Skocz do zawartości

Pierwsza Diorama, Pomoc (Afryka)


Polee

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcę się przywitać, z racji gdyż jestem tutaj nowy Wink

Projektów na dioramę miałem już multum, ale jakoś nie było weny.

Są wakacje, jest ogrom wolnego czasu, więc co mi tam ?

Wczoraj właśnie zamówiłem ten o to zestaw:

Italeri 7026 German Guns Set 1/72

No i dojdźmy do sedna sprawy, planuję wykonać dość małą dioramę , lecz przedstawiającą dość dużo, lecz z umiarem żeby nie było przepychu Wink

Znów nie doszedłem do sedna sprawy, więc postaram się tu to przedstawić:

Diorama ma przedstawiać wojsko niemieckie (Afrika Korps).

Planuję dwa warianty:

A:Linia Frontu

B:Kwatera główna coś w tym stylu.

Modele które chce wykorzystać, to te właśnie działa. A także 2 pz III i może jeszcze jakieś figurki chodź nie jestem pewien.

Więc przejdźmy do wariantu A: Planował bym wykorzystanie oczywiście: Dział ,piechoty jak i czołgów, a także jakiś okop ? lub zestaw który nie dawno widziałem 2 namioty i taki tam sprzęt.

B:Wykorzystuje działa, czołgi piechotę , a także ten o to zestaw :

Airfix 03382 Jungle Outpost

No więc czekam na wasze porady lub jakieś sugestie, jakich kolorów farb najlepiej użyć itp. również kalkomanie. Za wszystkie porady itp. Z góry dziękuje, liczę na szybką pomoc

PS: Zapomniał bym, w końcu to pustynia, więc jak to będzie z tym piaskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty Adrian co byś polecił na pierwszą dioramke ?? według mnie to wszystko trudne i pustynia i jakaś ulica z ruinami i las wszędzie jest coś trudnego niech skacze na głęboką wode przyłoży się to napewno coś wyjdzie dużo do stracenia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty Adrian co byś polecił na pierwszą dioramke ?? według mnie to wszystko trudne i pustynia i jakaś ulica z ruinami i las wszędzie jest coś trudnego niech skacze na głęboką wode przyłoży się to napewno coś wyjdzie dużo do stracenia nie ma

 

Z tego co podałeś to ulica z ruinami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren uformuj z pasty piaskowej vallejo.Nakładasz rozcieńczony wikol,posypujesz piaskiem dla szynszyli malujesz na kolor bazowy, sypiesz piaskowy pigment i z np. strzykawki terpentyną utrwalasz pigment.

Mnie to wyszło tak

 

P7170762.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to wszystko trudne i pustynia i jakaś ulica z ruinami i las wszędzie jest coś trudnego niech skacze na głęboką wode przyłoży się to napewno coś wyjdzie dużo do stracenia nie ma

 

Według mnie głęboka woda to scenka zimowa z elementami przyrody. Ulica, ruiny, czy tam pustynia to pikuś i w sam raz by poćwiczyć i się wkręcić w modelarstwo. Aczkolwiek warto by wpierw podziałać z samym modelem, a diorame zostawić na sam koniec. Polee poleciłbym Ci samą scenkę i postępy z prac przedstawiać tutaj w dziale dioramy, zaś warsztaty samych modeli pojazdów w dziale pojazdów wojskowych. Tam więcej osób zagląda to i więcej opinii, pomocy i rad będziesz otrzymywał

 

Co do wykonania terenu to tak jak kolega Grzesiek napisał, bardzo dobry sposób. Ja zaś mam inny, zwykła szpachla tynkowa (gładź tynkowa) wymieszana z piaskiem dla w/w szynszyli, jakimiś kamyczkami i nakładana wedle potrzeby. Po ostatecznym uformowaniu terenu na sam koniec sypnąć jeszcze na całość tym piaskiem i poczekać aż wyschnie. Na koniec nadać odpowiednie odcienie. Minusem mojego sposobu jest waga, na pewno po wyschnięciu dioramka będzie cięższa niż po zastosowaniu produktu vallejo

 

Tutaj dla wglądu moje nowe, małe wypociny wykonane moim sposobem. Fakt faktem iż ja pracuję nad scenką umiejscowioną na Sycylii, w Afryce, więcej piachu niż kamieni i odcień też inny. To jest dopiero wstępne malowanie, dojdą do tego jeszcze pigmenty i muszę bardziej stonować różnorodność odcieni jaka mi wyszła. Maluję tylko i wyłącznie pędzlem:

IMG_0647.jpg

 

Czekamy na zdjęcia Twoich postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

16374320.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Legenda:

1.Działo pak 40 + załoga

2.Działo pak 37 + załoga

3.Bunkier, tylko jeszcze nie wiem z czego go wykonać.

4.Okopana workami i piaskiem panzer III

5.Okopy

6. Cała ta linia obrony będzie na małym wzniesieniu

7* W lewym dolnym rogu, prawdopodobnie będą jakieś zasieki.

 

 

Tak obecnie wygląda plan tej dioramy.

Armaty są już gotowe jeszcze tylko kurzenie.

Figurki również na ukończeniu.

Tylko jeszcze problem z Pz III.

To modelowania terenu posłuży mi styropian oraz glina.

Następnie piasek dla szynszyli, bo obecny który posiadam wydaję się zbyt wielki w porównaniu do skali.

Teraz tylko znaleźć jakieś beczki i skrzynki na amunicje, no i zrobić siatki kamuflujące .. ;)

No i oczywiście jeszcze kilka figurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.