Skocz do zawartości

Firefly IC z 1 Dywizji Pancernej ?


Hamilkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Szukam potwierdzenia na używanie przez 1 Dywizję Pancerną, Shermanów Firefly Ic ( najlepiej tych z lanym kadłubem ) ? Jest to dla mnie sprawa bardzo uczuciowa, ponieważ mój Ukochany Dziadek, nie żyjący już, służył w tej Dywizji, od początku jej powstania, w kompani warsztatowej. Dla ciekawości, poniżej zdjęcia jedno z kolegą jeszcze ze Szkocji ( mój Dziadek z wąsem ), a drugie już z frontu, pod Falaise :

 

JzefDmytryszynHumber.jpg

 

JzefDmytryszynpije.jpg

 

W związku z tym ( nie jestem specjalista od Shermanów ), moja koncepcja w sprawie modeli Shermana Firefly, była taka ( chcę mieć tylko dwa modele jeden Firefly i drugi A.R.V. Mają to być najlepsze modele tych pojazdów ): Firefly Vc z Tasci :

 

FireflyVcTasca.jpg

 

dokupienie takie samego modelu z Tasci ( Vc Dragona to babol ), konwersji z Legend i zlepienie pojazdu A.R.V.

 

Ale natrafiłem na taki, ciekawy i podobno poprawiony w stosunku do poprzednich Dragonów, model :

 

FireflyWeldedDragon.jpg

 

I tu pytanie, czy 1 Dywizja używała tych Firefly Ic ( ten kadłub i tzw. "policzek" na wieży ) ?

 

Jest już, też taki pięknisty Firefly Ic z Tasci ( preferuję tę firmę, choć oglądając zdjęcia tego "Welded Hull" Dragona, mam dylemat, ładny i z blaszkami ) :

 

FireflyCompositeTasca.jpg

 

No i poradźcie, proszę. Czy tego Firefly Tasci, którego mam, przerobić na A.R.V z Legendem ( A.R.V. I, były chyba tylko na podwoziach M4A4 ) i dokupić sobie Dragona, jako czołg ? Czy nową Tascę ( podobają mi się te lane kadłuby ) Czy pozostać przy starej wersji - można, na kadłub, dokupić tego Shermana V ( M4A4 ) z Tasci. Ładny jest też ten Dragon i medialny. Widzę, że sprawę włazów przed wieża, w kadłubie Dragon poprawił w tym "Welded Hull". Może ktoś z Was posiada zdjęcia tych Firefly Ic z 1 Dywizji ( "skowyrny" byłby ten lany kadłub ). Przy okazji pytanie : dlaczego Tasca nazywa tego Ic "Composite", przecież ten Ic był robiony na zwykłym, lanym kadłubie, nie przedłużanym, chyba i powinno raczej być Hybrid ? Czy tak ?

 

No, to się rozpisałem, ale chciałbym w końcu sprawę modeli tych dwóch pojazdów dopiąć do końca ( tak ładnie miałem - dwie Tasci i szlus ). Walczę tera z tematem , a jeszcze pojawił się, ten śliczniasty, "lany" Firefly z Tasci ?

 

Pozdrawiam Paweł

 

P.S Mam model silnika z Resi Cast do Vc, czy Ic miały taki sam silnik ? Choć i tak planuję wykonać go na dioramie z A.V.R.em, stojący na paletce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.