zmajstrowac dzisiaj:

Murcielago jest juz wlasciwie gotowy. Brakuje tylko tylnej klap ktora schnie (musialem ja przemalowac po malym wypadku w czasie polerowania ), paru malutkich detali i poprawek oraz delikatnego washa.

 

Ciesze sie ze moja 'zamszowa' deska jest dobrze widoczna

SNC15981.jpg

 

Fototrawiona wycieraczka rowniez fajnie sie prezentuje na modelu

SNC16048.jpg

 

Kola sa pomalowane gun metalem zeby wyeksponowac hamulce

SNC16063.jpg

 

SNC16042.jpg

 

SNC16019.jpg

 

SNC15999.jpg

 

To narazie tyle. Kolejna aktualizacja w galerii (mam nadzieje ze w weekend)

 

 

Pozdrawiam

Emil

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Kierownica jest pomalowana tym samym kolorem co reszta wnętrza (mr color Matt black). Prawdopodobnie zdjęcia wyolbrzymiaja kontrast pomiędzy gladka kierownica a 'zamszowa' deska:) co do czasu, to chyba mój naszybszy model. Budowalem go przez +/- 3 tygodnie.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda świetnie, oprócz dwóch zaznaczonych poniżej miejsc, które są "be" :

 

1f36a529865a.jpg

58e497a3dac7.jpg

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dzieki za trafne spostrzezenia Kornik -

 

Plamka na masce bedzie usunieta przy ostatecznym czyszczeniu po washu (enamel na uretanie = pestka ) ale nie bardzo wiem jak naprawic tego babola z tylu... Nie wiem co to moze byc bo wlasciwie widac to tylko na zdjeciu hmm... Moze faba starla sie na krawedzi i widac to tylko przez tylna lampe albo pod odpowiednim katem a aparat to wylapuje lepiej niz gole oko? Na wszelki wypadek zdejme ta oslone i sprobuje to naprawic.

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc Wlasnie po to sa takie fora - zeby modelarze mogli sobie nawzajem pomagac

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Ten bysior wygląda tak dobrze, że ciężką lipą byłoby zostawić takie dwa niedopieszczenia.

 

EDIT: Jeśli byłaby jeszcze taka możliwość, to może przemaluj jeszcze raz clearami klosze tylnych reflektorów, bo trochę przebijają.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.