Skocz do zawartości

USS Ticonderoga CG-47 1:1250 HobbyBoss


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak każdy mam rozgrzebane aktualnie kilka modeli, ( z czego jeden w relacji ) obiecałem sobie nic więcej nie zaczynać a tymczasem przypadeczkiem dorwałem w sklepie cos takiego i jako że mam sentyment do tej klasy ( miałem kiedyś przyjemność zwiedzania philippine sea) model wskoczył na pierwsze miejsce na liście w stoczni . To mój pierwszy hobby boss ( w zasadzie nielicząc modeli mirage pierwszys plastikowy stateczek) , nie wiem czy taka ilość szczegółów i jakoś wykonania to u nich norma ale mnie pozytywnie zaskoczyło wręcz zachwyciło 

 

O samym modelu króciutko : sporo szczegółów, praktycznie zero nadlewek mankamentem jest brak śmigłowca na pokładzie startowym ?! na burcie są nie wielkie jamy , ale bez tragedii

Zasadniczo jak na taką skale to kurdupel jest super ( to nie revell i jego 1:1200)

 

Mały inbox :

 

dsc06099d.jpg

 

dsc06100y.jpg

 

dsc06101r.jpg

 

dsc06102k.jpg

 

Kalkomania daje możliwość wykonania USS Ticonderogaa szkoda bo można było sie pokusić o inne okręty tej klasy :(

 

dsc06103os.jpg

 

i narazie na sucho złożony :

 

dsc06097hl.jpg

 

dsc06096el.jpg

 

dsc06098m.jpg

 

i na koniec porównanie z modelem 1:400 mirage... nie patrzcie na to jak sklejony bo to złomek z dawnych lat, ale na porównanie szczegółów ...

 

dsc06104g.jpg

 

 

Model w standardzie to jeden wieczór, ale standardzie przy takim drobiazgu… nie ;) , plan jest taki :

Jak się uda to zrobić od podstaw maszty

Wyskrobać z czegoś coś na kształt śmigłowca

Zrobić jakąś mini dioramę, może dwa holowniki ?? 

 

Już nie nudzę, trochę podłubie

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Malutka aktualizacja ( mam mało czasu na sklejanie więc sobie robię małe kroczki, mam nadzieje że to nikomu nieprzeszkadza ):

 

Maszty test pierwszy : Maszt przerysowany z modelu HMV w skali 1:250 (grubuść 1- 2 piksele;P ) wydrukowany na zwykłej kartce i wzmocniony cyjanoakrylem ( sposób podpatrzony u pewnego szalonego chomika ;) )

 

dsc06105a.jpg

 

dsc06107j.jpg

 

dsc06108c.jpg

 

 

 

Widzę że ten sposób ma szanse, spróbuje jeszcze raz na poważnie, Jeśli się uda to antena radaru zostanie wykonana w ten sam sposób.

Jak znajdę trochę wiecej czasu spróbuje drutologie

 

i szybki test dorobienia śmigłowca...

dsc06110t.jpg

 

I tu na pewno pójdę w tym kierunku, tylko muszę go pogrubić wikolem i pomalować

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.