Skocz do zawartości

Tiger I - Zvezda - 1:35


Malekith

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zająć się czymś i kupiłem sobie Tygryska. Pierwszy mój model, jak dotąd czytałem relacje z budowy i różne ciekawostki.

 

Z tego co na szybko przejrzałem, wykonanie jest całkiem fajne - chociaż nie obyło się bez jamek skurczowych i zapadnięć.

Model kupiony za nieco mniej niż 100zł, myślę że wart swojej ceny. Obecnie jestem na etapie wybierania farb, szpachli i innych materiałów (jakieś wskazówki byłyby mile widziane ).

 

Mam zamiar wykonać ten egzemplarz: http://ww2images.blogspot.com/2013/02/tiger-332-stuck-in-mud-recovery-training.html

 

 

 

Wstępnie to moje miejsce pracy:

7ilp.jpg

 

Ładne detale...

z1h9.jpg

...których trzeba było się pozbyć - średnio to wyszło, ale myślę, że można to uzupełnić i dorobić ładny spaw :

ysua.jpg

 

Niechciane wgłębienia zalane CA:

5v24.jpg

 

Na razie tyle. Zdjęcia z telefonu, myślę, że "ujdą".

Jakby ktoś mógłby mnie upewnić co do koloru, byłoby miło. Spaw dorobić szpachlówką? Jeśli tak to jaką?

Czy jakaś firma opracowała fototrawionki do tego modelu/można dokupić np. Dragonowskie, czy lepiej to zostawić?

Kurczę, muszę dokupić tyle pierdółek, że na pewno czegoś zapomnę - farbki, rozpuszczalnik, pigmenty, szpachlówka, lufa...

 

No i jeszcze jedno - pochwalę się jutro sprzętem malarskim, udało mi się na sam początek załatwić aero i zobaczymy jak to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy CA dobrze zakryje te wgłębienia ale wyjdzie dopiero po szlifowaniu. Lepiej używaj szpachli. A ogólnie ... masz już pierwszego widza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykałem się ze zjawiskiem w cywilach, że szpachla po dłuższym czasie kurczyła się i wszystko to wyłaziło na lakierze. W razie problemów kupię jakiś np. chemoutwardzalny wynalazek i poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i juz siedze.

Oszczedz sobie nerwow i kup cienki klej Tamiya lub Gunze Mr Cement S.Co do szpachli najlepsza wg mnie starego typu;te zmywalne sa dobre na mikro szpachlowania.

A odnosnie modelu, bedzie w blocie?

PS.na pewno widziales warsztaty kota;jest sie na czym wzorowac wiec podgladaj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że odtworzę - a przynajmniej spróbuję - scenę ze zdjęć, ale dobrych efektów nie mogę niestety obiecać. Błoto, kurz, te sprawy... Pierwszy raz będzie ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Sam zaczynalem przygode z modelarstwem wlasnie od tego modelu . Sluchaj sie doswiadczonych kolegow, a pomoze ci to uniknac bledow. Kolega Martinez tez niedawno go zakonczyl i uzyskal bardzo fajny efekt, bo na moim nie ma sie co wzorowac Zycze powodzenia w budowie bede kibicowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy model - zapraszam na warsztat. Jest dość dokładny... Dużo fotek i myślę, że sporo możesz z niego wynieść informacji. Kolegi Hypnosa też warto przeczytać, ponieważ to też informacje, z których zresztą korzystałem.

 

Ogólnie jestem dumny z tego Tigerka - wyszedł naprawdę dobrze, co też nieźle rokuje na kolejne dwa czołgi na warsztacie Na jeden dziś poszedł podkład, drugi... kolega mi demonstrował działanie aerografu, ale teraz muszę sam dokończyć by nie spierniczyć Oby sie udało. Zapraszam do naszych warsztatów Tigera I Zvezdy (Martinez i Hypnos).

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę poradzić co do sprzętu:

Tania wiertarka + wiertła (coś koło 20) w jadar hobby - to była najkorzystniejsza oferta.

Szpachlówki już mam trzy ale każda ma inne zastosowanie: w płynie do szpar MR Hobby, Revel Plasto do płaskich powierzchni, do spawów, śrub itp Miliput superfine white.

Trochę pędzli w różnych rozmiarach.

Lufka RB model - pisałeś że byś dodał wymagać będzie cięcia i przeróbek, ale dało się

Farby znasz.

Pigmenty - 2 czy 3 odcienie błota wystarszą, najtańsze są chyba Vallejo + Vallejo Binder do wiązania pigmentów bodajże kupowałem w Exito gdzie to mieli najtaniej.

Do finalnej pracy używałem jeszcze Toison D'or pastele brązowe dość uniwersalne.

Do tego komplet pilniczków i na początek jest git, potem mogą zacząć się schody

 

Do tego w zależności od ambicji:

Jak z Washem to sidoulux + Benzyna Lakowa i Farby olejne. Też sprawiłem sobie dość spory zestaw co starczy na kilka lat dłubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie napytałeś biedy czekać aż tylko Seb się odezwie. Ale to i nawet dobrze bo zna się na kociakach i to jak nie jeden z nas.

Popatrzę co Ci z tego wyjdzie ponieważ sam już nie jeden raz się zastanawiałem nad tym czy nie zakupić kociaka jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy dzień...

 

Mała przymiarka :

qhkn.jpg

 

Dwie rzeczy, które mnie martwią:

tds0.jpg

gvg0.jpg

Obie po tej samej stronie...

 

Zaczynam się bawić z wnętrzem, włazy na wieży będą otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

gvg0.jpg

Obie po tej samej stronie...

 

Zaczynam się bawić z wnętrzem, włazy na wieży będą otwarte.

 

 

Hej.No to albo maly scraczyk albo scinasz mocowania blotnikow i przyklejasz je po wyszpachlowaniu tego nieporozumienia na boku wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się złożyło ,że ten model jest u mnie kolejny w kolejce i w dodatku zamierzam go wykonać w tym samym pudełkowym malowaniu więc będę tu często zaglądał i nieco podpatrywał. Życzę ci powodzenia w budowie tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, to wolę zapytać. Kupiłem sobie szpachlówki, może jutro zamówię całą resztę pierdółek.

Wieża składa się z 3 części: 2 bocznych i dachu. Jak zrobić to najlepiej? Skleić boki, poszpachlować, dokleić pierdółki i malować wszystko? Nie lepiej byłoby skleić boki, poszpachlować, pomalować wnętrze i potem dokleić pomalowane pierdółki? Ciągle się boję, że coś nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy modelarz robi inaczej.

Jak skleisz wszystko i zaczniesz malować to możesz mieć problem z domalowaniem pierdółek dokładnie.

Jeżeli skleisz całość i pierdółki pomalujesz osobno ( ja tak robię ) to masz pewność że każdy detal jest dobrze pomalowany. Wtedy przyklejasz go do sklejonej i pomalowanej wieży klejem ale przy użyciu np. igły lek. żeby nie zniszczyć tego co pomalowałeś.

Napisane po chłopsku ale chyba zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.