Skocz do zawartości

DAF 95XF z naczepa Topas Tank Trailer


Cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi model ktory skleilem.Niestety naczepa mi nie wyszla, zwlaszcza kalkomania ale 1 raz mialem do czynienia z tak duzymi naklejkami w dodatku na nierównej powierzchni.Z dodatków to fotele, lezanka i deska jest pomalowana na zielono i dodana antenka na dachu.

 

p8130069li4.th.jpg p8130070zp2.th.jpg p8130071rq5.th.jpg

p8130072cu3.th.jpg p8130073mr6.th.jpg

p8130074yy5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy powiem tak, ten model znacznie Ci wyszedł lepiej, niż ten Man TGA. Spoko wyszlo, jak na drugi model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no widze ze jestes zapalonym miłośnikiem cięzarówek - podobnie z reszta jak ja. Model prezentuje sie ładnie, sa co prawda drobne niedociągniecia, ale cały efekt poprawiaja kalki. Sam miałem na niego ochote, kiedy zobaczyłem go na allegro, ale ostatecznie wybór padł na Volvo VN 670 - jako miłosnika cięzarówek Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie spowdziewalem sie az tak pozytywnych komentarzy Z ta kalka na naczepe to latwiej by bylo gdyby powierzchnia byla gladka.Na szczescie nie probilo sie wiele pecherzyków pod nia.No to nabieram motywacji do dalszego sklejania modeli Wiem ze nie jest super ale praktyka czyni mistrza Przy Scani mam maly problem z powody zle dopasowanych elementow ( w Manie tez tak bylo ale wystarczylo boczki w drzwiach przypilowac) wiec by kabina mogla sie zlaczyc to musze troche pokombinowac.Jednak juz mam pomysl i mam nadzieje ze jakos przystepnie to wyjdzie A moze mi ktos powiedziec czy sa holowniki ale na podwodziu ciezarówek eurpejskich Wiem ze niektorzy kupuja amerykanski holownik i ciagnik euro i potem lacza kabine z euro wraz z sprzetem od holownika od amerykanca.A czy sa "gotowe" europejskie holowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy do nakładania kalek polecam Micro SET i SOL. SET powoduje lepsze przyleganie kalek do podłoża, a SOL zmiekcza kalki do tego stopnia, że układają się we wszystkie nierówności bez pękania

 

Co do europejskich holowników to z tego co wiem to obecnie jest tylko Scania 143M i kiedyś był Mercedes ale chyba nie jest już dostępny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa europejskie holowniki. Na przykład zółta Scania 142 Wrecker. Tak jak napisałes czesto modelarze łącza dwa zestawy z których powstaje jeden europejski holownik. Wszystko zalezy od ciebie. Zycze powodzenia w dalszych pracach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.