Skocz do zawartości

Aston Martin DBS


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie to znowu ja..ledwie co skończyłem jeden model a czas zacząć kolejny(jeden od mikołaja)...po mercedesie czas na samochód moich marzeń Aston Martin DBS...po kilku rajdówkach chciałbym teraz zrobić kilka modeli z serii super sport car.

 

Zestaw zawiera części fototrawione od Hobby Design

 

20130102_193133.jpg

 

widoczne na kaście szwy zostaną wyszlifowane, no i jak już zacząłem w poprzednim modelu(subaru) wycinać poszczególne elementy no to już chyba będę musiał to kontynuować....także w Astonie wyciąłem drzwi...

 

20130102_195609.jpg

20130102_195617.jpg

20130103_080155.jpg[/url]

 

teraz czas na wymyślenie nowego patentu na zrobienie elementów ruchomy do drzwi, no chyba ze nic nie wymyśle to zrobię tak jak to było w przypadku subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj sporo główkowałem nad nowym sposobem na zrobienie nowego mocowania elementów ruchomych(zawiasów) do drzwi aby nie powtarzać tego z Subaru...i chyba wymyśliłem ale zanim zrobię je oto co dziś zrobiłem, na razie tylko jedna strona bo było trochę mierzenia, robienia szablonów ale się udało...

 

20130104_205053.jpg

20130104_205111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś ładną kastę, porysowałeś, powycinałeś połowę, powklejałeś jakieś brzydkie kawałki plastiku, obsmarowałeś jakimś szarym dziadostwem... ale mam przeczucie, finalny efekt będzie co najmniej zadowalający

 

Sam oczekuję na chwilę, gdy będę miał czasz złożyć takiego Astona. Z przyjemnością popodglądam warsztat kogoś dużo bardziej doświadczonego w modelarstwie ode mnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pokarze dziś co udało mi się zrobić z drzwiami a mianowicie...pracowałem nad nimi cały weekend (aż sie żona trochę wkurzyła że nie poświeciłem za dyzo czasu rodzinie)aby po otworzeniu drzwi unosiły się delikatnie do góry, niestety nie wyszło(przepraszam)ale jeśli drzwi będą się unosiły po otworzeniu to po ich zamknięciu linia brzegowa drzwi i kasty nie będzie się schodziła będzie spora różnica...wiec aby tego uniknąć zrobiłem drzwi tak aby linia brzegowa była w jednej lini...jestem zadowolony z drzwi ponieważ po otworzeniu ich przednia krawędź drzwi chowa się pod kastę tak jak ma to miejsce w prawdziwych autach..

 

20130107_140100.jpg

20130107_140117.jpg

20130107_140153.jpg

20130107_140221.jpg

20130107_140307.jpg

20130107_140320.jpg

20130107_140329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, gratuluję (i zazdroszczę) determinacji... na moim etapie obawiałbym się jeszcze takich operacji, ale zaczynam się zastanawiać, czy u siebie nie wyciąć drzwi i nie przykleić ich z powrotem, tak, żeby było widoczne, że nie są integralną częścią karoserii... nie zależy mi na tym żeby drzwi się otwierały, ale jakiś pomysł jest ;) dzięki za natchnienie, czas to przespać :P

 

poza tym nieźle to wygląda i czekam na kolejne aktualizację (zapraszam też do mojego warsztatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, gratuluję (i zazdroszczę) determinacji... na moim etapie obawiałbym się jeszcze takich operacji, ale zaczynam się zastanawiać, czy u siebie nie wyciąć drzwi i nie przykleić ich z powrotem, tak, żeby było widoczne, że nie są integralną częścią karoserii... nie zależy mi na tym żeby drzwi się otwierały, ale jakiś pomysł jest ;) dzięki za natchnienie, czas to przespać :P

 

poza tym nieźle to wygląda i czekam na kolejne aktualizację (zapraszam też do mojego warsztatu)

 

Gratuluję efektu z drzwiami Ja jeszcze do tego nie dorosłem chyba :P Ja sam się ostatnio przeliczyłem, bo wyciąłem drzwi w Camaro i model poszedł do pudła, bo mnie zniechęcił ogrom dopasowywania. Może problemem był sam model... słabej jakości Revell.

