Skocz do zawartości

Ford Sierra rs500 Tamiya 1/24


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim kolejnym warsztacie!

Zona twierdzi ze mam ADHD, zamiast chwile odpoczac po walce z Volvo, to od razu zabieram sie za kolejny model, ale tak juz mam.

Pod noz idzie Ford Sierra Rs500 w malowaniu Texaco.

dscf8481t.jpg

 

Niestety model strasznie trudno dostepny w stanie surowym, mnie udalo sie dorwac lekko zaczety.

dscf8483b.jpg

dscf8485z.jpg

dscf8484x.jpg

Potraktuje go jako model typowo wypoczynkowy, na odstresowanie po ostatnim projekcie, a takze jako pierwszy robiony w calosci aerografem.

Nie planuje wiekszych przerobek, moze poza pasami bezpieczenstwa.

 

Na poczatek poglebilem linie podzialu, oraz polozylem szpachle:

img0916xg.jpg

img0915wm.jpg

 

Kasta dostala 2 warstwy podkladu:

dscf8487f.jpg

dscf8486l.jpg

 

Powoli do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie klasyki. Jest to miła odmiana od królujących na Forum ciężarówek i nowoczesnych supercarów, więc na Twój warsztat na pewno będę zaglądał i z niecierpliwością wypatrywał kolejnych postępów.

Mam tylko nadzieję, że dotrwasz do końca bo niestety sporo osób zaczyna jakiś ciekawy projekt, a po dwóch czy trzech postach temat cichnie na amen.

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny zestaw, z odrobiną pracy dało by się zrobić pierwszą sierre Mariana Bublewicza -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - kalki to niestety nie wszystko. z tego co zaobserwowałem w zestawie brakuje ci jednego fotela a identycznego pewnie nie dokupisz - poza tym warto by tu było pokusić się o fotele najbardziej zbliżone to tych które były w oryginale ; samochód Bubla stoi w muzeum motoryzacji w Warszawie (załączam fotki).

Do tego dochodzi przebudowa tej klatki ze zgodną z wymogami samochodów A-grupowych z tamtego okresu (jeśli by ci zależało mogę gdzieś poszukać rysunków i zeskanować - ale to dopiero po świętach bo właśnie zaczynam urlop a domu nie mam skanera), felgi to kolejny element którego branżowcy nie przegapią;

751d2b5dca95197c.jpg

ccfb70ac59d92ae6med.jpg

f490548cfe50792amed.jpg

ad9e9b57f15b061a.jpg

40fd4ed75f4c493fmed.jpg

 

na pewno zebrałbyś szeroką publikę na forum wykonując właśnie ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczylem sie tylko do kalek, postanowilem, ze jak juz isc to po calosci.

Kupilem takze fotele i felgi, oraz opony, zeby nie stal na slickach.

Za skany klatki bylbym wdzieczny

Czasowo tez mi sie nie spieszy, na w/w elementy poczekam dobre 3 tygodnie, a obecny projekt skoncze oryginalnie na czarno w barwach texaco, poniewaz udalo mi sie dorwac jeszcze jedna lekko zaczeta Sierre i ta zrobie na Bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aktualizacja (nareszczie!)

 

Powiem szczerze ze Gadas_75 w swojej galerii porsche mial racje, moj tez chyba zostal przeklety przez tego co go przelicytowalem.

 

Mial byc model odpoczynkowy, a skonczylo sie jak zawsze....

 

Trzy razy DOT-owalem kaste, raz juz po polozeniu kalek, jakos za nic farba nie chciala wspolpracowac.

Na szczescie kalek mialem drugi arkusz, wiec nie plakalem jak bobr, ale co nerwy to moje.

 

Ale po kolei:

 

Ostatecznie zdecydowalem sie na szary podklad:

 

dscf8808ak.jpg

 

dscf8809q.jpg

 

dscf8810p.jpg

 

Potem uzylem akrylowego semi-glossa z puszki:

 

dscf8828s.jpg

 

dscf8829ev.jpg

 

dscf8830r.jpg

 

Oraz polozylem kalki:

 

dscf8835n.jpg

 

dscf8836f.jpg

 

dscf8837i.jpg

 

dscf8838.jpg

 

dscf8840l.jpg

 

Z kalkami, przyznaje bez bicia walke przegralem, ale z tak grubymi nie mialem chyba jeszcze do czynienia. Ostatecznie z pomoca przyszedl micro sol, oraz stary dobry sposob goracego recznika.

Jak widac nie obeszlo sie bez ofiar, sczegolnie na zderzaku oraz lewych drzwiach.

Teraz czas na modlitwe, gloss allclad-a i polerujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotka aktualizacja:

Kasta zaczalela dostawac lakier, ale biorac pod uwage grubosc kalkomanii bedzie duuuuzo warstw.

 

W miedzyczasie zeszlifowalem szwy z opon:

 

dscf8528.jpg

 

Felgi dostaly delikatnego washa, oraz zaciemnilem srodki (lewa jeszcze przed washem):

 

dscf8530e.jpg

 

Zamontowalem na podwoziu:

 

dscf8812g.jpg

 

Jesli chodzi o samo podwozie, w zestawie bylo juz zmontowane, ograniczylem sie do brudzingu, zeby polysk stracilo:

 

dscf8813y.jpg

 

Na razie tyle, ide lakierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Postanowilem wreszczie zmontowac elementy wnetrza.

Model bardzo uproszczony, nawet jak na Tamiye.

Nie sililem sie na ekstrawagancje, dodalem tylko pasy, jak juz wspominalem chcialem przy tym modelu wypoczac. ( skonczylo sie jak zawsze przez kaste i kalki)

 

Dodam , ze pasy nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia, troche przez brak materialow, ale tez przez brak checi . Na jak najbardziej originalne przyjdzie czas przy bardziej ambitnych projektach, a na razie to taka moja radosna tworczosc.

 

dscf8847g.jpg

 

dscf8846n.jpg

 

dscf8844.jpg

 

dscf8843v.jpg

 

dscf8842.jpg

 

dscf8841.JPG

 

Czas na (chyba) 7 warstwe lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz właśnie oglądam program "poTURBOwani" i tam po nałożeniu farby głównej kładą na nie 5 warstw bezbarwnego wiec skoro ty kladziesz siódmą warstwę przy takiej skali model to model będzie wygladal jak zalany bezbarwnym. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety przez kalki-koszmarki, ktore nawet po tej warstwie lakieru sa wyczuwalne .

Na szczescie, bardzo dobrze pracuje sie glossem allclada, ewentualny zaciek sam sie poziomuje i jak na moj gust nawet teraz nie wyglada to zbyt grubo.

 

Oto efekty:

 

dscf8851j.jpg

 

dscf8850y.jpg

 

dscf8849k.jpg

 

dscf8848r.jpg

 

Teraz zostawie do wyschniecia i sprobuje polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała sugestia odnośnie klaru. Ja robie tak jak są za grube kalki to idzie klar 2-3 warstwy szlifowanie lekkie znowu klar 1-2 warstwy schniecie szlifowanie no i na koniec 1-2 warstwy oczywicie wszystkie warstwy są bardzo cieniutkie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na wyschniecie lakieru, zmienilem cos, co nie dawalo mi spokoju.

Juz po wstawieniu zdjec uznalem ,ze nie moge patrzec na te pasy, ktore wygladaja jak gacie zawodnika sumo

Postanowilem zrobic wlasna klamre, ktora nadal nie ma nic wpolnego z rzeczywistoscia, ale wydaje mi sie ze wyglada lepiej:

 

dscf8856.JPG

 

dscf8855d.jpg

 

dscf8854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.