Skocz do zawartości

CITROEN C4 WRC 2010 1/24 LOEB&ELENA RALLYE DE FRANCE


lalas2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam nowy projekt Citroen C4 WRC 2010 Loeb&Elena z rajdu Francji. Model firmy Heller 1/24 troche dodam części z Tamiya bo Heller to Heller , ok tak więc na warsztat ;o)

 

53761917.gif

74955486.gif

71165950.gif

 

farbki Zero , Podkład Tamiya , lakier X22 , Top Gloss

56944022.jpg

 

Pierwsze troche wycinanki :

 

51884700.gif

61626929.gif

73841434.gif

 

ok to narazie tyle ruszam do pracy CDN...

 

Witam

Wszystko już powicinane i przeszlifowane, kasta pomalowana podkładem

53509200.jpg

65119081.jpg

29524701.jpg

73720959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Opowiadaj jak wrażenia po zbadaniu tego zestawu, wiadomo Heller to nie Tamiya lub Aoshima no ale karoseria, z tego co na fotkach widzę, jak dla mnie wygląda bardzo dobrze, nie powiedziałbym, że to Heller Próbowałeś już jak wygląda składalność elementów? Opowiadaj na co "kufiłeś" a co głaskałeś

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak na zestaw Heller buda naprawde solidna, elementów bardzo mało ale odziwo wszystko jak narazie pasuje do siebie np. klosze przednich lamp jestem pod wrażeniem dopasowania klosza do kasty prawie jak Tamiya bez zadnych szczelin naprwde ładnie to wygląda a wiemy jak było w innych modelach Hellera

32010580.jpg

 

zawias i hamulce troche lipa ale dorobiłem sobie sprężyny i na tracze dokładam blaszki ( pozostałości z innego zestawu ) ponieważ set do cytryna kosztują prawie 20 euro drogo więc odpuszczam

 

98361115.jpg

34676102.jpg

32619752.jpg

97170610.jpg

42726256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do wycięcia to jest mały problem ponieważ z drugiej strony są bolce do zamontowania lamp, tak to wygląda (foto) ale może faktycznie masz racje żeby to wyciąć. Ps sprężyny jak dla mnie są ok więc nie wiem dlaczego mam robić nowe drucik na fotce faktycznie wygląda jak banan ale potem został wyprostowany przy nawijaniu, fotka ma tylko pokazać z czego są zrobione pozd.

 

86626702.jpg

30833456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pozycjonujący pasek od świateł możesz spokojnie pominąć, a sprężyny są krzywe, odległości pomiędzy zwojami są nierówne. Jest to bardzo łatwy do wykonania element, w tej formie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jak na Hellera to nie wygląda najgorzej to co prezentuje producent.

Jeśli chodzi o wycięcie wlotu w grillu to jednak zastanowił bym się na twoim miejscu i go wyciął - zawsze możesz dać zamiast niego Tamkową siatkę i przykryć resztę tym kloszem od świateł (środek zawsze można pomalować przecież) - myślę ze efekt będzie lepszy iż zostawienie fabrycznego grilla.

Będziesz coś kombinował z zaadaptowaniem innych kół niż te z zestawu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mała aktualizacja prac nad C4 WRC, przy malowaniu użyłem farb niebieski ZERO World Rally Blue -02C/ biały Mr Hobby H1/czerwony ZERO Bright Red. Część kelek już położona naprawdę kładzie super dobrze współpracuje z softerem nie pęka bardzo dobrze wykonana super pasuje do kasty Heller zrobił kawał dobrej roboty . Tak chce dać opony z Tamiya wchodzą na styk ale z felgami może być lipa Heller ma inne mocowanie zamiana zawieszenia jest praktycznie nie możliwe wogóle nie pasuje do podwozia, a inne podwozie z Tamki ciężko dopasować do C4. Mam w domu chyba wszystkie modele rajdowe z Tamiya i nić nie pasuje C4 ma inny roztaw kół do modeli Tamiya zobaczymy może przyjdzie jakiś pomysł to tyle na razie Cdn...

 

69336451.jpg

21891522.jpg

91423200j.jpg

41542089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejna odsłona C4 WRC kalki już w całości położone, kasta po 3 lakierowaniu

72073388.jpg

51336217.jpg

29265607.jpg

86110473.jpg

17462318.jpg

 

tylnia lotka również ukończona

49573226.jpg

 

Listwa na przednim zderzaku zrobiona carbonem

52099241.jpg

 

zawieszenie obniżone ok 1.5mm tył i ok 2.5mm przód, prosto z pudła wyglądało jak zawias na szuter

62637234.jpg

na dodatek zamieniłem opony Hellerowskie na Tamiya które mają mniejszy profil poniżej fotka różnicy z hellera wyglądają jak szutrowe

85106192.jpg

30502181.jpg

 

to tyle teraz zabieram się za felgi i podwozie pozd. CDN..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kasta jest dopiero po 3 cienkiej warstwie lakieru, ja nakładam do 10 warstw dokładając co warstwe coraz więcej lakieru kto używa Top Coat wie że przy jednorazowej dużej ilości top może zjeść kalke spokojnie poczekajmy do końca prac nad C4 to jest dopiero warsztat ;o) a potem będziemy komentować co wyszło żle a co dobrze sam jestem ciekaw jaki będzie efekt końcowy pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że jest źle, widać tylko potężną skórkę na każdym z kolorów, oby zeszła wraz z lakierem lub po polerce. Używasz dobrych jakościowo farb, więc nie powinna być aż taka(rzuć okiem na inne warsztaty). Top Coat zjadł Ci kiedykolwiek kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

... spokojnie poczekajmy do końca prac nad C4 to jest dopiero warsztat ;o) a potem będziemy komentować co wyszło żle a co dobrze ...

 

ciekawe podejście czyli żadnych ewentualnych pomocnych bądź pochwalnych komentarzy, a Autor będzie zamieszczał post pod postem ??

 

Generalnie projekt mi się podoba, ale wobec tego czekam na galeryjkę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Każda opina i rada jest dla mnie ważna ja znich jak najbardziej korzystam, fotki są robione na trybie macro więc dlatego widać każdy szczegół modelu P.S chropowaty lakier na kascie na pewno zniknie przy ostatniej warstwie lakierowania ponieważ robię tak zwane zalewanie kasty lakierem oczywiście z czuciem a potem szlifowanie i polerka pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym TOP CAT'em jest tak jak pisze lalas2000, mi co prawda kalki nigdy kalek nie zniszczył ale kładzie się właśnie w taki sposób, ja również kładę klika mniejszych warstw a dopiero później jedną grubą. Widzę że kolega jednak zdecydował się wyciąć otwór w przednim grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.