Skocz do zawartości

Seafire FR. 46 Airfix


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Seafire XVII ma sporo miejsca na podstawce postanowiłem dorobić mu kompana.

Jako, że nie miałem z zanadrzu drugiej "siedemnastki" a na półce czekał Seafire FR 46/47 Airfixa wybór padł na to pudło...

Zdecydowałem się na FR 46 ponieważ podobnie jak w "siedemnastce" malowanie pochodziło z 1947 roku i również z jednostki szkoleniowej. Nie będę się upierał, że powstająca scenka miała miejsce w czasie i przestrzeni ale chodzi mi o wrażenia estetyczne.

Co prawda mam żywiczne wnętrze do tego Airfixa ale ponieważ kabina będzie tylko uchylona nieznacznie, zrobię je z blaszki Eduarda. I tak jest bardzo bogata...

Na początek mały IB.

Powstał dziś do tej pory fotel i jego zawieszenie na wrędze. Model będę robił spudłowo i blaszkowo, żadnej własnej inwencji (hahaha - wierzycie w to?)

 

uynw.jpg

 

m73l.JPG

 

rthq.jpg

 

nemr.jpg

 

fv8b.jpg

 

lbuo.jpg

 

6a21.jpg

 

ngf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie zawsze możliwości czasowe idą w parze z chęciami. Przyznaję się do zawieszenia warsztatu P11 i dużego Spitfire Mk24. Po prostu troszkę mnie przerosły, ale nie znaczy, że porastają kurzem. W wypadku tych dwu warsztatów obecnie prowadzonych, mają zielone światło z pewnych względów. P 11 jest tematem zbyt pięknym, żeby robić coś "po łebkach" a w przypadku Mk. 24 trwają prace nad wnętrzem i silnikiem. Ponieważ będzie to duży i pootwierany Spitek również nie poganiam. Więc i nie ma co na razie prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ostatni czułem się zdegustowany brakiem tematów, które przykułyby moją uwagę, a tu proszę

Jakiego zestawu użyłeś do wzbogacenia wnętrza, ja z braku blach złapałem za żywice ...moja pierwsza

Lepiej malować błyszczącym i na koniec fuknąć matem

... idę pstryknąć parę fotek mojego sifajera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy zacząłem robić z blaszek Edka. Tak to wychodzi. Co prawda są przeznaczone do Mk 47 ale jakoś to się poskłada. Gorzej z częścią otwartą ale jeszcze nie czas na montaż... Na początek po podkładzie prysnąłem czarnym a na to dopiero srebro...

 

58wf.jpg

eiwe.jpg

p1r7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.