Jump to content
zbiegu

Supermarine Seafire MK 17 In box (Airfix 1/48) by zbiegu

Recommended Posts

Na prośbę jednego z forumowiczów wstawiam in boxa nowej produkcji Airfix-a. Zdjęcia:

SAM_0402.JPG

SAM_0403.JPG

SAM_0404.JPG

SAM_0405.JPG

SAM_0406.JPG

SAM_0407.JPG

SAM_0408.JPG

SAM_0409.JPG

SAM_0410.JPG

SAM_0411.JPG

SAM_0413.JPG

SAM_0414.JPG

SAM_0415.JPG

SAM_0416.JPG

SAM_0417.JPG

SAM_0418.JPG

SAM_0419.JPG

Podsumowanie: jak do tej pory najlepszy model tej wersji jaki wyszedł, nowe wyroby Airfix-a w niczym nie przypominają tego do czego angielski producent pozwolił nam się w ostatnich latach przyzwyczaić, linie podziału równe, wąskie, spora liczba detali, możliwość zbudowania modelu ze złożonymi skrzydłami, kalki dobrej jakości, jedyne czego brakuje do zbudowania przyzwoitej repliki to pasy bezpieczeństwa. Jedna ważna uwaga odnośnie malowania producent proponuje 3 wersje malowania pierwsza w kolejności w instrukcji (to samo co na pudełku) czyli góra malowana na dark sea grey a spód na sky jest niepoprawna, ten schemat malowania miały wersje późniejsze Mk 46 i 47 pozostałe dwie są jak najbardziej poprawne, poza tym małym potknięciem model jak dla mnie bez zarzutów.

 

Edit: Widziałem już dwa egzemplarze zbudowane przez znajomych i wyglądają naprawdę dobrze, składały się bez użycia szpachlówki, spasowanie nie pozostawia nic do zarzucenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za in-boxa

Rzeczywiście model robi wrażenie, zwłaszcza wnętrze i kompletna mechanizacja płata.

Dziwią mnie tylko te skrzydła do złożonej i rozłożonej wersji, chociaż może łatwiej będzie zachować symetrię przy otwartych, no i zawsze to jakieś wzbogacenie składziku.

Co do malowania to jest też taka wersja pudełka:

1952_rn.jpg

właśnie w tym trzecim wzorze malowania, mogły w takim występować, czy to jakiś wybryk właściciela maszyny ze zdjęcia?

No i chyba skusiłeś mnie na zakup modelu, przydało mi się coś do bezstresowego złożenia, ciekaw jestem tylko tego malowania szaro-sky, jest chyba najefektowniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, to pudełko które ty pokazałeś to było tylko tymczasowe zdjęcie używane przez sklepy w zapowiedziach modelarskich do czasu gdy Airfix wypuścił oficjalne zdjęcie pudła. Na zdjęciu jest Seafire bazujący obecnie w Duxford i jego malowanie jest również jak najbardziej poprawne, jeśli byś się zdecydował robić model właśnie w tym malowaniu to mak sporo zdjęć tego właśnie egzemplarza.

Co do skrzydeł to jak wspomniałem są 2 komplety, jeden "sztywny" do robienia wersji rozłożonej, i pocięty do złożonej "zawiasy" są odlane na tyle sztywno że nie dochodzi do jakichkolwiek zwichrowań płata po sklejeniu, należy tylko zresztą jak zwykle, zwrócić uwagę na równe spasowanie w czasie montażu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.