Skocz do zawartości

Dodge Magnum SRT8 Revell 1:25


kadzior

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie "dłubię" przy tym autku.

Co zauważyłem to części karoserii są dość fajnie spasowane i nie będzie trzeba dużo przy nich grzebać.

 

Foty pudła, części oraz instrukcji:

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 1.jpg

 

 

Pierwszy etap pracy i wyżej wspomniane przymiarki zderzaków itp.

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 1.jpg

 

iiiii nastąpiła przerwa w zabawie z powodu remontu mieszkania. Wznowienie prac mam nadzieję że już w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jako że z powodu mojej "roboty" w której mógłbym siedzieć bez przerwy prace nad modelem idą strasznie powoli. Sklejam głównie wieczorami lub po nocach.

Chciałem tylko powiedzieć na swoją obronę że części nie są ubabrane od kleju. Jest to kurz z którym nie mogę wygrać

 

 

x5qu.jpg

 

wdcb.jpg

 

qeh5.jpg

 

u4kc.jpg

 

Wnętrze miało być w dwóch odcieniach szarego. Został tylko ten ciemniejszy bo pomimo zapewnień pań w sklepach czy też sprzedających farby na allegro że jasny szary jest matowy nic z tego nie wychodziło. Tyle razy w życiu nie kąpałem części w krecie.

 

Szybka przymiarka

 

4jv6.jpg

 

mqj5.jpg

 

ve7f.jpg

 

qjod.jpg

 

h1az.jpg

 

9t1u.jpg

 

40av.JPG

 

qrx.JPG

 

0w5v.jpg

 

cyze.jpg

 

4jfn.jpg

 

Do zrobienia została buda, jednak brak czasu na malowanie aero w pracy więc model został na chwilę odłożony.

Za plecami powstaje jeszcze jedno auto, ale to już w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę ruszyłem z pracami. Karoseria pomalowana. W pierwszej kolejności baza później lakier bezbarwny.

Malowałem lakierami samochodowymi

 

8i0k.jpg

 

65fp.jpg

 

5ku9.jpg

 

5sij.jpg

 

cz94.jpg

 

1sid.jpg

 

dqm5.jpg

 

bcy.JPG

 

Poskładane na chwilę

 

no88.JPG

 

egmp.jpg

 

rx7k.jpg

 

skf4.jpg

 

Pomalowałem siatkę w zderzaku jak to jest w oryginale

 

8ow.JPG

 

Ramki szyb

 

re0i.jpg

 

Dokładkę tylnego zderzaka, efekt trochę mizerny. Liczyłem że trochę lepiej będzie to wyglądać

 

b5ub.jpg

 

50z.JPG

 

Lampy malowałem na wzór "dodża" którego znalazłem w sieci.

 

hkn8.jpg

 

i0jy.jpg

 

I z kloszami

 

0pyv.jpg

 

Tak plus minus będzie wyglądała całość

 

vz9d.jpg

 

Komentować krytykować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze racja, nawet o tym nie pomyślałem.

Jaki kolor polecasz? Czarny jak lampy czy kolor karoserii? Pytam bo jesteś bardziej doświadczony, a mi każda rada się przyda aby to wszystko miało jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszyłem z pracami. Karoseria pomalowana. W pierwszej kolejności baza później lakier bezbarwny.

Malowałem lakierami samochodowymi

 

8i0k.jpg

Kolego powiedz mi jak "montować" te elementy na tych "stojakach"? Wziąć np. wykałaczkę i przykleić ją do elementu wikolem czy jakoś inaczej? Pozdrawiam.

P.S. No i oczywiście model malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi jak "montować" te elementy na tych "stojakach"? Wziąć np. wykałaczkę i przykleić ją do elementu wikolem czy jakoś inaczej? Pozdrawiam.

P.S. No i oczywiście model malina

 

Te stojaki to nic innego jak resztki ramek po częściach z modelu

Przyklejam je w takie miejsca gdzie nie będzie widać śladów po złożeniu w całość. Używam do tego zwykłego kleju modelarskiego

Co do maliny to jeszcze daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi jak "montować" te elementy na tych "stojakach"? Wziąć np. wykałaczkę i przykleić ją do elementu wikolem czy jakoś inaczej? Pozdrawiam.

P.S. No i oczywiście model malina

 

Te stojaki to nic innego jak resztki ramek po częściach z modelu

Przyklejam je w takie miejsca gdzie nie będzie widać śladów po złożeniu w całość. Używam do tego zwykłego kleju modelarskiego

Co do maliny to jeszcze daleko

 

A po co klejem? Kup za grosze "Patefix" będziesz miał materiał wielokrotnego użytku i żadnych śladów na plastiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Humbrol 85. Malowałem ręcznie. Ogólnie model jest skończony, mam kilka fotek jeszcze z prac. Jednak brak czasu aby zrobić jakąś fajną galerię.

Może na dniach coś wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem kilka zdjęć z telefonu które robiłem już jakiś czas temu.

Sorki za jakość ale robiłem je w strasznych ciemnościach.

Możliwe że już dziś wrzucę galerię.

 

346bf6d955b4def4med.jpg

 

b7ceca46813074c4med.jpg

 

aabbf6141f324f29med.jpg

 

4957437590924d0emed.jpg

 

fcc3d7ec7a60fe8cmed.jpg

 

9d549c6be8fd3caemed.jpg

 

e4bfd8a7dff634bdmed.jpg

 

0051b4f9f0b31712med.jpg

 

de84001ce6be3447med.jpg

 

b43f5012454acacbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.