Skocz do zawartości

Elektrowagon pancerny wz.32


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio dzięki Allegro wpadł mi w ręce żywiczny model prototypu polskiego elektrowagonu pancernego wz.32. Model jest bardzo prosty w budowie, a przy minimalnym wkładzie własnym można naprawdę bardzo dużo z niego wycisnąć.

 

c1f21af25b0dad40m.jpg

 

Tak jak widać powyżej (wszystkie zdjęcia autora modelu bo mi padł aparat) model składa się kilku części, dodatkowo dostajemy dwa cienkie druciki na wykonanie uchwytów i już wykonane, gotowe do przyklejenia haki - element żywiczno metalowy. Widoczna wieża nie posiada niestety lufy armatki Boforsa, co przy dostępności doskonałej lufy firmy ARMO nie stanowi poważnego problemu.

 

W moim odczuciu model wart jest swojej ceny i szczerze go polecam zwłaszcza, że tak mało jest modeli naszych pojazdów z okresu IIRP a naprawdę jest się, czym chwalić.

Kończę swoje bazgranie zdjęciami już gotowego modelu wykonanego przez jego twórcę.

4835228ff4aa4642m.jpg

6e46d872d6d2d093m.jpg

356d11eb204fbe29m.jpg

4dbf6377609d7832m.jpg

55996b2d147a489em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna drezynka skala 1/72 jak sądzę. A cóż to za firma jakbyś mógł zdradzić jakieś namiary, i jakie jeszcze mają zapowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiły się ''Kresowiec'' oraz ''Tank Piłsudskiego''.

Wsio w 1/72 i żywica.

Brak luf ckmów.Przynajmniej na fotach ''golizny'' ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowy01 co do firmy, a raczej osoby, która te modele wydaje to mam podejrzenia że może to być jeden z naszych forumowych kolegów. Ale to tylko moje podejrzenia...

Co do zapowiedzi to plastikk napisał: pojawiły się "Kresowiec" oraz "Tank Piłsudskiego", w zapowiedzi "Korfanty" i "Bukowski". Ja bardzo liczę, że autor wypuści polski prom wojskowy na bazie 3 łodzi brezentowych typu T60 (sprzęt przeprawowy saperów IIRP), oraz inne pojazdy i sprzęta WP z okresu 1935-39.

 

Plany, co do kolejnych modeli są bardzo duże. Mam nadzieję, że autor tych modeli się ujawni tu na forum i trochę o nich opowie.

 

Co by nie pisać o samych modelach to ja się cieszę, że ktoś wreszcie ruszył temat IIRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na Allegro pojawił się ''Korfanty'' plus mosty/kładki saperskie z okresu międzywojnnego.

Pytanie do manufakturzysty-czy jakieś ''lepsiejsze'' foty samych odlewów mozna wstawic np na forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.