Skocz do zawartości

USS ARIZONA 1/200 Trumpeter


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym przedstawić mały In-Box USS Arizony. Prezent od Mikołaja o samej Arizonie nie będę pisał, jest Wikipedia.

Kartonik dość pokaźnych rozmiarów a i wnętrze też zawiera kilka mniejszych czyli wszystko ładnie i solidnie zapakowane.

obraz003yw.th.jpg obraz005wtp.th.jpg obraz006oq.th.jpg obraz007sj.th.jpg obraz009fl.th.jpg

Kadłub, dwie wersje- do linii wodnej i pełna wersja.Jak na pierwsze oględziny/na sucho/ wszystko ładnie pasuje

obraz012c.th.jpg obraz013fo.th.jpg obraz014uf.th.jpg

Poklad trzy części, ładne deskowanie /nic wypukłego/ a i detale ładne, no ale i skala temu pozwala

obraz010td.th.jpg obraz011nw.th.jpg obraz015iu.th.jpg obraz016gv.th.jpg

i jeszcze kawałek pokładu/dziób/ obraz033kq.th.jpg obraz034pb.th.jpg obraz036rb.th.jpg

Nie będę przedstawiał ramek i ich zawartości jest tego ponad 30 oficjalnie 1040 cz. + blaszki. Co jeszcze w kartonie piszczy. Komplet luf do gł. art.,łańcuch kotw. wały do śrub. Załoga lekko gumowa ale nie płaska,kalki, instrukcja 36str. i kolorowy schemat malowania, dwie wersje

obraz024uw.th.jpg obraz026o.th.jpg obraz025fy.th.jpg obraz027a.th.jpg obraz030qu.th.jpg obraz029cx.th.jpg obraz031lc.th.jpg

Tak to wygląda,teraz trwają poszukiwania blaszek ładny zestaw ma KA Models

http://www.freetimehobbies.com/KMMD20001.aspx ale cena troszke mniej ładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na mega wypasiony model. Skala pozwala na prawdziwe szaleństwo. Niecierpliwie czekam na warsztat.
Ciekawe jak ze składalnością, bo u Trumpka różnie to bywa Jakiś warsztacik w najbliższej przyszłości może?

Tak, skala pozwala na małe szaleństwo. Co do składalności wyjdzie w trakcie zabawy. Zapomniałem dopisać,że brak podstawki no ale to najmniejszy problem, może uda się zdobyć jeszcze w tym miesiącu wspomniane blaszki,może. Nie wiem kiedy zaczne zabawę póki co brak czasu a i już dwa stoją w stoczni i czekają na części, choć prawde powiedziawszy korci. Takie bezczynne siedzenie jest bardzo szkodliwe Chętnie przygarne wszelkie fotki itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem blachy miesiac temu (najtaniej) w LuckyModel.com i cierpliwie czekam na dostawe. Czesci, z tego co sie dotychczas zorientowalem, pasuja doskonale. Wielkosc modelu robi wrazenie na osobie, ktora bierze go do reki. Zlozona wieza z lufami jest dluzsza o jakis 2 cm. od paczki papierosow! Tu wszystko jest naprawde wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od przedwczoraj jestem szczesliwym posiadaczem "oblaszenia" do "Arizony". Po przeprawie z Urzedem Celnym (musialem zaplacic VAT) moglem otworzyc dosyc duza przesylke z Honk Kongu. Paczuszka ze wzgledu na poklad ma 58 cm dl. Oto jej zawartosc:

 

9e17cf71623761e8.jpg

 

Najdluzszym elementem PE (40 cm) jest blacha "A" zawierajaca relingi:

 

9fea23fe342aa3fa.jpg

 

"B" zawiera elementy opancerzenia wiezyczek obserwacyjnych, dalsze relingi, drabinki i inne pierdoly:

 

08d264f7a8bc2e7f.jpg

 

"C" zawiera elementy katapulty wiezowej, dzwigow, sieci ochronne itd.

 

0a64125cd79b64b9.jpg

 

Blacha "D" to elementy dzwigu i katapulty rufowej, trapy, i pierscieni wzmacniajacych barbety.

 

a71bd4788a52efe6.jpg

 

"E" zawiera slizg lancuchow kotwicznych, trapy i wiele innych elementow, ktorych przeznaczenia jeszcze nie poznalem

 

752847bcb3400648.jpg

 

Drewniane poklady "Arizony". Po otwarciu przesylki po mieszkaniu rozszedl sie mily zapach drewna.

 

48771770bf777ee5.jpg

 

Choc to jeszcze nie pomalowany plastik, poklad diametralnie zmienil wyglad kadluba.

Ponizej fotki porownawcze golego plasiku i pod drewnem:

 

290bf2baf3ad61a6.jpg aff9f752da47006c.jpg

 

Do zawartosci pudla mojej "Arizony" nalezal upgrade-pack:

 

d5fd6bf2adc63ea0.jpg

 

A to wszystkie oryginalne (zawrtosc pudla i upgrade set) PE Trumpetera. W porownaniu z koreanska blacha, chinska jest grubsza i sztywniejsza.

