Skocz do zawartości

Polskie "pasażery"


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko do znawców tematu jak w tytule.

Co można skompletować w 1/144 z naszych samolotów pasażerskich z PLL LOT?

Wiem, że są modele np.: Tu-154,Tu-134, Ił-12, Ił-14, Ił-18, An-24, jakieś Boeingi też chyba znalazłyby się, przedwojenne: Junkers Ju 52/3m, Douglas DC-3 i pewnie wiele innych.

Ale interesuje mnie jak jest z dostępnością do nich polskich kalkomanii?

Czy może ktoś produkuje takie cudeńka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to do Tu 154M są kalki do malowania rządowego i lot. Do Ił 18 ,An 24, Ił 14 i Ił 12 kalek osobno chyba jeszcze nie ma . Firma Eastern Express wypuściła modele Il 18 i An 24 z kalkami Lot-u. Co do Dc 3 i Ju 52 są. Do Tu 134 kalki robi bodajże firma chyba francuska F-DCAL. Udało mi się upolować kalki tej firmy na alegro do starego malowania lotu Tu 134 .

Zajrzyj na stronę Martoli tam jest trochę kalek w ofercie do 1/144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal76 dzięki za podpowiedź, coś tam sobie znalazłem w Martoli i nie tylko. A można gdzieś zobaczy tego Twojego An-24 na warsztacie? Mam zamiar coś w 144-ce podłubać, kiedyś robiłem pasażerskie 1/100 z NRD-ówka, ale to chyba każdy(kto pamięta tamte czasy) był na nie skazany . Myślałem właśnie o paru naszych "lotowskich" maszynach m.in. An-24.

 

Ciąg dalszy męczących pytań odnośnie pasażerów 1/144:

-czy ktoś słyszał o modelu Ił-62(chodzi o wtrysk, bo chyba o jakiejś żywicy to słyszałem);

-co trzeba przerobić żeby zrobić naszego Ju-53 SP-AKX z modelu Eduarda(chyba najbliższy jest ten z nr katalogowym 4423);

-czy model Concorde`a z Revella 04257 jest coś wart?(np. jak stoi w porównaniu z "konkordskim" Tu-144 z ICM), czy to jedyna alternatywa?

-czy Caravelle wznowiony ostatnio przez MasterCraft to to samo co kiedyś cały świat puszczał z form chyba Airfixa(w naszych realiach za PRL-u jeszcze, PZW Siedlce, ZP Ruch, później RPM itp...) i czy warto w niego zainwestować parę pln-ów;

-czy może ktoś z Kolegów posiada model VICKERS VISCOUNT 804 firmy S&M Models, potrzebny byłby jakiś sensowny inbox.

 

Na razie wystarczy tych pytań, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.