Skocz do zawartości

Iveco Turbostar Italeri 1:24


szerszendriver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem tego pisać, ale kangurek ma rację. Nie chcemy cię zniechęcać, ale może warto jeszcze raz spróbować. Model nie wygląda na ladnie sklejonego i to w tej skali. SPOKOJNIE! Z czasem wejdziesz w prawę i będzie tworzył modele jakie ci się nie śniły. Każdy kiedyś zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś odłożył ten model i poćwiczył malowanie na jakieś prostych tanich samolotach w 1/72??

 

Oj, wujek Bohun by cię przez kolano przełożył A do autora wątku - naucz się, a może nie naucz się tylko rozbudź w sobie chęć przede wszystkim do rozcieńczania farb. Wszyscy chcą ci pomóc, dają cenne rady i korzystaj z nich, naprawdę warto. Szczerze, teraz wygląda to niezbyt fajne z twojej strony. Wszyscy produkują się na cenne porady, chcą ci pomóc, a ty i tak zrobisz po swojemu. Postaw się w sytuacji kolegów, którym się tak odwdzięczasz za wiedzę którą chcą ci przekazać... Twój warsztat w sumie kłóci się z ideą warsztatu, bo nie korzystasz z porad innych. Oczywiście nikt ci nie każe tak robić, ale teraz mi się to widzi jako "wiem lepiej, zrobię po swojemu". Więc może jeśli chcesz, to bardziej logiczne byłoby zrobienie od razu galerii i ewentualne pokazanie kilku zdjęć z przebiegu prac

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyrzucenia tych farb do zaprawek samochodowych i kup normalne farby modelarskie. Jak kupisz akrylowe np. "Pactry" to zapłacisz mniej, rozcieńszysz je wodą i przestaniesz się męczyć. Do większych powierzchni możesz kupić w samochodowym farbę szybkoschnącą akrylową w spray. Dużo osób chwali tu farby "Motip". Ja używam "Car-Rep" i też nie narzekam. Nie polecam "Dupli Color".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Nie polecam "Dupli Color".

 

A dlaczego nie? To sa jedne z najlepszych farb dostepnych na rynku, ja uzywam wylacznie Dupli Color/Holts i jeszcze nie mialem z nimi problemu...... Chyba, ze kupiles podrobke w niemieckim hipermarkecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Nie polecam "Dupli Color".

 

A dlaczego nie? To sa jedne z najlepszych farb dostepnych na rynku, ja uzywam wylacznie Dupli Color/Holts i jeszcze nie mialem z nimi problemu...... Chyba, ze kupiles podrobke w niemieckim hipermarkecie....

Kupiłem w Castoramie. Nie sądzę, by hipermarkety uciekały się do sprzedawania podróbek. Raczej znane mi są przypadki, że producent towaru - do hipermarketów sprzedaje gorszy produkt, bo mu narzucili niższą cenę.

Pewnie każdy ma swoje doświadczenia.

Moje są takie, że "dupli color" srebrny z Castoramy jest o wiele gorszy od srebrnego "Crafts spray" z Leroy.

"Dupli color" szary podkład z Castoramy jest już bez porównania gorszy od "Car-Rep" kupionego w sklepie motoryzacyjnym.

Więcej doswiadczeń nie mam i raczej mieć nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak, ktos kto szuka profesjonalnych rzeczy, np. lakiery omija hipermarkety szerokim lukiem. Sam sie kiedys nacialem na pseudo "Dupli Color" wlasnie w hipermarkecie. O takie rzeczy najlepiej pytac w profesjonalnych sklepach lakierniczych, a nie w niemieckich megakolchozach. To tak jak z kupnem np. Tokaja - mozna kupic produkowany i rozlewany na Wegrzech, mozna tez kupic produkowany na Wegrzech, ale rozlewany w Polsce, a za taki sie dziekuje i odklada na polke. Co do podkladow z Dupli to rzeczywiscie nie sa one dobre, poniewaz nie przylegaja do plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.