Skocz do zawartości

moj aero pluje vallejo air


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie dlaczego moj aero pluje farba vallejo air?? zaznaczam ze dodaje juz rozcienczalnika to tego typu ffarb ( rowniez vallejo) bo inny thinner sie nie nadaje do tych farb. i czym moge bardzo dobrze przeczyscic aero??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rozcieńczalnika używasz? Ja od pół roku mieszam vallejo z wodą ZWYKŁĄ KRANOWĄ i jest super. Ostatnio zacząłem dodawać parę kropel opóźniacza do farb akrylowych (ang. Acrylic Paint Retarder). Aero myję po Vallejo wodą, potem jakimś zmywaczem do akryli. Początkowo używałem Zmywacza do Farb Akrylowych Wamodu - działał dobrze, raz na 3-5 malowań rozbierałem aerek i parę godzin moczyłem go w rozcieńczonym wodą zmywaczu, potem przeciągałem przez wszystkie elementy aerka gdzie znajdowała się farba watę, a dyszę czyściłem pędzlami i cienkimi drucikami. Teraz używam do gruntownego czyszczenia Cleanlux'u, zmywacza do Sidoluxu. Jako że mieszkasz w Irlandii, u Ciebie Cleanlux występuje pod inną nazwą - poszukaj w sklepach produktów z serii Future Floor Wax albo Johnson's Clear. Są to odpowiedniki naszego rodzimego Sido produkowanego przez Lakmę. Każdy z tych produktów ma Remover (odpowiednik Cleanluxu) - sprawdzałem na googlach. Jak przez noc wykąpiesz w tym specyfiku do zmywania rozkręcony aerek, to wypluje on takie resztki farby o jakich Ci się nie śniło :P Potem wystarczy przemyć, skręcić, dać kropelkę powiedzmy wazeliny technicznej lub jakiegoś oleju na zawór powietrzny pod spustem (opcjonalnie) i masz czysty aero. Bo plucie oznacza najczęściej, że masz zapchane cokolwiek. Lub skrzywioną dyszę lub igłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozcienczalnika to mam rozcienczalnik do farb vallejo. a co do zapchania to gdy przeplukalem go innym rozcienczalnikiem ( thinnerem 110ml - przezroczysty ) ale ciekawe jest to ze gdy przeczyscilem i z tym przezroczystym rozcz. rozmieszalem farbe revella aluminium to malowal ok, zauwazylem tez jakies gluty w aero i zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba farbie nierówna. Kilka tygodni temu kupiłem farby transparentne vallejo air orange i smoke. Obie nakładałem aerografem i co się okazało, orange jest super a smoke pluje ciemnymi grudkami czegoś co jest podobne do drobno mielonej kawy/kakao. Obie rozcieńczałem raz spirytusem a raz wodą. Efekt był bez zmian. Być może trafiłeś na felerny pojemnik z farbą bo inaczej tego nie można wytłumaczyć (chyba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.