Skocz do zawartości

Mazda mx-5 [plastik] firma TAMIYA skala 1/24


BEDU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie dokończyłem moją mazdę mx-5 firmy Tamiya w skali 1/24 która miała iść na konkurs , ale niestety nie wyrobiłem się , oczywiście może być trochę nie doróbek bo przez te pół roku nie robienia modeli wyszedłem z wprawy , ale staram się wrócić do niej.

 

A teraz zmiany:

- nowy lakier Tamiya Orange x-6

- nowe felgi od mini coopera s

- otwarte przednie światła i przerobione na kwadratowe

- przerobiony przedni zderzak

- przerobiony tylni zderzak

- delikatna gleba

- negatyw

- wnętrze , dach , lusterka i felgi w granatowym macie

- czarny spoiler od Nissana 350Z

- szyba od strony kierowcy opuszczona całkowicie a od strony pasażera opuszczona do połowy

- rura wydechowa na środku zderzaka

- PL

- delikatnie przyciemnione przednie kierunkowskazy i tylne lampy

- dach ściągany

to by było na tyle

 

Czas na zdjęcia;

 

img2699e.jpg

img2700w.jpg

img2701sk.jpg

img2702k.jpg

img2703m.jpg

img2704i.jpg

img2705rb.jpg

img2706l.jpg

img2707iv.jpg

img2708k.jpg

img2709s.jpg

img2710e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ciekawy chociaż nie w moim guście. Możesz dać zdjęcia wnętrza bo niewiele widać. Jedynie nie podobają mi się światła, jakby nie domknięte, albo za mało otwarte. Jednak ogólnie model mi się podoba, ma coś w sobie ( może dobór kolorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie podchodzi mi ten model. Sam kolor nadwozia może i ciekawy ale zestawienie go z granatem jakoś mi nie pasuje. Tak mocna gleba i negatyw też nie w moim guście.

Poza tym PL za szerokie i za mocne oraz światła nierówno przymknięte (lewe bardziej otwarte).

Plus za inwencję twórczą i scenerię sesji.

Minus za jakość modelu i "czytelność" fotek.

 

Grubyjg te niedomknięte światła to taki bajer tuningowy - widziałem to kiedyś w Nissanie 200SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widzę jakby jedno było bardziej drugie mniej "domknięte" ... chyba ze to taki bajer tuningowy jak wspomniał adamuss ;)

Poza tym, jakoś mnie nie przekonują linie "podziału". Chyba za zbyt wyraziste.

No i wcześniej wspomniane zestawienie kolorów... tez jakoś tak na dwa razy, ale model jest Twój i Tobie ma się podobać ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co jeszcze mi się rzuciło w oczy to nie pomalowana wewnętrzna strona ramy szyby czołowej oraz nie pomalowane ramki "trójkącików" w drzwiach.

Liteonit1, bajerem są nie całkiem otwarte lampy, takie przymrużone spojrzenie. Jednak obie lampy powinny być uchylone jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg te niedomknięte światła to taki bajer tuningowy - widziałem to kiedyś w Nissanie 200SX.

 

To chyba nie za bardzo efektowny nawet w 1:1 (ale o gustach się nie dyskutuje), Ja osobiście widziałem fajny patent w mazdzie RX-7 powodujący że jedno światło się otwierało i zamykało i wtedy właśnie wyglądało tak jakby auto puszczało oczko. A co do kolorów to zestawienie jest największym atutem według mnie (chociaż jak pisałem nie w moim stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy juz sie wypowiedzieli więc nie będę powielał ich słów i od siebie dodam tylko tyle, że wykonanie jest dobre, a kolorystyka, zawieszenie i felgi i przymrużone oczka w japońskim stylu. Nie podoba mi sie jedynie wykonanie tych prostokątnych lamp no i może jednolite wnętrze trochę trąca tandetą, no ale tak w samochodach też sie robi. Ogólna ocena jest na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.