Skocz do zawartości

P-39Q-21 Airacobra RS Model, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z informacją w wątku Nowości i Inboxy o nowym modelu RS Model, zabrałem się za budowę tejże...po ok. 16 latach od uklejenia pierwszej bazowanej na modelu Academy. Już wtedy wiedziałem, że model, który jest w sensie bryły kopią Hellera, posiada wszystkie wady odwzorowania, ale model Academy wydawał się wtedy taki piękny! Przesyłam kilka zdjęć starego modelu...zanim został rozebrany, eh, złe słowo, został na chama rozdarty, celem odzyskania żywicznych części Neomega i blaszek Part kokpitu.

 

67098938.jpg

58024969.jpg

62073983.jpg

 

Zanim zacznę opisywać budowę modelu RS Model i celem pozbycia się Academy z tego wątku pokażę, jakie są dwa najważniejsze błędy starych modeli:

1. obrys skrzydła - w modelach A i H (academy i Heller) karwędzie natarcia i spływu za bardzo się schodzą ku końcówce, a sama końcówka ma zły obrys.

 

dsc09195qiy.jpg

 

2. wysokość kadłuba w tylnej części w modelach A i H jest za niska o jakieś dwa mm w skali.

 

dsc09194e.jpg

 

Ponieważ udało mi się odzyskać niektóre elemnty wyposażenia kokpitu a także podwozie, składające się z części Academy, Neomegi i Parta - z dużo delikatniejszymi elementami niż w RS Model, nie wahałem się zakupić nowej Airacobry i przystąpić do budowy.

Na początek przeniesienie wnętrza starego modelu do kokpitu RS Model:

 

93946486.jpg

99213864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odzyskać trochę bebechów NEOMEGI po rozpruciu starej Airacobry - oczywiście wszystkie one musiały iść do poprawy.

59016465.jpg

 

Na nocy muzeów w zeszły piątek wykonałęm też kilka zdjęć (niestety komórką) skrzydła z podwoziem z drugiej polskiej Airacobry:

 

72510854.jpg

 

10517834.jpg

 

27752214.jpg

 

1003391d.jpg

 

Zdjęcia te potwierdzają, że akryle Lifecolor oraz MHobby (wnętrzówka) są jak najbardziej poprawne.

Neutral Grey wychodzi jak poniżej.

 

96562715.jpg

 

Góra zaś tak:

dsc09292l.jpg

Oczywiście żółty, jak zawsze, musi być poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.