Skocz do zawartości

Mini Cooper 1275S Mk.1


active

Rekomendowane odpowiedzi

tamiya24039morrisminor.JPG

96f0013f11636e52m.jpgf68f860310383ad7m.jpgef82c3956a88a367m.jpg

Witam po około 12 latach postanowiłem wznowić hobby tym razem moje zainteresowania skupiły się tylko na pojazdach cywilnych ;) Moim pierwszym modelem jest Mini jako że początki są trudne do skompletowanie wszystkich potrzebnych rzeczy obecnie posiadam jedynie pędzelek i parę farbek ;) kompresor i areo są w drodze dlatego jak do tej pory pobawiłem się w malowanie silnika efekt na zdjęciach poniżej (jakość niestety jest jaka jest stary cyfrzak tyle potrafi)

4b0591035c.jpg

ed4b754593.jpg

7a7959ec03.jpg

788a4fff4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!!! hehe cieszę się, że mamy nowy temat na forum! kiedy dzisiaj wchodziłem na warsztat w cywilnych pomyślałem: "kiedy pojawi się coś nowego, i co to będzie". Mega fajnie, że jest to oldschool i to w dodatku z pudła sprzed paru lat (tak to wygląda).

 

Active, życzę powodzenia i wytrwałości, żebyś emanował cierpliwością do końca tego projektu. Na moje krótkie doświadczenie modelarskie pozwolę sobie na kilka sugestii:

1. Odnoszę wrażenie, że farby są słabo rozcieńczone... dodaj więcej rozpuszczalnika (napisz koniecznie jakiego) albo powiedz że się mylę

2. Zdjęcia całkiem całkiem, pamiętaj, że nawet "stara cyfrówka" może korzystać z programów typu Picasa - polecam do chociaż przycięcia zdjęcia (Twoje mają chyba 800x600 z czego tylko 1/3 to intresujący element)

3. Myślę, że zmagasz się z podobnym problemem jak ja - brak dziennego światła. Ja używam lampy w salonie z sufitu - pod nią stawiam model na szafce i ewentualnie doświetlam flashem aparatu (trzeba pamiętać, żeby nie trzymać aparatu za blisko, i żeby błysk nie szedł bezpośrednio na obiekt - wystarczy zrobić zdjęcie pod lekkim kątem)

 

przyglądam się uważnie i czekam na kolejne zdjęcia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to farbki wogóle nie były rozcieńczane ;) humbrol z puszki prosto na pędzel ale tak jak pisałem jest to pierwszy model ;) niedawno dowiedziałem się że najlepiej benzyną lakową rozcieńczać, staram się ale jeszcze wielu rzeczy nie wiem ... a apropo farb to szukam jakiejś dobrej do pomalowania karoserii aerografem może ktoś doradzić jaka będzie najlepsza ? propozycje na kolor też mile widziane bo nie moge się zdecydować a zielony i czerwony już bardzo oklepane ;)

światło no niestety biurkowa lampka + lampka ledowa

co prawda tylko silnik ale 2 tygodnie roboty z nim było wzorowałem się na tym zdjęciu

2957a92083.jpg

najwięcej zabawy przysporzyły przewody zapłonowe i ich przyklejenie zgodnie z oryginalną kolejnością ;) jest jeszcze parę szczegółów może ktoś się dopatrzy ;), myślę jeszcze nad zamontowaniem oświetlenia świateł mijania i stopu ale to dużo dalszy etap moich prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj farb vellejo air - są bardzo fajne, choć warto i przy nich użyć retardera (polecam coś markowego, np. od tamki.) Pod bazę jakiś podkład (najlepsze są te droższe [tamka, gunze], ale i motipa da się nałożyć z puszki, tylko trzeba poćwiczyć nakładanie.) Bezbarwny - myślę, że na początek tamka będzie ok.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję farby tamki. Mam aero ale nauka idzie powoli i nie zawsze jestem zadowolony z efektu więc częściej uzywam farb w szpraju :p

 

Podkład biały jest ciężko zdobyć bo pojawia się w Polsce co pare tygodni. niestety jasne kolory (używałem kremowego, bialego i żółtego) muszą miec biały podklad bo są dość transparętne i na szarym trzeba psikac nawet do 8-9 warstw aby podkład nie przechodził ale na ciemnych kolorach nie przeszkadza.

