Skocz do zawartości

IJN Shiratsuyu -1/700 Tamiya


lcf999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać szkutniczą moim pierwszym warsztatem.

Ponieważ większość moich prac modelarskich kończy niczym korweta Gawron (rozgrzebana, porzucona) mam nadzieję, że upublicznienie moich marnych zmagań przysłuży się ukończeniu tej łajby.

 

Na pochylnię trafia dość leciwy i uproszczony model Tamki. Moim zamiarem jest lekkie podpicowanie go, żeby wyglądał przyzwoicie dla oka (mojego), natomiast walkę o realistyczność przy tym modelu trzeba sobie odpuścić.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

 

Do tej pory:

-nawierciłem bulaje

-maszty wykonałem od podstaw, aczkolwiek wydaje mi się że i tak powinny być cieńsze

-przykleiłem drzwi z abera

-przykleiłem mostek i tylną nadbudówkę, kominy dla ułatwienia montażu zostaną na razie luzem

 

Do zrobienia:

-lekki szpachlunek gdzie-niegdzie

-bulaje oraz drzwi na wieżach i wyrzutniach torped

-schody z abera na pokład dziobowy

-drobiazgi typu flagsztoki, antenki, reflektory

-relingi z abera

-olinowanie (spróbuje się pobawić w ciągnione z wyprasek)

-podstawka wodopodobna

 

Parę pytań:

-chciałbym ten model umieścić w jakiś ramach czasowych:

*09-1937 przyjęto go do służby,

*12-1941 w 27 dywizjonie zaczyna wojnę,

*11-1943 przebudowano (m.in. zastąpiono pojedynczą wieże potrójnymi plot 25mm),

*08-1944 po kolizji skreślono go z listy floty

Tymczasem zaproponowane kalki odnoszą się do 9 dywizjonu, ktoś ma pojęcie kiedy on tam służył? Przed wojną?

-wg modelu na platformie dookoła drugiego komina są 2 potrójne plot 25mm, gdy tymczasem w pierwotnej konfiguracji były 2 podwójne. Ktoś wie jak jest prawidłowo, ew. kiedy je wymieniono?

-zamierzam wieże i torpedy zamontować zwrócone na burtę, jak rozumiem dalmierze na dachu mostka i z tyłu komina powinny być zwrócone w tę samą stronę

 

Z góry dziękuje za porady i sugestię oraz trzymanie kciuków za moją determinację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update:

Zrobione są żurawiki, schody, wieże dział i torped, wymieniony dalmierz na mostku

Część elementów na razie złożona na sucho.

 

a1.JPG

a2.JPG

a3.JPG

 

Teraz czekają mnie relingi.

Potem malowanie aerografem na szaro, brązowy pędzlem, bezbarwny aero i brudzenie. Na koniec linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widzę maszty zrobiłeś samodzielnie, z drutów.

Moim zdaniem to samo powinieneś zrobić z lufami artylerii głównej - te plastikowe odlewy mnie nie przekonują.

 

Poza tym model super - sam kiedyś, jak byłem szczylem w podstawówce, popełniłem trzy japońskie niszczyciele ale bez waloryzacji. Kibicuje zatem teraz Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciąg dalszy nastąpił.

Z relingami poszło stosunkowo bezboleśnie, wyszły prawie że proste.

b1.JPG

 

b2.jpg

 

 

Malowanie aerografem to pierwszy kontakt z farbami Mr.Color (Dark Grey H83) + Leveling thiner.

Świetnie się maluje, zwłaszcza w porównaniu z Vallejo.

Do tego malarstwo pędzlowe: linoleum (GW bestial brown) +berezent (GW bleached bone)

Już wiem że powinienem spiłować te grube osłony działek oraz dalmierzy i dorobić coś od podstaw, ale to już przy następnej łajbie.

Kalkomanie położyły się bez problemu, z numerem dywizjonu się wstrzymałem do czasu aż mi się uda ustalić skąd się ta 9-tka wzięła -wszystkie netowe informacje jakie znalazłem podają że od samego początku był w 27 dywizjonie. :/

Podstawka to pierwszy etap zabawy z imitacją wody -niebieska plakatówka.

Teraz jeszcze drobne poprawki malarskie i czas na wetheringowanie.

c1.jpg

 

c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.