Skocz do zawartości

1. "SCANIA R380 ITALERI" "HEISTERKAMP"


Biancorosso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam 22 lata, jestem początkującym "modelarzem" jest to mój trzeci model, który sklejam w "dorosłym życiu", zawsze za młodu otrzymywałem małe modele samolotów odrzutowych bądź innych, postanowiłem spróbować swoich sił ponownie ale już jako "dorosła" osoba.

Pierwszym moim modelem był samochód Nissan 350 z, który nie był malowany, sklejony tak jak fabryka go wypuściła, kolejnym modelem niestety nie skończonym, był samolot, już nie pamiętam dokładnie modelu, w skali 1:24, niestety sklejaniem zajął się mój młodszy brat jeżeli wiecie o co chodzi... , Ale przejdźmy do setna.

 

Postanowiłem zakupić modeł firmy Italeri, jest to Scania R380 w Barwach "Heisterkamp"

"Heisterkamp" jak by ktoś nie wiedział, jest to holenderska firma zajmująca się wynajmem i leasingiem ciągników siodłowych, wynajmem i leasingiem naczep, serwisem naczep, serwisem ciągników siodłowych, serwisem naprawczym, używane ciągniki siodłowe, czyszczenie samochodów służbowych oraz ciągników siodłowych i naczep itd...

 

Będę chciał wstawiać tutaj fotorelację z budowy ciągnika i prac przy nim, początkowo chciałem zrobić bardzo szczegółowy "dziennik budowy" jednak, najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu, praca, oraz sklejanie modelu zajmują trochę czasu... Wiec wybaczcie jeżeli nie będą to szczegółowe zdjęcia z prac krok, po kroku.

 

Zaczniemy od kilku zdjęc, modelu czyli tz. "In Box" oraz zdjęć moich narzędzi do pracy nad modelem

 

4ptmucilpfo0.jpg

 

vqlfiehy6q63.jpg

 

4az5uwge3jq3.jpg

 

viduc870k1lz.jpg

 

ia6186r2zaid.jpg

 

xtzr3qlc9kgw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Cieszę się że mamy kolejnego pasjonata ciężarówek.

 

Z doświadczenia w klejeniu Italeri doradzę ci jeszcze zakup szpachli pilniczków i dużo papieru ściernego o różnej gradacji.

Życzę dużo cierpliwości i pytaj jak czegoś nie będziesz wiedział bo trucki to ciężki temat.

 

Powodzenia i do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, fajnie ze dolaczaja ludzie, ktorzy kleja ciezarowki bo ostatnio zrobila sie posucha w tym temacie. Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wpadła mi w oko ta Scania, można wiedzieć gdzie ją kupiłeś?

 

 

Powodzenia w klejeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem od ciężarówek , będę tu zaglądał. Ale z tych nożyków to zostaw sobie ostrza na wymianę, a obsadkę kup Excela na przykład, bo to plastikowe badziewie rozleci Ci się przy mocniejszym skręceniu, czy naciśnięciu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.