Skocz do zawartości

Ranking modeli w skali 1:72( IIwś)


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób początkujących(do których ja też należe) pyta się jakie najlepiej wybrac firmy pancerek w skali 1:72. Wpadłem na pomysł, aby opisac firmy produkujące takie właśnie modele. Narazie opisze tylko dwie, bo tylko z nich korzystam, ale znajdą się inne osoby, które zechcą opisac inne marki.

 

 

Revell

 

jak dla mnie to najlepsza firma robiąca czołgi w 72-ójce. Modele dobrze spasowane, mało szpachli trzeba użyc. Zaletą jest to, że Revell produkuje od razu też farbki, dlatego nie będzie zbyt dużych problemów z poszukiwaniem odpowiednich barw. Bardzo dokładne instrukcje pokazujące jaki element jak pomalowac i co jak przykleic. Gąski podzielone na częsci. Trzeba uważac, bo nie ma zapasowych gąsienic. Zawsze jest kilka wariantów malowania(przeważnie 2). Należy uważac na Shermana.

przykładowy model Revella:

3c26f1bfcff897a0m.jpg

 

Italeri

 

Też dobra firma, ale często ją różne niedociągnięcia(potrzeba szpachla) Duży wybór modeli(większy niż u Revell'a). Czasami też mogą byc problemy u gąsienic. Szczególnie Stug III Ausf.G. Również dokłada instrukcja(zawiera też krótką historie czołgu). Kilka wariantów maowań(3-4). Gąsienice są u jednych modeli plastikowe a u innych gumowe. Farbki Model Master i Model Master akrylowe.

 

096065b3f8a6d62am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobra firma, ale często ją różne niedociągnięcia(potrzeba szpachla) Duży wybór modeli(większy niż u Revell'a). Czasami też mogą byc problemy u gąsienic. Szczególnie Stug III Ausf.G. Również dokłada instrukcja(zawiera też krótką historie czołgu). Kilka wariantów maowań(3-4). Gąsienice są u jednych modeli plastikowe a u innych gumowe. Farbki Model Master i Model Master akrylowe.

 

Należy też dodać, że w większości to przepaki starego, poczciwego ESCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mirage Hobby

 

Ostatnie modele Miraga stoją na bardzo wysokim poziomie. Przynajmniej te z serii M3. Szkoda tylko, że nie ma plastikowych gąsienic, ale jak na gumę, to i tak nieźle.

 

 

Hasegawa

 

Firma, której broń pancerna przeznaczona jest według mnie dla początkująch. Proste w budowie modele, a do tego niewygórowana cena (mam na myśli tę słabszą serie modeli). Poza tym Hasegawa jest także dla twardzieli, którzy lubią dużo dłubać przy czołgach

PS. Nowszych modeli Hasegawy nie robiłem

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.