Skocz do zawartości

[in-box] Nissan 180 SX FUJIMI


wiec4-13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić recenzję mojego nowego nabytku. Jest to mój pierwszy model samochodu i będę go oceniał wedle reguły pancerki w skali 1:35 bo tym się zajmuje. Model jest z roku 1990 i przeleżał juz w sklepie trochę bo pudełko widać pożółkłe i zmęczone czasem.

4fff7d9f0578b754m.jpg

W pudełku znajdziemy konsole przednia od wersji normalnej i japońskiej oraz środkowy tunel, Dokładkę zderzaka od wersji 200SX, dwa rodzaje spojlerów na klapę dwa tłumiki i dwa tylne paski ze śwaitłami od wersji 180 SX i 200SX. Konsola według mnie jest wykonana bardzo słabo kratki nawiewu są bardzo płytko odlane to samo tyczy sie radia

eee24e005d2e73a9m.jpg 00503ecb70c575e9m.jpg

Do tego kratki mają w rzeczywistości 5 otworów a w modelu jest 4. Mamy także do wyboru dwa rodzaje siedzeń, od wersji japońskiej i europejskiej, oraz dwie rodzaje kierownic. Niestety w moim egzęplarzu kierownica europejska ma paskudny wciąg tworzywa na środku i muszę zastosować od wersji japońskiej(tu mała uwaga mam zamiar zrobić taki samochód jak mnie się podoba więc pomieszam trochę części od obydwu wersji). na początku myślałem zęby przerobić na 200SX jednak niektóre rzeczy sa trudne do przeróbki i mógłbym zniszczyć model którego już niema w sprzedarzy. W wannie kadłuba siedzenie tylne odlane są zbyt płasko odlane i przez to nijak się mają do rzeczywistości. Na siedzeniach niema odtworzonej faktury skóry, myślę że przeszlifowanie grubym papierem ściernym i wpuszczenie w zagłębienia rozcieńczonej szarej farby pomoże trochę. Producent wpadł na genialny pomysł aby każdy sam, sobie wyciął przednie światła. Moim zdaniem bez mikro piły tarczowej jest to zadanie nie wykonalne.Ogólnie bryła modelu jest poprawna niema żadnych rys. Tworzywo jest wyjątkowo twarde ale dobrze się szlifuje.Kalkomanie dodane do modelu przedstawiają napisy na karoserię plakietki nissan oraz tablice przyrządów. według mnie znaczek na masce w postaci kalek to nieporozumienie bo będzie wyglądać tandetnie. lepiej było wytłoczyć w plastiku. Model uważam nie jest wart swojej ceny 84 zł a kupiłem go tylko ze względu na piękną sylwetkę i ogólną fajowość tego typu samochodów których niestety nikt już nie robi. Teraz wystarczy do vana doczepić plakietkę GTI czerwoną nitka siedzenia obszyć i już jest samochód sportowy

1b85fb0313019cf1m.jpg 0444a7e9bc6cca2em.jpg 11372c0c5ca5aa1fm.jpg

aa6d4abe21f01ea5m.jpg 0e91d696a7648ce7m.jpg

31c5bf211b22b89bm.jpg 8fabfc0a7843a614m.jpg cf87ccfcda6165ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.