Skocz do zawartości

IS-2M "Luz jak w czołgu" - Dragon 1:35


kornik_69

Rekomendowane odpowiedzi

Taj jak już orzekli ładny nawet bardzo.ale zadam nieco laickie pytanie...

Jeśli wydechy są takie zardzewiałe do dlaczego tak się błyszczą( zdjecia 8 i 12) tak ma być?

Podobne wrażenie robią na mnie te "barbetle" wszystkie są skórzane? Może powinny być jednak matowe.

Ale to tak na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradz sekret jakiej farby użyłeś do malowania gąsienic, wyglądają bardzo realistycznie jak te na pomnikowych czołgach.

 

Gąsienice to standardowe zestawowe Dragony. Składały się bardzo ładnie, choć jak już zostało zauważone, nie wszędzie leżą jak należy.

 

Co do malowania, to po założeniu gąsienic na model, przemalowałem je pędzlem używając farby Model Master Metalizer 1405 Gun Metal, który początkowo może wydawać się nieco niebieskawy, ale po wyschnięciu kolor nabiera wyrazu. Potem potraktowałem je washem, wykonanym olejem artystycznym brąz Van Dyke od Talensa i prsynąłem matowym lakierem bezbarwnym Gunze. Przetracia zębów i najbardziej wystających elementów to suchy pędzel Model Master Metalizer 1403 Magnesium. Dla uzyskania efektu suchego błota potraktowałem gąsienice pigmentami strzepywanymi z pędzla na (jak popiół z papierosa) na cienką warstwę Sidoluxu. Potem już tylko ostatnia warstwa matu i gotowe.

 

eśli wydechy są takie zardzewiałe do dlaczego tak się błyszczą( zdjecia 8 i 12) tak ma być?

Podobne wrażenie robią na mnie te "barbetle" wszystkie są skórzane? Może powinny być jednak matowe.

 

Tak jak już pisałem, zarówno bambetle jak i wydechy są matowe i tylko na zdjęciu wyglądają na satynę. Jak będę miał okazję to spróbuję jeszcze raz zrobić fotki tych partii pojazdu.

 

Ahh te graty na pojazdach zawsze przykuwają wzrok hehe...

 

Po je urozmaicają

 

Ślę kolejne podziękowania za wasze posty i konstruktywną krytykę

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.