Skocz do zawartości

ORP Komendant Piłsudski 1/700 Samek Models


Nathan

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością oraz niekłamaną radością prezentuję Kolegom mój ostatni nabytek - model kanonierki "Heisternest" czyli ORP "Komendant Piłsudski" czeskiej firmy Samek Models.

Jest to model żywiczny z serii, zdaję się, wyprodukowanej w 1999 r. a co za tym idzie ciężko osiągalny. Ja na niego trafiłem przez przypadek na brytyjskim ebay'u i musiałem dość mocno o niego powalczyć

Pudełko wygląda tak:

img6574k.jpg

Jest to ładne opakowanie kartonowe o wymiarach 11 na 11 cm :P

We wnętrzu znajdujemy instrukcję. Na jednej stronie krótka historia okrętu wraz z jego rzutami zaś na drugiej instrukcja montażu:

img6575p.jpg

img6576p.jpg

Elementów żywicznych nie jest za - ledwie dziesięć. Są to kadłub (prosty jak stół!), komin z drabinką (pewnie drabinkę podczas montażu usunę i przymocuję fototrawioną), dwie łodzie, reflektor, pokład górny, dwie kondygnacje nadbudówki oraz dwa działa 75 mm:

img6578m.jpg

Bardzo bogato (w porównaniu z poprzednimi moimi zestawami z żywicy) prezentuje się blaszka fototrawiona:

img6579k.jpg

Myślę, że jednak jeszcze dodatkowo zwaloryzuję model elementami z zestawu WEM, takimi jak bębny, włazy, drzwi, drabinki. Oczywiście we własnym zakresie należy utworzyć maszt oraz flagsztoki.

 

Model oczywiście będzie przedstawiał okręt pod polską banderą. Jako, że jest to 'waterline' pomyślę nad jakąś dioramką dla niego, ewentualnie umieszczę go obok skończonego "Wichra" - miejsca tam dość dla niego

 

Wybaczcie jakość zdjęć - gdy rozpakuję elementy z folii porobię zdjęcia pokazujące szczegóły modelu.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nooo, to się zaczyna ciekawa relacja. Tylko ciekaw jestem dlaczego bracia Czesi postanowili ten okręt zrobić pod niemiecką nazwą (choć aż się prosi o zrobienie okrętu w polskiej wersji - nawet rysunki są na 1939 rok)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dopiero teraz zobaczyłem Typhoona nad Komendantem i "H" na dziobie Bracia Czesi nie popisali się merytorycznie Poza tym jest jeszcze jeden błąd merytoryczny, mianowicie nadbudówka nie dochodziła bezpośrednio do dziobówki, ale raczej nie poprawiaj tego, bo możesz uszkodzić cały kadłub. Czekam z niecierpliwością na warsztat i fajnie jest, że po raz kolejny zgrywamy się z tematami - najpierw minowce, teraz kanonierki, szkoda, że z Gryfem i Wichrem nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nadbudówką to zauważyłem dopiero jak o tym napisałeś. Faktycznie, była tam "przerwa" ale nie będę kombinował bo to straszna drobnica jest - pewnie w weekend wystartuje z relacją to zrobię zdjęcia przy monecie aby to pokazać.

Na razie myślę w jaki sposób malować aby pokład był deskowany a reszta w szarości. Chyba bez maskolu się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.