Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu warsztatu.


serek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na początek przepraszam że pytam o rzeczy które dla większości są oczywiste ale po przeczytaniu wielu postów, opini i warsztatów mam mętlik w głowie.

Pytanie dotyczy pomocy w skompletowaniu warsztatu do budowy modeli samochodów skala 1:24 i inne jeśli będzie coś ciekawego.

Pomijam narzędzia, aero, kompresor bo to już mam. Pytanie o farby i pozostałą chemię.

Aero HS Ultra z dwiema dyszami 0,2 jedna z zestawu druga z razem z kapturkiem z Infinity, kompresor własnej roboty lodówkowiec.

Klej: jaki wybrać Tamiya Extra Thin Cement już mam, Revell Contacta czy chwalony pomarańczowy SUPER EXPERT Faller?

Podkład :wybrałem Podkład Mr. Surfacer 1200, i motip spray do drobnicy, ale potrzebny również jakiś biały do jasnych kolorów lub czerwonego?

Szpachla: pewnie Revell pozytywne opinie na forach.

Farby do malowania kast :ponieważ w mieszalniach lakierów do których mam dostęp min ilość to 100 ml lub więcej pozostanę chyba przy modelarskich, tylko jakie myślałem o akrylach Model Master, Vallejo, Gunze C lub H, Tamiya, które wybrać na początek nie chcę mieć ich zbyt dużo ale nie chcę też wyrzucić modelu do kosza.

Farby do malowania wnętrz i drobnicy pod pędzel i aero: akryle MM, lub Vallejo?

Lakier bezbarwny do kast: myślałem o APP ale cena ok 100 zł za 1 l wydaje się dużo, jaki inny modelarski wybrać?

Metaliki: wiem że do aero to tylko Alclad ale który, a do pędzla Vallejo czy Model Master?

Przepraszam za tak długi post, ale liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy używał ktoś z Was farb i lakierów Firmy Car Rep, byłem dziś w mieszalni i mają podkłady tej firmy 400 ml w 4 kolorach po 18 zł, a za 100 ml lakieru kolor plus utwardzacz 10 zł.

Podobno kupowane też przez modelarzy, ale chciałbym zasięgnąć info na tym forum, może ktoś tym malował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy używał ktoś z Was farb i lakierów Firmy Car Rep, byłem dziś w mieszalni i mają podkłady tej firmy 400 ml w 4 kolorach po 18 zł, a za 100 ml lakieru kolor plus utwardzacz 10 zł.

Podobno kupowane też przez modelarzy, ale chciałbym zasięgnąć info na tym forum, może ktoś tym malował?

Używam często podkład szary Car-Rep. Oczywiscie nie jest to jakość Surfacera, ale o wiele lepszy niż Dupli-Color.

Trzeba pamiętać, że te podkłady samochodowe to akryle, a więc nie mają rewelacyjnej przyczepności do plastiku. Gdy wiem, że bedę używał dużo taśmy maskującej, na plastik kładę najpier samochodowy podkład na plastik "Dupont Imron".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.