Skocz do zawartości

Ford Fieta RS WRC Belkits 1/24


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Kalki rzeczywiście fajnie się prezentują. Szkoda, że nie pogłębiłeś linii przed malowaniem. Drzwi się bardzo słabo zarysowywują. Zazwyczaj też, gdy klamka jest czarna lub srebrna, nie przeszkadza mi, że jest tylko malowana. W tym jednak wypadku szkoda, że nie zrobiłeś jej oddzielnie. Ale to tylko drobiazgi. Ogólne wrażenie super.

Czy mógłbyś jednak następne zdjęcia wstawiać trochę większe. Regulamin mówi o 800 pikselach. Ja wstawiam 1000 i program nie protestuje, a większym modelom lepiej się można przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze linie podzialu poglebilem jeszcze przed podkladem, wyglada na to ze za slabo . Ale mysle ze moj patent na ich zaciemnienie na koncu da odpowiedni efekt i bedzie ok.

A z klamka to sam sie wkurzam bo dopiero po nalozeniu kalek pomyslalem, ze lepiej byloby je odciac i dolozyc na koniec. Trudno, jest lekcja na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie było mnie dośc długi czas więc trzeba coś napisać:P Kolor naprawdę świetny, kalki polożone wyśmienicie:P Podwozie też fajne, naprawdę bardzo ładna, czysta praca. A powiedz mi tak z ciekawości bo zaraziłeś mnie trochę na model rajdowy a czekam na Citroena Roberta a tu nic, ile kosztuje taki model, pytam bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia gdzie go można zakupić i ile ma taki samochód centymetrów. Mam bolidy F1 i mają one około 21 cm ale przypuszczam że rajdówki będą krótsze:P To wszystko;) Pozdrawiam i milej pracy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taki model, pytam bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia gdzie go można zakupić i ile ma taki samochód centymetrów.

Sama kasta ma okolo 17 cm.

Model zanalazlem na stronie http://www.hiroboy.com/catalog/#.UdoD_cxwbIU

prawdziwa skarbnica roznego rodzaju dodatkow modelarkich, ale takze studnia bez dna do wydawania pieniedzy

Sam model kosztowal mnie 33 funty + wysylka, ceny na e-bayu byly zdecydowanie drozsze.

Jesli jestes bardzo zainteresowany pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak więcej niż myślałem mierzy. No faktycznie sklep ogromny:) Cena aż tak wysoka nie jest patrząc na to co oferuje nam belkits. Planuję jego zakup gdzieś pod koniec pażdziernika no chyba że na urodzinki będzie:D Nic no wielkie dzięki za pomoc jeżeli już będe blisko kupna to zapytam pewnie o coś. Życzę miłej pracy i czekam na aktualizacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po urlopowej przerwie i wracam do tematu.

 

Kasta zotala polakierowana bezbarwnym:

 

xyye.jpg

 

8dp7.jpg

 

Odstalo sie to to przez dobry tydzien i w ruch poszly pasty Tamiya:

 

7yvt.jpg

 

arz5.jpg

 

3op9.jpg

 

op9x.jpg

 

ms5k.jpg

 

Po drodze zaczalem wnetrze:

 

ju2i.jpg

 

jwrw.jpg

 

Dodalem kilka przewodow, oraz fotele (na razie 'na sucho'):

 

0deo.jpg

 

qbpf.jpg

 

I tu wyszedl babol od producenta, ktory proponuje kalki na tyly foteli, ktore nijak nie pasuja do tych w zetawie.

Smiem twierdzic, ze im sie szablony pomylily. Ostatecznie fotele dostaly ciemny szary z puszki.

 

 

Zaczalem tez klatke bezpieczenstwa i tu kolejny babol, same slady od formy

Trzeba bylo szpachle w dlon i jechane:

 

qb5z.jpg

 

ozf4.jpg

 

Wkrotce postaram sie cos dalej wykombinowac, na razie ide korzystac ze slonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zblizamy sie do szczesliwego (oby...) konca:

 

Kasta zostala wywoskowana, pomalowalem uszczelki okienne I dolozylem troche detail:

 

mcz.JPG

 

o457.jpg

 

83y9.jpg

 

siod.jpg

 

4uq3.jpg

 

Na pewno dopatrzycie sie , ze lewy przedni blotnik odstaje. Wina slabego kleju, poprawie jak polacze karoserie z podwoziem.

