Skocz do zawartości

AH-64D Revell 1:48


Sofa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z tym, że prace nad dioramą kończą się warsztat nie może stać pusty.

I w takim wypadku biorę się za znanego wszystkim indianina czyli Apacha.

 

P1030036.JPG

 

Model Revell-a jest wykonany bardzo ładnie choc kilka delikatnych błędów typu nadlewki czy wypusty się nie ustrzegł.

Tutaj szybki jednozdjęciowy in-box (Revell niby niemiecka ale model w Chinach powstał [oszklenie]:D )

P1030042.JPG

 

Zestaw daje możliwość wykonania wersji amerykańskiej,brytyjskiej i holenderskiej ale mój wybór padł na yankesa, czyli będzie rodowity indianin służący w 2003 w Iraku

Osobiście mam taki styl że nie zawracam sobie głowy małymi detalami różniącymi wersje bądź które nie zostały wykonane w zestawie, ale tym razem zamierzam to zmienić przynajmniej trochę...

Wszelkie doróbki czy przeróbki będą wykonane własnoręcznie.

Model zawiera 2 bardzo dobrej jakości figurki, dlatego zamierzam go wykonać w momencie tuz przed startem czyli otwarte drzwi wzgląd na kadłub.

 

 

Ogólny plan jest taki (tylko kolor inny, uzbrojenie i pare elementów):

 

apache.jpg

Program graficzny wyręczył mnie od opisu

 

Ale dobra koniec pisania, pora wziąść się za klejenie..

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc...

 

Nie wiem co mi było gdy pisałem o jakości modelu jest o wiele gorzej niz się spodziewałem. prawie każdy element ma jakąś nadlewkę...

Cóż błędy zestawu wychodzą przy łączeniu elementów i wklejanium.in. wypusty na fotelach których nie dało się usunąć bez zniszczenia faktury siedzenia, ale patrzyłem i figurka pilota zasłoni błędy. Wygląd kadłubu (skończony). Jest to zdjęcie najbardziej zgodne z origalnym wyglądem.

z zaznaczonymi błędami:

 

P1030063.JPG

 

I oddzielnie siedzenia pilota i strzelca, niestety ni jak ustawić aparat tak zdjęcia przekręcał, nie pomagał balans bieli, lampa, tryby i zdjęcia nie są w 100% podobne:neutral:

Producent dał kalki do kadłuba co poprawiło jego wygląd i prezentuje się lepiej niż moje malowanie. Ale tutaj też chińczyki dały plamę. Ekrany na kalkach są za duże by zmieścić się w przygotowanych otwarach i opadały do środka tworząc dołki (widoczne na zdjęciu za stanowiskiem strzelca ). W innych przypadkach udało mi się zamalować ich brzegi farbą przez co wygląda to lepiej.

 

 

P1030056.JPG

 

P1030058.JPG

 

 

 

 

Dalej ruszyły prace nad silnikami i tu pojawiają się widoczne już błędy przy wklejaniu przedniej części wirnika powstaje spora szpara, którą wegług dokumantacji trzeba usunąć w originale jest tylko linia podziału (delikatna):

 

P1030073.JPG

 

Innym problemem są szczegóły przy tej szparze i ogólnie przy połączeniu połówek silnika ,nie są równe a szlifowanie musi odbywać się ostrożnie.

Na zdjęciu zaszpachlowana szpara silnika i Bogu potrzebny duperelek.. który jednak musi pozostać nietknięty....

 

P1030074.JPG

 

W planach mam teraz wykonanie silników i przytwierdzenie siedzonek do połówek kadłuba.

Życzcie mi szczęścia

Przyda się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.