 

wlaśnie ostatnio tego mini malowalem zielonym metalikiem i wyszło super.

 

Na to kładę lakier tamki pędzlem ze słoiczka, dzięki czemu można go spokojnie po 1 warstwie polerować.

 

Podkład jest niby z dodatkiem szpachli więc warto jakimś wodnym papierem lekko go wygladzić ( używam papieru o gradacji 2000) i wtedy 2 warstwy docelowego kolory wyglądają idealnie.

 

Puszki są stosunkowo drogie ale podkład starcza spokojnie na 4 modele a kolor nawet na 3 jak masz wprawe.

 

Warto zobaczyć na youtubie jak używać takich farb ale jest to bardzo latwe i nawet laik sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzinach w sklepie modelarskim i zobaczeniu całej oferty valleio air stwierdziłem że nie ma tam koloru który mnie interesuje do pomalowania karoserii , wybór koloru padł na taki jakim jeździł jaś fasola czyli ciężki do nazwania ;) do uzyskania posłużą mi żółta i zielona farbka humbrola po wstępnych testach wypadły dobrze ;) nadchodzi weekend więc trochę podgonię , prośba do wszystkich potrzebuję jak najwięcej zdjęć morriska fasoli wnętrze podwozie itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo! Cieszę się, że skorzystałeś z mojej propozycji ;-) aż sam nabrałem ochoty na takie Mini ;-) Jeśli chodzi o zdjęcia to proponuję Google przyjacielu Google! Doczytałem natomiast, że Jaś miał Mini w kolorze "Austin Citron Green" - zwróć na to uwagę, bo patrząc na zdjęcia to można ten kolor nieźle zchrzanić...

 

tutaj Citron Green Mr. Bean:

MINI1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnego na pewno nie dobiorę ;) a co do zdjęć środka to na google nie ma aż tak dużo dokładnych poza tym zależy od odcinka bo jeździł różnymi mini a środek tylko z filmów uchwyciłem bo na zdjęciach nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troszkę czasu minęło ale pracy powolutku posuwały się do przodu ;) większość elementów pomalowanych obecnie schnie i prawdopodobnie poczeka na drugą warstwę zamieszam trochę zawieszenia i fotele ( tak wiem tragedia ale to było moje pierwsze obklejanie i malowanie aero ;) ) raz były kąpane w krecie bo zabrałem sie za nie pędzlem ale teraz już wiem że aero jest nie zastąpione

71cabf07ad.jpg

Wczorajsze przygotowania koloru farby i o dziwo wyszedł ;)

18de949468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c16be7cf60.jpg

niestety po wczorajszym zapchaniu aero i wypluciu "syfów" na karoserię dziś czekał ją kontakt z papierem ściernym problem znikł ;) a Mini dostanie jeszcze jedną warstwę lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej czwartą ;) niestety troszkę słabe oświetlenie i w trakcie malowania wydawało by się że jest ok a następnego dnia jest niespodzianka ;) + aero chinol który mnie zawiódł i tak wyszło ... sytuacja pod kontrolą byle by farby nie zbrakło bo 2 raz na pewno nie dobiorę tak samo... powoli zaczynam się też rozglądać za jakimś lepszym aero zastanawiam się nad podstawowym modelem h&s chyba że coś innego możecie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się interesująco też przymierzam się do zakupu mini i też kolor "Jaś Fasola".

Jeśli mogę podpowiedzieć to przy drugim malowaniu foteli zwróć uwagę na łączenie kolorów.

Na zdjęciach dość mocno rzuca się w oczy nierówna krawędź. Projekt bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i było aż tak źle? - mój czeka na powietrze, lodówka czeka w garażu na kogoś kto ją "oskubie" a ja czekam na kumpla kumpla, który ponoć to kiedyś robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.