 

Kilka zdjec z prawie skonczonego wnetrza:

 

az0p.jpg

 

jjlm.jpg

 

17c9.jpg

 

uaoe.jpg

 

Zamaskowalem ostatni element klatki:

 

fqjr.jpg

 

Psiknalem czarnym matem, zdjalem maskowanie i jest :

 

ek1m.jpg

 

3hit.jpg

 

I tu wystapil najwiekszy problem przy montowaniu tego ustrojstwa do reszty klatki.

Moge tylko powiedziec, ze dzieci zostaly wyproszone z pokoju, bo tatus brzydko sie wyrazal :

 

0xj8.jpg

 

jaef.jpg

 

Zamocowalem tez pasy do klatki:

 

ff95.jpg

 

Producent dolozyl maskowanie do szyb (co osobiscie bardzo mi sie podoba):

 

3i7n.jpg

 

Zamaskowalem od zewnatrz:

 

2h9z.jpg

 

Chcialem to jeszcze dzisiaj pomalowac, niestety pogoda sie obrazila i leje .

Zostalo juz tylko kilka czesci, mam nadzieje , ze wkrotce skoncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie super, ale zepsułeś efekt malując te czarne linie oddzielające blachy. Jeśli da się je zmyć, to zrób nowe,

ale znacznie delikatniejsze, np szare, albo szaro-brązowe. Ja zalewam linie taką mieszanką: 1 kropla farby akrylowej, 2 krople płynu do mycia naczyń, 10-20 kropli wody.

Ale poza tym to model piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyglada, ze jest to aktualizacja aktualizacji...

 

Marak, potwierdziles moje przypuszcenia.

tez mi sie wydawalo, ze linie sa zbyt ciemne, ale mialem nadzieje, ze to moje oczy, po wpatrywaniu sie w model zbyt dlugo.

Wydrapalem ile sie dalo i znalazlem szry wash.

Oto efekty:

 

9b5h.jpg

 

yxh1.jpg

 

0gys.jpg

Wydaje mi sie, ze ten efekt wyglada lepiej.

 

Udalo sie tez psiknac szybe;

 

p7nw.jpg

 

mwfz.jpg

 

Zeby nie bylo zbyt rozowo, to troche maskowanie odeszlo (i to z dwoch stron), ale tragedi nie ma:

 

0t9f.jpg

 

vaxt.jpg

 

Tylne lampy tez juz gotowe:

 

cdxl.jpg

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta kalka to widzialem, ze sie ktos przyczepi

A tak na powaznie, to problem mialem taki, ze albo byla rowno z miejscem na logo, ale wisiala brzydko po bokach, albo tak jak teraz.

Mysle, ze wybralem mniejsze zlo...

A swoja droga szkoda, bo cala reszta kalek pasowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm samochody rajdowe są za zwyczaj oklejane różnymi reklamami sponsorów... I właśnie ta kalka miała opadać na boki tak aby pokryć miejsce łączenia maski z lampami aby nie było prześwitu....powinieneś użyć zmiękczacza do kalek i ona wtedy idealnie by się ułożyła..a tak masz nad logo przerwę i po bokach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest koniec, nie ma juz nic...(no dobra, beda nastepne)

Budowa skonczona, czas na kilka slow podsumowania z pierwszego doswiadczenia z firma Belkits.

 

Wykonanie czesci jak najbardziej na plus, z wyjatkiem klatki bezpieczenstwa, ktora niestety kojarzy sie z produktami AMT. Same szwy i odciski formy.

Tlumik tez niestety egzaminu nie zdaje, jako ze rura wydechowa jest calkowicie zalana, trzeba wiercic pod dosc sporym katem.

 

Ilosc elementow i ich szczegolowosc, tez bardzo pozytywna. Spasowanie elementow, tu bylem szczegolnie milo zaskoczony, wszystko pasuje (prawie) idealnie. Jedynie wspomniana klatka potrzebuje sporo precyzji, ostatnia czesc musi byc zamocowana jednoczesnie w dwunastu punktach.

 

Kalki cieniutkie i kladly sie idealnie, choc tu niestety jak wiecie spartolilem.

 

I jeszcze jedna rzecz na ktorej niestety sie zawiodlem to instrukcja. Jak dla mnie straszliwie nieprzejrzysta i skomplikowana.

 

Ogolnie jednak mimo tych kilku niedociagniec, bylo to przyjemne doswiadczenie i na pewno nie moje ostatnie z firma Belkits.

 

Jedno zdjecie i zapraszam do galerii.

 

htk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.