Skocz do zawartości

Space Marine Sergeant


arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Figurka sierżanta SM (veteran sergeant; 9947010110304) miała posłużyć jako poligon doświadczalny. Głównie interesowało mnie malowanie twarzy - dlatego wybrałem metalową z której łatwo zmyć farbę. Większość efektów podglądnięte z sieci - ale wierzcie mi: od oglądania do wykonania daleka droga (co zresztą widać:)) Niektóre efekty mogą być aplikowane trochę nieskładnie i nie optymalnie.

 

Proszę o komentarze - uczę się:)

 

Używam głównie Vallejo Model Color (VMC) albo Vallejo Game Color (VGC):

VMC:

- Black

- German Camouflage Medium Brown/826

- Flat Flesh

- Stone grey

 

Panzer Aces

- Periscopes (309)

 

VGC:

- Dwarf skin

- Hexed Lichen

- Bone White

- Chainmail silver

- Gunmetal Metal

- Ultramarine blue

- Imperial Blue

- Bone White

- Hot Orange

- Scarlett Red

- Silver

- Glorious Gold

- Dark Green

Podkład: szary duplicolor

 

Figurka z odzysku, kupiona na portalu za kilka złotych. Brakuje plecaka.

 

IMG_4893.JPG

IMG_4896.JPG

 

Właściwie nie wymagała obróbki oprócz rozwiercenia lufy boltera.

Najpierw podkład. Użyłem szarego duplicolor - nie wiedziałem, czy surfacer1000 będzie się trzymał na metalu. Poza tym ekonomia:)

IMG_4901.JPG

 

Teraz czarny (VMC Black).

IMG_4930.JPG

 

Poniżej starałem się postępować zgodnie z

.

Włosy na brąz (VMC German Camouflage Medium Brown/826... bo był pod ręką) i twarz na VGC Dwarf Skin - oprócz oczu i jamy ustnej.

IMG_4935.JPG

 

Wash z VGC Hexed Lichen. Raz wyszedł za rzadki, raz za gęsty... Generalnie wody musi być więcej niż 2:1, bo VGC są gęste.

IMG_4936.JPG

 

I z powrotem VGC Dwarf, ale tak aby nie zamalować całkowicie washa. Później VMC flat flesh jako rozjaśnienie: nos, policzki, pod oczami, broda, skóra głowy. Kolejno VGC Bone White na skórę głowy i jeszcze mocniejsze podkreślenie rozjaśnień. VGC chainmail na 'rurki' od głowy.

IMG_4946.JPG

IMG_4947.JPG

 

VGC Ultramarine blue na pancerz.

IMG_4963.JPG

IMG_4963.JPG

 

Ultramarynowy pigment na lakierze bezbarwnym dla urozmaicenia pancerza:

IMG_4974.JPG

 

Podmalowany karabin (gunmetal) i brąz pod złocenia:

IMG_4976.JPG

 

...i same złocenia (karabin, pierś oraz naramienniki).

IMG_4982.JPG

IMG_4996.JPG

 

 

Poniżej widoczne też prace nad wytarciem pasków skórzanych - brąz rozjaśniony bone położony na krawędzie. Trochę imperial blue w ciemniejsze okolice zbroi.

IMG_4997.JPG

 

Purity seal: pieczęć: orange a potem blood red; szarfy: bone z delikatny washem z stone grey. Bolter: dry-brush z chainmail. granat: chainmail.

IMG_4998.JPG

IMG_4999.JPG

 

Rozjaśnienie kantów pasków i zasobników brąz (znów)+ bone, wash z czarnego w zagłębienia i silver na auspexie:

IMG_5006.JPG

 

Na okienko peryskopowy a potem kilka rozbłysków sugerujących pozycje orków:

IMG_5007.JPG

 

Nie bardzo wiedziałem czym jest ten element (a trochę głupio pytać, co sierżant ma między nogami:)) - ale dzięki podpowiedzi kolegi z forum okazało się, że są to purity seals przypięte do paska. Więc pomalowałem na bone+wash z szarego i czarnego + inskrypcje ze stone gray.