 

4c57be34bc3b1809.jpg

 

Na koniec kilka zdjec obrazujacych ogrom modelu "Arizony":

 

0d62295d7cdf9958.jpg

 

7c062a3049ca5977.jpg

 

Od gory: "Arizona" 1:200, Fletcher class 1:144, "Ya mam to" i "Roma", oba 1:350. Na zdjeciu to tak nie razi, ale w rzeczywistosci dwa ostanie okrety wygladaja jak kajaki przy "Arizonie".

 

21b4d38017da1f25.jpg

 

7b7a2180a88d5476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec kilka zdjec obrazujacych ogrom modelu "Arizony":

 

Od gory: "Arizona" 1:200, Fletcher class 1:144, "Ya mam to" i "Roma", oba 1:350. Na zdjeciu to tak nie razi, ale w rzeczywistosci dwa ostanie okrety wygladaja jak kajaki przy "Arizonie".

 

powiększ Romę i Yamato do skali 1:200 i zobaczysz kto jest kajakiem

Dla mnie porównanie różnych skal jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększ Romę i Yamato do skali 1:200 i zobaczysz kto jest kajakiem

 

Potrafie poslugiwac sie kalkulatorem, suwakiem logarytmicznym, a nawet papierem i olowkiem. Wiem, jaka wielkosc mialyby modele pozostalych pancernikow w skali 1:200.

Gwarantuje koledze, ze gdyby byl wiekszy wybor modeli w tej skali, z pewnoscia nie wybralbym "Arizony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy tego zestawu. Czy moglibyście zamieścić większe zdjęcie przedniej części pokładu tego drewnianiego okolicy przednich barbet i ślizgu łańcucha? Jaka jest grubość tego pokładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytamo te szczegóły bo jest do kupienia pokład firmy Artwox: http://artwox.com/index.php?document_srl=2969

Wygląda rewelacyjnie i ma grubość tylko 0,2 mm

I jeszcze jedno pytanie: czy w tym zestawie blach są relingi i drabinki do wież artylerii głównej? Bo to co jest teraz nadaje się do zeszlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poklad w zestawie jest takiej samej grubosci. Spasowany jest tak dokladnie, ze trzeba uzyc lekkiego nacisku, zeby go nasunac na elementy i ulozyc na modelu. W zestawie sa relingi i drabinki do wiez. Zdjecia z to wycinki ze skapej co nieco instrukcji. Przy okazji mozesz zobaczyc spasowanie pokladu kolo barbet i dodatkowe elementy na nich. Zdjecie odpowiada rzeczywistosci. To samo dotyczy slizgow lancuchow.

 

00228215a07d5eeb.jpg

 

832dc12c5b24c8a7.jpg

 

Znam pokldad Artwox´a. On w USA kosztuje 75$. Dolicz jeszcze 25$ za przesylke i skorka nie robi sie warta wyprawki. Ja swoj zestaw kupilem w LuckyModel.com, placac za niego niewiele ponad 160$. Wyslka z Honk Kongu jest tania i szybka. Z VAT i przesylka kosztowal mnie 142€. O 30 € drozej, niz sama "Arizona"! B. drogo, ale warto, tym bardziej, ze w tym roku planowanym kolejnym zakupem jest jedynie korweta "Revella". "Trumpeter" najprawdopodobniej nie zdazy z "Bismarckiem" 1:200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem co kupić. Dobrze się wstrzymałem chwilę. Dzięki za info

Miałem plan kupić ten pokład Artwox'a i blachy WEM. Cena byłaby wyższa a elementów mniej. Jeszcze tylko do kompletu metalowe śruby i można startować z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem co kupić. Dobrze się wstrzymałem chwilę. Dzięki za info

Miałem plan kupić ten pokład Artwox'a i blachy WEM. Cena byłaby wyższa a elementów mniej. Jeszcze tylko do kompletu metalowe śruby i można startować z budową

 

 

Jeśli z G-factor to z całego serca odradzam zakup. Kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie są z brązu tylko mosiądzu i kształ trochę inny, ale jako surówka chyba nie będą złe - trochę zabawy z pilnikiem i będzie dobrze. Mój model będzie pływał więc tylko metalowe wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego pysiak Twoje zdjęcie z Artwox,a przedstawia pokład do modelu w skali 1/350 a my mamy 1/200 blaszki WEM do tego modelu w tej skali???. To nic, jestem już szczęśliwym posiadaczem tej dużej czarnej koperty. Urząd Celny w swej łaskawości, szczodrości doliczył mi tylko 167,50zł dopłaty. To jeszcze nic z poniedziałkowych Hitów jakiś ZŁAMAS skubną mi rower i jestem bardzo, bardzo wk....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, faktycznie nie ten link do pokładu podałem. Ten jest właściwy: http://artwox.com/index.php?document_srl=1577

A co do blach WEM to proszę bardzo, np tu: http://www.freetimehobbies.com/WEM2002.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.