Skocz do zawartości

Pierwszy model


Maciek390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich.Jest to także mój pierwszy post.Jako mój pierwszy model kupiłem ten zastaw: http://www.mojehobby.pl/products/German-Tank-Crew-1943-1945-1584234.html

Gdy byłem w sklepie pan dał mi polski klej Chematic i zestaw farbek do modelu firmy pactra numery: 2,15,10,16.

Uznaliśmy że pomaluję model na szaro a nie tak jak jest na pudełku bo to będzie za trudne na początek.

Gdy wróciłem do domu najpierw skleiłem nogi żołnierza z mapą.Potem pomalowałem go farbą numer 10 jako podkład jednak gdy wyschła łatwo schodziła z żołnierza a klej puścił.Powiedzcie czy kupiłem dobre farby i klej bo wcale się na tym nie znam.Jutro wybieram się po jakieś inne farby i klej.Gdy próbowałem pomalować ręce żołnierza to farba z nich schodziła i nie kryła powierzchni.Jutro wybieram się po inne farby i klej. Proszę Doradźcie mi co mam kupić do tego modelu i jakie farby i klej są dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem trochę nowych farbek i uznałem że pomaluję czołgistów na szaro i jednego na czarno.Niedługo wstawię skończonego pierwszego żołnierza.Będzie dużo śmiechu pewnie.Ale będzie spoko śmiech to zdrowie.Każdą figurkę najpierw maluję na czarno jako podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładu nie możesz robić farbą akrylową. Możesz kupić podkład w spray'u lub zastosować farbkę np HUMBROL. Pamiętaj o bardzo dokładnym rozmieszaniu farby przed malowaniem. Kamil Feliks Sztarbala co do farbek Humbrol to się nie zgadzam że to badziew. Malowałem nimi wiele lat (pędzelkiem i aerografem) i mimo że od jakiegoś czasu przestawiam się na akryle vallejo to nie uważam że humbrol to badziew. Może nie są to farby wysokich lotów ale przy odrobinie wprawy można wiele z nich wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się model jest za trudny.Czy na początek byłoby coś dobrego z pancerki ?

Znalazłem kilka modeli pomożecie mi wybrać ?

Z pancerką miałem już do czynienia i ze sklejaniem idzie mi dobrze ale nie umiem malować i nie znam żadnych technik oprócz washa.

Te modele mi się podobają co o nich myślicie i czy pomożecie mi wybrać coś fajnego ?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Panzer-Kampfwagen-IV.html

 

http://www.mojehobby.pl/products/German-Pzkpfw-I-Ausf.-A-ohne-Ausbau-with-engine-and-compartment-detail.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to co polecasz najlepiej jedno kolorowy i dobry do kamuflażu zimowego.

Oj z tym polecaniem to ostrożnie. Jednokolorowe wozy jeśli chodzi o niemiaszków to do 1942. Kolor panzergrau. Ewentualnie pod zimę przełom 43/44 biała farba zmywalna na dunkelgrau. Ale i tak decyzja należy do ciebie. Na początek coś taniego by nie żałować kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.