 

Trewor wiem, że chcesz zrobić jak najlepszy model. I zrób... jak zaczniesz przeginać z przeróbkami na początku swojej modelarskiej kariery i nie wyjdzie Ci to się prędko zniechęcisz i nie dokończysz modelu. To co robisz jest dobre i uważam, że nie powinieneś się zapędzać za daleko. Tak więc ja bym się nie porywał na wycinanie drzwi na Twoim etapie. Jeszcze będziesz miał czas na przeróbki w modelach i nawet na pocięcie wszystkiego łącznie ze zdejmowaniem błotników :P

 

Pozdro

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak zaczniesz przeginać z przeróbkami na początku swojej modelarskiej kariery i nie wyjdzie Ci to się prędko zniechęcisz i nie dokończysz modelu. To co robisz jest dobre i uważam, że nie powinieneś się zapędzać za daleko. Tak więc ja bym się nie porywał na wycinanie drzwi na Twoim etapie...

Yo!

co racja to racja, taka myśl mi przeszła, żeby auto realniej wyglądało (kiedyś jak składałem blaszaki bburago to wszystkie miały otwierane drzwi, ale nimi można było jeździć po dywanie ). Na bank bym się wkurzył jakby mi potem te drzwi nie chciały wleźć a poza tym to nie ostatnie Ferrari w mojej stajni, a nawet następny model (nie Ferrari) może dojrzeje wraz ze mną do odważniejszych przeróbek. Teraz byle do weekendu i może coś się ruszy Sushi i Ciebie liczę, że również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto kilka aktualizacji nie działo się za wiele, bo brak czasu na to nie pozwala ale nie jest najgorzej...

 

zrobiłem amorki..

 

20130110_164131.jpg

20130110_170426.jpg

20130110_193258.jpg

 

oraz pomalowałem kastę...

 

20130111_151647.jpg

20130111_152002.jpg

 

i mam pytanie panowie czy zaciski to hamulców zrobić w takim samym kolorze co kolor nadwozia czy na czerwono??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor nadwozia ,bardzo mi się podoba,jaki będzie kolor wnętrza ? bo wydaje mi się ,że jasne wnętrze idealnie by się z tym niebieskim komponowało . Co do zacisków to myślę ,że zarówno jeden jak i drugi kolor by wyglądał bardzo ładnie , choć moim zdaniem czerwony bardziej urozmaicał by całokształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj czerwone zaciski, to zawsze dodaje zadziorności w aucie! Fajnie wygląda teraz ten lakier. Powiedz, jakie warstwy nakładasz po kolei. Najpierw rozumiem, że podkład (jaka farba?), ile warstw? Ile będziesz kładł warstw lakieru? Lakier samochodowy czy z farby do modeli? Co potem bezbarwny? Niedługo mnie to czeka, stąd ta lista pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład to tamiya xf-2(biały mat)dlaczego biały..żeby nie stracić na kolorze głównym,gdybym położył ciemny podkład mógłbym stracić na jasności bazy podstawowej....jedna warstwa podkładu i szlifowanie, kolejna warstwa podkładu czekam aż wyschnie i nakładam cienka warstwę koloru głównego 30-40min i kolejna cienka warstwa czekam aż wyschnie i delikatnie przecieram papierem ściernym 2000 aby pozbyć się ewentualnych paproszków i innych obcych ciał po czym kolejna główna, 3 warstwy położone zostały na ten model nie ma żadnych zacieków ani nadmiaru farby..teraz jeszcze lakier ja nakładam lakier tamiy x-22 z rozcieńczalnikiem tamiy x-20a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git! Chodziło i o te etapy, nie chce przedobrzyc na początku ;-) jutro znajdę chwilę w ciągu dnia to przejadę drugą warstwę pokładu - a do wprawy dorosnę - grunt to eksperymentować i czerpać doświadczenia z własnej pracy i od innych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, do takiego koloru odważyłbym się użyć tylko czarnego na zaciski. Dając żółty albo czerwony może wyjść dyskoteka, a nie dzentelmeński aston. Może poeksperymentuj na jednym zacisku różne kolory i sam oceń, który najlepiej pasuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecności ale brak czasu...pokarze kilka rzeczy które udało mi się zrobić...

 

położyłem od nowa chromy na listwy ,kasta dostała lakier

 

20130121_141009.jpg

 

zrobiłem także silnik

20130121_141032.jpg

 

zawieszenie...

 

20130121_141051.jpg

20130121_141101.jpg

 

układ wydechowy

 

20130121_141115.jpg

 

a także wykleiłem dyfuzor(jeśli tak można to tak nazwać)

 

20130121_142213.jpg

 

zaranie prace zawieszam na tydzień bo mam urlop i rodzina w odwiedziny przyleciała a także murze trochę więcej poświecić czasu na druga prace-hobby tattoo

 

a to moja ostatnia praca (wiem ze nie na temat)

 

d2f14077dd.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.