Skocz do zawartości

Scania T142M Roadrunner "tuning"


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi możesz samemu dostrugać, ktoś gdzieś kiedyś zrobił taki tutorial, ale kto i gdzie to nie wiem. Popatrz tutaj gość sporo porad daje, może coś znajdziesz, kilka scań tam jest.

http://www.die-leitplanke.de/1-herzlich-willkommen/4-modelle-im-bau-gebaut/scania-la-8x4-szm-gebaut/

Ja się zapytam o obejmy, bo one do czegoś służą, a po tym zdjęciu wnioskuję, że u Ciebie są tylko dla ozdoby. Konstrukcyjnie to nie ma sensu. To samo tyczy się podpór zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat jak jest to napisane w tytule "tuning" wiec wszystko dozwolone co ma smak a wydaje mi się że źle to nie wygląda, a co do podpór to zbiorniki maja wisieć w powietrzu?... A tak z innej beczki to patrzyłam na inne Twoje wpisy do moich modeli wszystkie były negatywne skoro tak Ci się nie podoba moje modelarstwo to nie musisz komentować... No i dziękuję za link na pewno się kiedyś przyda... Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prawda, wszystkich nie komentowałem, chyba tylko Volvo które akurat pochwaliłem. Tuning tuningiem, ale szlifowanie w akurat tym modelu, Ci nie wszędzie wyszło. Takie podpory powinny przenosić obciążenie nie tylko w pionie, ale i w poziomie.Twoje by się odkształciły i katastrofa gotowa. Obejmy są formą zacisku, pasa, który z obu stron mocowany jest do podpór. U ciebie biegnie sobie dla ozdoby wokół zbiorników. Taki zbiornik tylko by sobie podskakiwał na tych podporach. Przedni prawy, zobacz gdzie jest jego środek ciężkości w stosunku do podpór, a gdzie powinien być. Wiesz ja nie jestem sroka, żeby podobało mi się wszystko co błyszczy.

Bardzo ładnie to wszytko robisz, tylko bez sensu są akurat te zbiorniki. Tuning nie rządzi się innymi prawami jak PZP. Części tuningowe mają ładniej efektowniej wyglądać, ale dalej spełniać swoje zadanie. W ten sposób nie daleko do "wiejskiego tuningu". Jeśli uważasz że moje uwagi nie mają sensu i są niezgodne ze stanem faktycznym, to oczywiście postaram się nie komentować Twoich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat nie nie oto mi chodzi abyś się nie wypowiadał od tego jest to forum aby każdy mógł się wypowiedzieć....masz rację że nie wszystko co się błyszczy musi Ci się podobać...co do podpór to fakt mogłem to zrobić w inny sposób...ale w oryginale z podła mocowanie do rany małego zbiornika było tylko na jedną podporę i to w dodatku na samej krawędź chciałem to zmienić....będę unikał aby to nie wyglądało jak "wiejski tuning" pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokaże nad czym pracowałem przez weekend....a mianowicie nad zabudowa tylu i oświetleniem...

 

20130902_185248.jpg

20130902_185254.jpg

20130902_185306.jpg

 

zrobiłem tez klosze które musze teraz tylko powycinać i pomalować na odpowiedni kolor

 

20130902_185322.jpg

 

następnie zajmę się dokończeniem silnika i całym okablowaniem...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. O to kolejne zdjęcia z pracy nad modelem...we wcześniejszym poście mówiłem o pracach nad silnikiem, ale jakoś nie mogę się do niego zabrać...wiec postanowiłem trochę po tuning-owac moja scanie tak aby to miało ręce i nogi..

 

a wiec jak wcześniej pisałem moja scania nie będzie miała z przodu "kangura" wiec musiałem przerobić zderzak...

 

20130910_120540.jpg

20130911_131601.jpg

20130911_131608.jpg

 

następnie musiałem przerobić wejście do kabiny aby po otwarciu drzwi nie było by widać dziury ...teraz jeszcze chce dorobić boczne panele na razie są tylko wycięte listwy, tak to się prezentuje na tą chwile ..

 

20130911_194258.jpg

20130911_194307.jpg

20130911_194328.jpg

20130911_194340.jpg

 

i wiem ze kala z przodu będą zmienione bo nie pasują ...będą chromy

 

zrobiłem jeszcze oświetlenie z tylu..

 

20130911_194054.jpg

prace idą powoli ale nie o to chodzi żeby model zrobić w 3dni tylko o to aby było ...pięknie...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po sporej nieobecności .... Przepraszam za ma nie obecność ale z modele trochę się działo, ostatnio w pracy miałem spore luzy i autem firmowym jeździłem sobie po Szkocji i spotkałem mnóstwo ciekawych ciężarówek(nie wiem dlaczego w Polsce takich nie ma może związane jest to z kosztami), i postanowiłem ze z jednej takie która spotkałem zapożyczę kilka elementów...a sama ciężarówkę(ciągnik) zrobię w barwach i logiem mojej firmy...

a wiec tak zacznę od zmian...

zmieniłem oświetlenie z tylu-duży panel

20130922_084522.jpg

20130923_111910.jpg

20130923_112742.jpg

20130923_113128.jpg

 

zmieniłem także nadkola-i tu pewnie spadnie wielka krytyka...

20131023_163132.jpg

zrobiony został silnik

 

20131023_163026.jpg

20131023_163034.jpg

20131023_163203.jpg

20131023_163224.jpg

 

wnętrze-bez żadnych fajerwerków..

 

20131023_162938.jpg

20131023_162947.jpg

 

wyciąłem miejsce na lampy bo trochę dziwnie to wyglądało, po prostu zamalowane na srebrno..

 

20131023_163833.jpg

 

w sumie model uważam za skończony...prawdę mówiąc to w połowie prac straciłem na niego wenę, ale jak mój menager z pracy zobaczył go(maniak ciężarówek) tu już chciał go kupić, wiec postanowiłem że nie dużym nakładem dokończę go...

 

20131028_115429.jpg

na więcej zdjęć zapraszam do galerii viewtopic.php?f=73&t=40408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.