Skocz do zawartości

Kilka pytan odnosnie wspolczesnych samochodow


luke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chcialbym poprosic o kilka porad w w/w temacie.

 

1. Realistyczny lakier

 

Pierwszy problem pojawia sie juz przy kladzeniu podkladu. Juz na tym etapie zauwazylem, ze bardzo latwo zaprzepascic szanse na schludnie pomalowane auto. Nawet jesli bardzo sie skupie to i tak nie jestem w stanie osiagnac idealnie gladkiej powierzchni. Jedyna rzecz, ktora przychodzi mi do glowy to wypolerowac podklad. Widzialem jakies narzedzia przeznaczone do tego celu ale maja zazwyczaj 10.000 obrotow na minute... czy to aby nie za duzo na plastikowy model?

 

Karoserie maluje akrylem. Czy po osiagnieciu zadowalajacego efektu powinienem na koniec nalozyc lakier (lub jakas inne warstwe)?

 

2. Szyby

 

Juz na sam widok przezroczystego plastiku poca mi sie rece ;-) Mam dwa glowne problemy. Szyba traci przezroczystosc w miescu gdzie uzylem pilnika (aby usunac laczenia z ramka). Jakim klejem najlepiej przyklejac szybe?

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Realistyczny lakier

Pierwszy problem pojawia sie juz przy kladzeniu podkladu. ...

...Czy po osiagnieciu zadowalajacego efektu powinienem na koniec nalozyc lakier ...?

2. Szyby

...pilnika (aby usunac laczenia z ramka).

...Jakim klejem najlepiej przyklejac szybe...?

 

Podkład powinien mieć mikroporowatość, aby farba miała lepszą przyczepność. Oczywiście polerujemy go, ale w zupełności wystarczy ręka i papier ścierny 2000-3000 na mokro. Dokładniej trzeba wypolerować lakier bazowy (czy farbę jak kto woli). Tu dobry jest micromesh albo wełna mineralna. Ja też to robię ręcznie, bo polerką udało mi się przegrzać materiał. Ostatnio ktoś polecał polerkę zrobioną z elektrycznej szczoteczki do zębów.

Połysk uzyskasz po nałożeniu lakieru bezbarwnego. Chyba najprościej kupić spray np Tamiy'i.

Szyba. Używaj tylko pilników zrobionych z papieru ściernego i zawsze na mokro. Zazwyczaj szyby mocowane są do ramek w miejscach niewidocznych więc nie jest to problemem, ale jeśli już, to filc i pasta polerska przywrócą przeźroczystość. Ja na środki szyb naklejam taśmę maskującą Tamiy'i i tylko przez taśmę chwytam szybę. Pot na palcach i trochę brudu potrafią uszkodzić szybę. Kleję klejem CA (Super Glue), ale na początek kup sobie jakiś klej do szyb, np Clear fix Humbrola lub podobny z Tamiy'i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.