Jump to content

jmx62

Members
 • Content Count

  572
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

96 Excellent

Personal Information

 • Location
  Dęblin
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  emerytowany ŻZ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I tak właśnie powstał pierwszy radziecki modelwork Miałem tego Jaka40 i Aena24 zakupione na Marszałkowskiej w CSH, Tutkę2 też miałem no a A-2 mam do tej pory wypełni sprawną i oczywiście maluję nią cały czas, dla mnie jest to najlepszy aerek
 2. Info dla Super moderator a Gfeifa jest na allegro Pe-2 czarny Airfix Aha, jeszcze Defiant i Blenheim
 3. Ale, ale!!! Od kiedy to śledzie mają paszcze jak rekiny? I to jeszcze w wersji low visibility? A sam śledzik, jak to śledzik...mniam, mniam
 4. Odchodzimy od tematu wątku bo ten jest o FW-58, ale jeśli już mowa o dostawach L-L no to jednak radzieckie ludzie umieli wykorzystywać obce sprzęty, patrz P-40 czy chyba najlepiej i najwięcej P-39, Hurricane czy Bostonu i Spity.
 5. Jeżeli ktoś ma na stanie tego Stratusa czy można prosić o info albo najlepiej kilka fotek z zawartością co tam dają w środku, chodzi mi jak wyglądają rysunki i fotki.
 6. Model na tak. Ciekawe co on robił jako Nachtjager czy killer. Chyba tylko na takie nocne wiedźmy jak Po-2
 7. Te z Dęblina są OK ale są nudne, te ze służby są git Wydłubane w necie(nie są moją własnością)
 8. Ja tylko zacytowałem "Aeroplan". Zresztą odrzutowce to nie moja bajka, dla mnie jak nie ma śmigła to nie samolot
 9. Jeszcze jedno pytanko do "śledzioroba", mam nadzieję, że Staryfajter1954 nie obrazisz się za takie określenie, jeżeli tak to z góry przepraszam. A pytanie jest o ...uwaga! morskie śledzie, nie, nie, nie, nie o ryby mi chodzi tylko wyczytałem w Aeroplanie 2/2019(137) że 3 sztuki były na testach w US NAVY!!! Może warto by takiego do kolekcji wrzucić?
 10. Ale kanadyjskiej rondle były...jak to rondle - okrągłe. Bardziej pasowałoby gdyby były odkupione o Turcji, oni mieli kradwatowe znaki rozpoznawcze. Ale czy tak być mogło to nie wiem, nie moja bajka
 11. mcrec1962 masz jakoś tak dziwnie podobny nick do mojego(rocznik?) i co ciekawe wiesz sporo o podstawach radiolokacji, ciekawe bo ja kończyłem WOSR i 30 lat pracowałem przy radarach, naprawdę ciekawy zbieg okoliczności. Co do samego modelu to bardzo jestem ciekawy efektu końcowego bo ten typ jest również moim "ulubienym"
 12. Sam śledzik cymes, aż ślinka cieknie Ale mam jedno pytanko, pisałeś o wiekowych (półwiekowych) kalkach, na górnych powierzchniach płatów przy kokardach widać wyraźnie kwadratowe pola o innym odcieniu, czy to są resztki filmu, czy może jakieś o innym odcieniu panele czy jeszcze coś innego. Pozostałości filmu widać np. przy numerach burtowych R-341. Nie czepiam się tylko grzecznie pytam.
 13. No za Łosia to jeszcze bym zrozumiał (tego Łosia) no bo ten Breguet to raczej nie przypomina ...niczego
 14. Tutaj zgodzę się z Jacko, szkolny a szkoleniowy niby nie wielka różnica a jednak... I jeszcze chciałbym przypomnieć moje zapytanie o szkolne "pociaki" ewentualnie nawet CSS-13.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.