IMG_5008_aa.JPG

 

Na koniec tej fazy bohater dostał lakier błyszczący (żeby się kalki ładnie położyły).

IMG_5013.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pozwolisz, że sam wykorzystam

Jak zaznaczyłem - sposób nie jest mój:) Ale jest powtarzalny - próbowałem na innej figurce i efekt też był zadowalający:

IMG_5027.JPG

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sierżant dostał matowy lakier i schnie.

Do rozwiązania pozostają dwie kwestie: podstawka i plecak. Na pierwszy ogień poszedł plecak.

 

Do figurki plecak nie był załączony. Najprościej mógłbym jakiś dokupić, ale postanowiłem coś dorobić samemu. Pomyślałem, że takiemu twardzielowi jeden bolter nie wystarczy. Przydałby się coś skutecznego na krótki dystans... może miotacz płomieni? Może M2?

 

Dwa kawałki ramki połączyłem poprzecznymi kształtkami a z drugiej strony przykleiłem kształtkę z otworkiem pasującym do 'czopka' na plecach sierżanta:

IMG_5110.JPG

IMG_5112.JPG

IMG_5111.JPG

 

Zakończenia 'butli' zapaćkałem szpachlą a potem oszlifowałem na okrągło. Dołożyłem pałąk z drutu:

IMG_5166.JPG

IMG_5164.JPG

 

...i imitację spawów z cienkiego drutu oraz 'gwinty' na zakończeniach butli:

IMG_5169.JPG

 

I trzecia butla:

IMG_5170.JPG

 

Zobaczymy jak pójdzie dalej:)

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wziąłem się za podstawkę:

IMG_5029.JPG

IMG_5030.JPG

 

Ponieważ szlifowanie takiego kształtu było skomplikowane rozciąłem go na mniejsze kawałki i nakleiłem na okrągłą, drewnianą podstawkę (6cm):

IMG_5191.JPG

IMG_5192.JPG

 

I niespodziewany, ale pożądany prezent:

IMG_5189.JPG

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kontynuując temat kanistrów:

- podkład 'miniowy' - mieszanka brązów i czerwieni

- lakier do włosów

- kilka warstw piaskowej (vallejo yellow ochre)... niestety wyszła odrobinę za grubo...

- namoczone wodą i trochę podrapane wykałaczką

- wash z vallejo sephia

 

IMG_5205.JPG

IMG_5218.JPG

IMG_5253.JPG

IMG_5254.JPG

IMG_5259.JPG

 

Ciekawie to wyszło, nawet się taka nabrzmiała kaszka pojawiła...

 

Podstawka dostała nity ze szpilek. Następnie trochę ja podniszczyłem. Podkład i miedziany revell (prawie zapomniałem jak 'pachną' emalie...).

IMG_5198.JPG

IMG_5201.JPG

IMG_5231.JPG

 

Jak tylko dojdą farby to zamierzam wypróbować technikę z lakierem do włosów na czymś większym:)

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podstawkę spryskałem lakierem do włosów i pomalowałem vgc tiny tin 060.

IMG_5275.JPG

 

Następnie zmoczyłem wodą i starym pędzlem z twardym włosiem trochę podrapałem.

IMG_5281.JPG

 

I na szybko położyłem vallejo sephia, ale chyba coś nie poszło: pojawiły się szare placki... - słabo rozmieszany?

IMG_5283.JPG

 

No nic, jakoś się przykryje pigmentami i lakierami.

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

nie miał sierżant szczęścia do portalu aukcyjnego, a próby zrobienia miotacza spełzły na niczym. Dopiero niedawno postanowiłem go dokończyć i dokupiłem odpowiedni sprzęt.

 

IMG_5490.JPG

IMG_5492.JPG

IMG_5496.JPG

 

Poprawiłem też podstawkę i voila:)

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.