Jump to content

copycat

Members
 • Content Count

  1,277
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by copycat

 1. Może ktoś ogarnia temat T-72. Interesuje mnie podobieństwo zewnętrzne. Chodzą mi głowie takie tematy, pytanie na ile zgodne są modele z oryginałami: 1. Meng odpada inny układ kostek, myślę o tym trumpku: https://www.scalemates.com/kits/trumpeter-09548-t-72a-mod-1985-mbt--1112486 tu meng https://www.scalemates.com/pl/kits/meng-model-ts-033-t-72b1--1068254 2. a) https://www.emodels.co.uk//trumpeter-1-35-russiant-72a-mod-1983-mbt-09547.html?gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-18f3AMuA0LRA9_VenJzXon9ryEhLIFCHDMfIz4Ccs5HfHMyLWlgn4aAhPBEALw_wcB b) http
 2. Martin kovac używa jakąś chemię do papieru, można go fajnie modelować po zwilżeniu. Gładki papier plus ta chemia powinny się sprawdzić
 3. Nie siadł w gruncie, brakuje też śladów dojazdu. Miejsce w którym postawisz model zrób w miarę płaskie, bez kamieni. Potem podsyp gąsienice po bokach piaskiem, czy co tam używasz i zafixuj piach.
 4. Zrobiłem próbę olejami: wynik: wiecej czarnego: jeszcze czarnego jeszcze czarnego niebieski spowodował pójście w mniej zepsuty zielony:
 5. Jak robiłem t-72 z Małego Modelarza, to tam w instrukcji podawali żółta 7 części ,czarna 1 część. Wszystkie te cuda odcienie to też trzy podstawowe plus czarna biała. Świetnym przykładem jest poradnik na YouTube how to mix flesh tones.
 6. Dobierając rozmiar zdjęcia uważaj na interpolację pikseli, pomijając zbyt małą głębię ostrości, przynajmniej u mnie zdjęcia wyglądają na rozmyte, a to wina wielkości pliku. Po kliknięciu na obrazki jest lepiej, ale nikomu nie chce się klikać. Do tego coś co wygląda jak lampa błyskowa,albo raczej jedno źródło światła z przodu, oświetlenie spłaszczyło zdjęcie. Źle się ogląda takie zdjęcia. Koła od wnętrza czyste, zapominasz o "niewidocznych" miejscach. Mam wrażenie, że fajna robota mieszą się ze słabszą, stąd nie wiem co mam myśleć.
 7. Łuki z HIPSu łatwizna, kiedyś tak zrobiłem nadkola do ciężarówki. HIPS 0,25 mm traktujesz go jak papier, tzn przeciągasz na nożyczkach, sam się ładnie wygina. Nity za młodu robiłem z ziaren maku, to było z 30 lat temu. Lepszy efekt i szybciej jest po prostu użyć blaszkę i ponakłuwać od spodu, ale tak żeby nie przerwać powierzchni. Powstaną górki przypominające nity i nic nie odpada.
 8. T-62 Trumpeter warsztat: Galeria:
 9. Petarda. Figurka sprowadziła mnie na ziemię, nawet nie będę próbował zanim dużo nie poćwiczę .
 10. Przez przypadek zaparkowałem obok sklepu z artykułami hobby, gold leaf tamiya zakupiona, może przemaluję. Wieża się świeci, ale to bardziej efekt zdjęcia. Czasem tak jest na zdjęciach, że coś matowego wychodzi błyszczące, audi 100 kuzyna np. Wieża jest bardziej satynowa.
 11. Zimmerit lepszy niż w oryginale. Mój green stuff tak się lepi że trudno go wyjąć z folii, więc to pewnie kwestia egzemplarza, praktyki.
 12. Widzę, że skala cię nie ogranicza.
 13. Kolor łusek rzeczywiście inny, użyłem to co miałem (wstyd). Krój cyfr kolejny wstyd i mnie boli najbardziej, co gorsza właśnie zauważyłem że na tyle wieży widać 3.... a to znaczy że przegapiłem jeden nr taktyczny. Powinno być chyba 310 w trzech miejscach, jedynka poszła do innego modelu dlatego użyłem 4. W sumie to potem znalazłem bardziej odpowiednie cyfry, ale tak to jest z dwie lub trzy przeprowadzki po drodze, kilka modeli rozgrzebanych, nie wiem co gdzie jest. Dobre to że dobrze dedukowałem w warsztacie. Niektóre zasobniki powinny być otwarte, ale jak zaczynałem model nie mogłem się zdecy
 14. Duże dziury przy pasowaniu tylnych ścianek wieży i kadłuba, kalka z tyłu nie siadła najlepiej, zwykły ocet pomoże jak nie masz specyfików do kalek. Działaj dalej.
 15. Podstawka bardzo go ożywiła, jest naprawdę dobry.
 16. Przełęcz Salang w Afganistanie to droga pomiędzy Kabulem, a Mazar-e-Sharif. Od czterech tysięcy lat jest używana jako szlak handlowy pomiędzy centralnym Afganistanem, a północnym regionem Bactria. Jest to główna droga wzdłuż gór Hindu Kush. Nic dziwnego, że i rosjanie i amerykanie bardzo dbali o zapewnienie kontroli w tym obszarze. Na zdjęciu prawdopodobnie uszkodzony T-62, brak zbiorników paliwa, pilnujący zaopatrzenia.
 17. Rzeczywiście w warsztacie wiele nie pokazałeś, jest świetnie.
 18. Co do gąsienic to kiedyś przerobiłem temat przy swoim KW. Te poszerzenia czy ich brak są poprawne, bo było kilka typów gąsienic, 650 700 i chyba 612 mm szerokości. Do tego jeszcze z grzebieniem co drugą gąsienice. Edit Te szersze wcale nie muszą być do twojego. Do mojego pasowały każde w zależności od jednostki którą chciałem odwzorować.
 19. chciałem zwrócić uwagę w miarę delikatnie, bo ludzie różnie reagują na krytykę. Filmik Martina też widziałem, nawet mi green stuff przyszedł w tym tygodniu do rozgrzebanego Tigera z Academy. Więc też będzie się można na mnie odegrać, bo będę robił go pierwszy raz, zimmerit. W oczy mi się rzuciło po pierwsze za szerokie ślady, linie nie trzymające pionu i zbyt wąskie ślady wokół okrągłych części. Przejrzeć zdjęcia poglądowe i próbować trzymać skalę, tyle
 20. Zimmerit to nie taka łatwa sprawa, twój warto zrobić od początku.
 21. 6 lat później. Niestety mam jakiś pomysł na niego.
 22. Do galerii brakuje naboi, właśnie je dostałem. Mógłbym go skończyć jutro, ale muszę je cudownie rozmnożyć. Będą potrzebne do innego projektu. Co do jakości to widać na zdjęciu. Przy toczonych metalowych to są słabe.
 23. Bardzo pozytywny odbiór.
 24. O fajnie, że trafiłem na temat. 2 dni temu zacząłem zbierać zdjęcia libańczyków, bo mi akurat właśnie taki libańczyk z początku tematu siedzi na wątrobie. Z chęcią zobaczę jak to się skleja. Co do jakości po AMT i Academy nic mi nie straszne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.