Skocz do zawartości

Citroen DS3 RRC - Robert Kubica - Model 1:24


xchicken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem założyć wątek dla tych którzy chcieliby zbudować model samochodu którym obecnie jeździ Robert Kubica.

 

Jak na razie jedynym znalezionym przeze mnie rajdowym Citroenem DS3 jest produkcja Hellera z sezonu 2012:

 

http://www.mojehobby.pl/products/CITRO-N-DS3-WRC-12.html

 

Kolega Lukasz010570 znalazł na ebay-u kalki z Rajdu Islas Canarias 2013, niestety w skali 1:43 ale może i inne skale się wkrótce pojawią.

 

http://www.ebay.com/itm/Citroen-DS3-RRC-KUBICA-Rally-Canarias-2013-/151018639244?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D6824222699273100991%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D4%26sd%3D230818024403%26

 

Także gdyby ktoś coś znalazł co mogłoby pomóc w budowie takiego modelu proszę o info w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej odpowiedz jaką dostałem od mf-zone (pytałem o kalkomanie na Citroena DS3 Kubicy w Rajdzie Islas Canarias 2013 w skali 1:24):

 

"Witam

Kalkomanie jest w trakcie przygotowania i będzie dostępna wraz z żywicznym spojlerem w przyszłym miesiącu.

Pozdrawiam

Bartek"

 

Także jest nadzieja.

 

Ja właśnie zabieram się za swój drugi model "Ferrari California" Open Top więc Citroen Kubicy będzie musiał poczekać (może w międzyczasie pojawią się Citroeny DS3 innych firm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chromy pewnie będą nie lada wyzwaniem

 

http://3.bp.blogspot.com/-80Uy4LCUEz4/UVBDwKpVweI/AAAAAAAAFJY/Gueb_JJKWRI/s1600/citroen-ds3-rrc-robert-kubica-%E3%82%B7%E3%83%88%E3%83%AD%E3%82%A8%E3%83%B3.gif

 

Ja jako początkujący poczekam na jakiś Warsztat żeby mieć na czym się wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam kolejne kalki Kubicy które znalazłem na ebay-u jest to również 1/43 ale model C4 zwycięskiego Rajdu dla Roberta Cita di Como. Jeżeli wyszperam gdzieś jakieś ciekawe materiały na DS3 Roberta to oczywiście dam znać

Kto byłby chętny na kalki 1:24 do Citroena Hellera w malowaniu Trofeo Aci Como. Biały kolor oddzielnie metodą sitodruku, na to kolorowa kalka z CTP.

Jeśli będzie z 5 chętnych to koszt wyjdzie jakieś 30-40 zł od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam kolejne kalki Kubicy które znalazłem na ebay-u jest to również 1/43 ale model C4 zwycięskiego Rajdu dla Roberta Cita di Como. Jeżeli wyszperam gdzieś jakieś ciekawe materiały na DS3 Roberta to oczywiście dam znać

Kto byłby chętny na kalki 1:24 do Citroena Hellera w malowaniu Trofeo Aci Como. Biały kolor oddzielnie metodą sitodruku, na to kolorowa kalka z CTP.

Jeśli będzie z 5 chętnych to koszt wyjdzie jakieś 30-40 zł od osoby.

Wątpie żeby ktoś kupił od ciebie kalki jeżeli w przyszłym miesiącu mają być kalki+ tylny spojler Citroena DS3 Roberta. Jest no jego nowsze auto więc ludzi bardziej będzie ciągnąc do tego modelu niż starszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ktoś kupił od ciebie kalki jeżeli w przyszłym miesiącu mają być kalki+ tylny spojler Citroena DS3 Roberta. Jest no jego nowsze auto więc ludzi bardziej będzie ciągnąc do tego modelu niż starszego

Przecież nikogo nie zmuszam. Mnie się tamto malowanie o wiele bardziej podoba. Ale to rzecz gustu. Projekt kalek mam praktycznie skończony. Jeśli nie ma chętnych to zrobię je dla siebie tańszą (gorszą) metodą i już.

Citr_mal_02_zps2b32b2ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt kalek wyśmienity. Gratulacje ponieważ musiałeś poświęcić sporo czasu i pracy żeby wykonać coś takiego. Ja nie powiedziałem że malowanie C4 Roberta nie było ładne tylko że poprostu ludzi bardziej ciągnąć do nowszego samochodu Kubicy. Mi osobiście podobają się obydwa malowania czyli i C4 Roberta i DS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie!! MF-zone na swoim FB zapowiedziało kalki do samochodu Roberta z rajdu wysp Kanaryjskich, zarówno w skali 1/24 jak i 1/43. Coś czuję że nagle nam przybędzie DS3 na forum:P Ale z tego się bardzo cieszę jako wielki fan Roberta Kubicy;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanko czy te kalkomanie z Wysp Kanaryjskich są dostępne w skali 1/24 w MF-ZONE ???? Na ich stronie na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja że kalkomanie w skali 1/24 z Rajdu Niemiec będą dostępne we wrześniu numer:24136, wszystkie poprzednie były tylko w skali 1/43 oprócz tych z wysp kanaryjskich ale te były oznaczone coming soon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wprawdzie specjalna nowość to nie jest ale udało mi się kupić kalkomanie auta Kubicy z Rajdu Niemiec (planowałem Rajd Polski ale ostatecznie stwierdziłem że lepiej mieć pamiątkę z rajdu zwycięskiego), przy okazji w MF-Zone znalazłem kalkomanie na Subaru Imprezę S12B z Rajdu Gomitolo di Lana.

 

Postanowiłem zbudować 3 auta Kubicy w których startował w rajdach od powrotu do rajdów po rehabilitacji:

 

Citroen DS3 RRC - Rajd Niemiec 2013 - kalkomanie MF-ZONE

j9dl.jpg

Citroen C4 WRC - Rajd Aci Como 2012 - Kalkomanie od kolegi Maraka z forum

y5be.jpg

Subaru Impreza S12B - Ronde Gomitolo di Lana

xo0x.jpg

 

Jak coś zbuduje i będzie czym się pochwalić to wrzucę jakąś galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być bardziej pamiątka niż wierny model, poza tym transkit jest troche poza zakresem $$$ które chciałbym wydać na ten model. Jak wszystko się uda i nabiorę trochę wprawy w tych 3 modelach to za Fiestę WRC wezmę się na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Subaru rodziło się w bólach ale już jest na ukończeniu, ponieważ do galerii się nie nadaje wrzucę parę fotek tu.

Co do zmian w porównaniu z pudełkiem mamy:

- kierownice przełożoną na lewą stronę

- kalkomanie z mf-zone (z których nie do końca jestem zadowolony bo słabo kryją)

 

Jakby ktoś był zainteresowany szczegółami budowy, jakieś tam warsztatowe fotki mam.

 

DSC_4336_porownanie_zps3931e8f3.jpg

 

DSC_4339_porownanie_zpse242934f.jpg

 

DSC_4344_zpse6887527.jpg

 

DSC_4326_porownanie_zpsdd8b8dcd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.