Skocz do zawartości

Lamborghini Countach LP 500S Walter Wolf, 1:24 Fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma problema:D

 

Bezbarwny - tak, to akryl. (http://www.klakiernik.pl/Lakier_bezbarwny_akrylowy_2_skladnikowy_APP_2K_HS_KARTA_TECHNICZNA-815.html) Jednak powoli przekonuje się do rad Emilassi, żeby wypróbować zero paints.

 

Co do polerki błotnika, to chyba nie będzie możliwości uzyskania połysku bo CA trwale się wżarł w lakier. Jedyne co mogłem zrobić to pozbyć się chropowatej struktury. Może dam odrobinkę bezb., w te okolice

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwy zastój w pracach, więc wrzucę to co udało się zrobić z nadwoziem przez piątkowy wieczór. Zająłem się detalami typu światła, wloty, szybki. Przy okazji -części "szklane" są porażająco niskiej jakości. Klosze jeszcze jak cię mogę, ale szyby boczne....chyba będę musiał dorabiać z czegoś innego.

 

104_5500.jpg

 

104_5499.jpg

 

104_5496.jpg

 

104_5494.jpg

 

104_5487.jpg

 

104_5486.jpg

 

Światła otwierają się oczywiście z dwóch stron, tyle, że z prawej muszę przerobić mechanizm blokujący bo nie blokuje

 

A, z innych porażek - próbowałem oderwać kawałek ramki, na którym umocowana była maska do malowania. Jakoś niefortunnie szarpnąłem i na środku pokrywy zrobił się dołek...Nic to, następny model będzie lepszy:D

 

Maskę czekają jeszcze pasty tamiya.

 

pzdr.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ze światełek jestem nawet zadowolony (choć tylne leżą w docie po raz 3..) ale, ogólnie, po chłodnym spojrzeniu na Countach'a stwierdzam, że to średniak, taki na 3-. Wkurza mnie grubość powłoki lakierniczej - jest zdecydowanie za gruba. To psuje efekt, nawet jak model jest mocno wypolerowany. Czas rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami bo sporo pracy wkładam w te modele i mam wrażenie, że jeszcze więcej idzie w las z powodu nie do końca dobrych materiałów. Nie porzucam dotychczas używanego bezbarwnego - ma mnóstwo mocnych stron - ale chcę spróbować czegoś innego. Tak czy inaczej, modelik trzeba skończyć i wystawić na półce....czy tam w pudełku na kanapki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aerograf mam akurat ok. Chcę spróbować innego bezbarwnego - zamówiłem ogólnie bardzo chwalony clear od zero paints. Poza tym, biorę się za budowę "budki" do malowania z wentylatorkiem bo...bo się trzeba rozwijać:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu. Z przednimi lampami wszystko ok, mogą mieć trochę odcisków na sobie, ale przed końcowym klejeniem będą umyte - teraz są na sucho. Poza tym, w tym wypadku użyję kleju..no tego do przeźroczystych elementów, wiecie:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na to twoje lambo i przekonuje powoli się do wznowienia prac nad swoim lambo....

jestem bardzo ciekawy efektu końcowego, czekam jak zaczniesz kleić ramę pod silnik i elementy zawieszenia tylnego, u mnie w lambo ten element jest bardzo krzywy po sklejeniu, koła napewno nie będą stały prosto (oczywiście musze to poprawić, coś przyciąć coś zeszlifować). Stwierdzam że do tego modelu trzeba miec dużo cierpliwości... Czekam z niecierpliwością na testy i efekt clera z Zero Paints....

 

Oczywiście jak zawsze Model Piękny i chyle czoła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekawy efektu końcowego, czekam jak zaczniesz kleić ramę pod silnik i elementy zawieszenia tylnego, u mnie w lambo ten element jest bardzo krzywy po

 

 

no ja też trzymam kciuki. Wcześniej (pewnie widziałeś) robiłem przymiarkę budy i podwozia i wyglądało ok. Harmonię może teraz zaburzyć silnik albo przedni bagażnik. Decha i kokpit wchodzą ładnie.

 

koła napewno nie będą stały prosto

 

To mamy jak w banku, ale wystarczy się przygotować psychicznie i poprawki nie powinny stwarzać problemów. Gorzej jak prześwit będzie za duży. Zobaczymy.

 

Ogólnie model wymaga sporo pracy, ale jest bardzo fajny. Trochę mnie zraziły szkła, ale już mi przeszło. Gdybym lepiej położył clear to można by było mówić o miłości - ta sylwetka mnie rozwala, szczególnie patrząc od przodu - a tak, kolejny projekt, który chcę doprowadzić do końca.

 

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało interesujący up. Karoseria poszła do pudełka (w ogóle, słuchajcie, rewelacja - w tesco pudełka na kanapki po 8zł za 3 szt. Idealne na 1:24, ale tylko niskie sportowe ), zaczyna się dłubanie przy silniku. Ponieważ buda mi się nie podoba, silnik nie będzie mocno waloryzowany - wywierciłem dziury na przewody, może dodam jakieś zaciski i....chyba tyle. Pocieszające jest to, że Fujimi dało całkiem sporo węży od siebie. Co więcej, ten model rewelacyjnie łączy się z popularną wykałaczką jeśli chodzi o przygotowanie pod podkład/ malowanie. Dziurki, szczeliny - idealnie nabija się części na patyczki:D

 

104_5519.jpg

 

104_5518.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym lepiej położył clear to można by było mówić o miłości - ta sylwetka mnie rozwala, szczególnie patrząc od przodu - a tak, kolejny projekt, który chcę doprowadzić do końca.

Oj weź nie przesadzaj, jest dobrze, cała kasta jednolitej barwy i ładnie sie błyszczy

 

W sumie co do silnika to chyba podzielam twoje zdanie że nie ma co szaleć, nie będzie aż tak widoczny z każdej strony, w komorze jest chyba ciasno. Dajesz, dajesz, strugaj pan te konie mechaniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, na dzień dzisiejszy, motorek wygląda tak:

 

104_5535kopia.jpg

 

104_5529.jpg

 

104_5528.jpg

 

104_5527.jpg

 

104_5524.jpg

 

104_5534.jpg

 

Tak jak mówiłem, cudów nie ma, żeby coś zza siatki wyglądało. Od siebie dodam jeszcze ze 2 przewody, które idą nie-wiadomo-gdzie, ale powinny zniknąć kompletnie w otchłani komory silnika.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, myślę, że wystarczy chyba że będzie jak z TOYOTĄ " Nie no szybki projekcik. Ach ten silnik, nie bede zawracał sobie głowy.. NO DOBRA, OK, NIECH WAM BĘDZIE, ZRROBIĘ Z NIEGO CUDO! "

hehe, cały Martini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciol. Ciesze się, że Ci się podoba. No to korzystając z okazji wrzucam fotki prawie skończonego motoru:

 

Beznazwy2kopia.jpg

 

104_5543.jpg

 

104_5538.jpg

 

do zrobienia jest jeszcze suchy pędzel na deklach filtrów, ogólne poprawki przetarć i innych. Korci mnie trochę, żeby dorobić zestaw kabelków. Póki co, trwa walka pod kopułą - czy się bawić, czy zaczynać już ramę i zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.