Skocz do zawartości

Leopard 2A4 (Hobby Boss 1:35) - powolna relacja z budowy.


Pancerniak

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli bo powoli, ale budowa czołgu dobiega końca.

 

Do wieży dodałem peryskop obrotowy oraz wyrzutniki granatów dymnych i boczne uchwyty na wieży.

DSCF9147.jpg

 

Jak wyżej, tylko z góry.

DSCF9155.jpg

 

Pozostało mi:

1. Wkleić lusterka (jak je robić? Ja mam chęć ustawić do jazdy drogowej.).

2. Wkleić liny holownicze (pomalować je i przykleić na końcu?).

3. Dokończyć układ jezdny (gąsienice, najpierw skleić w taśmę, czy może na kołach próbować?).

4. Armata (może będzie metalowa, kto wie?).

5. Boczne fartuchy (malowanie przed przyklejeniem?).

6. Samo malowanie (ma być z 10 BKPanc - proszę po porady jakie farby najlepiej Pactry).

 

Wieża przeszła małą próbę wytrzymałości . Spadła mi ze stołu i przekoziołkowała kila razy po podłodze. Anteny wytrzymały, ale km już niestety nie. Wkleiłem go jeszcze raz, ale już nie potrafię tak równo jak poprzednim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Układ jezdny i fartuchy powinny być sklejone przed malowaniem. Gąsienice na końcu zalozysz. Lufę też wklej przed malowaniem. Lusterka dał bym złożone, bo kierowcy raczej ich nie używają. Co do malowania to nie pomogę, bo nigdy pactrami nie malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witajcie po dłuższej przerwie.

 

Uporałem się z bocznymi osłonami.

DSCF9222.jpg

 

Jak do tej pory to najgorszy element modelu - jak osłony pasują z przodu, to tył kompletnie nie wchodzi na swoje miejsce. Ostatecznie zacząłem kleić je od tyłu - z przodu zostawiając duże szczeliny .Potem mozolne szpachlowanie i szlifowanie po kilka razy. Zresztą osłona po przeciwnej stronie jeszcze nie jest ostatecznie przeszlifowana. Na fotce tez widać pewnie niedoróbki. Wychodzi mój brak doświadczenia po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że prace trwają świetnie . Co by się poczepiać o szczegóły. Zrobiłeś celownik dowódcy, super !! Ale on chyba nie jest jeszcze skończony i go tak nie zostawisz?? Może to nie istotne ale przy tym celowniku są jeszcze dwa elementy których u Ciebie nie widzę. Chodzi o te dwa hmmm... pręty??:

 

Leopard2DutchMBT81_zps2a98e55a.jpg

 

Skombinuj jakiś drucik ( 0,2 mm ) dotnij na wymiar i doklej. Brakiem doświadczenia się nie wymigasz hahaha . To da się zrobić I tak jak pisałem Ci na gg, jeśli już przykleiłeś boczne fartuchy, to możesz mieć trudności z założeniem kół i gąsienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że Wam się podoba. Ale koledzy "do jasnej anielki" czytajcie uważnie mój wątek. Chcę coś skończyć (od dawna nic takiego nie nastąpiło) więc postanowiłem zrobić model prosto z pudełka. Owszem fajnie by to wyglądało z wszelkimi przeróbkami i dodatkami, jednak raczej się nie zdecyduję na ten krok. Zresztą co to dużo gadać o efektach prac. Wszystkie braki pokaże jak zawsze malowanie. Tu będzie bardzo ostra weryfikacja. Wiem co mówię, bo na fotkach nie wszystko tak fajnie widać. Ja mam model codziennie przed oczami i ciągle wyłapuje kolejne babole.

 

Trochę więcej pozytywnej samooceny!!

No w sumie racja. Ale bez tego, to bym robił cokolwiek w życiu byle jak! Choć czasami moja ambicja mnie przerasta i wcale mi nie pomaga.

 

Ok. Dość tego marudzenia. Do zobaczenia w kolejnej odsłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie ponownie. Zrobiłem jarzmo działa. Otrzymałem także od kol. gulusa metalową lufę oraz kalki z malowaniem 10 BKPanc - dziękuję Wojtek! W związku z lufą mam pytanie - jej elementy kleić "kropelką"? Jeżeli nie to czym?

 

Całość z perspektywy

DSCF9271.jpg

 

I z góry

DSCF9273.jpg

 

Pozostało mi:

- wkleić liny holownicze

- poprawić krzyżak z tyłu (ten z blaszki)

- skleić i osadzić na swoim miejscu lufę działa

- skleić gąsienice ze sobą (zamierzam je założyć po sklejeniu)

- zmontować koła jezdne

- jeszcze raz wszystko sprawdzić, wyczyścić, odtłuścić itp.

- zabierać się za malowanie

 

Poproszę o wskazówki dotyczące obróbki taśm gąsienic. Nigdy nie robiłem ich z gumy. Widać tam jak to nazwać niedolewki? Czy to też się normalnie szpachluje i szlifuje? Czym w końcu złączyć te nieszczęsne paski gumowe (jaki klej)? Poproszę także o radzę jakie farby dobrać?

 

Wybaczcie ostatnie fotki. Są nieco gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba się nie popisałem fotkami. Tym razem tylko 1, ale już z lufą działa.

 

Która niestety nie jest jeszcze kompletna...

DSCF9282.jpg

 

... gdyż nie bardzo wiem jak ma wyglądać "celownik optyczny"? Instrukcji do złożenia taj lufy niestety nie ma. Z fotek jakoś nie mogę tego wywnioskować.

 

aha - chyb za bardzo obniżyłem jarzmo działa. Dlatego lufa jest na takiej, a nie innej wysokości. Mimo wszystko czołg zaczyna mi się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zgubiłem przy próbie montażu "ten dinks na lufie" :(. Szukam szukam, ale bez rezultatu. Wystrzelił z pensety i tyle go widziałem, nawet nie wiem gdzie mógł polecieć. Wniosek 1 - będę kończył czołg bez tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek 2 : Najprawdopodobniej lufa którą dał w zestawie producent, została odlana wraz z tym wihajstrem. A zatem możesz obejrzeć zestawową lufę i np. przy pomocy skalpela spróbować odciąć ten dynks i przeszczepić go do tej metalowej lufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witajcie po bardzo długiej przerwie. Zakupiłem ostatnio gąski ogniwkowe do leosia i rozpocząłem ich składanie. Próbowałem też malowanie, ale tak dawno nie posługiwałem się aerografem, że chyba robię coś źle. Niby psika, ale jakoś mało. Reguluję strumień, ale to mało pomaga. Farba to Tamiya, ładnie spływa - wiec chyba nie jest za gęsta. Jako kompresora używam inhalatora Pari. Jaka to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.