Skocz do zawartości

Ferrari California // Revell 1:24


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oto moja szyba. Nie jest jeszcze skończona bo góra będzie zrobiona w kolorze tapicerki.

Jednak szału jak dla mnie nie ma. Porównując z twoją to jestem załamany.

 

ipwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

 

Dramatu nie ma, nie przesadzaj Żaden ze mnie znawca, ale wydaje mi się, że taśma była źle przyklejona i w niektórych miejscach wyszły postrzępione linie (farba weszła pod taśmę). Może malowałeś za gęstą farbą i popękała przy zdejmowaniu taśmy. Ja dociskam przyklejoną taśmę bardzo dokładnie szpatułką do uszu. Farba w proporcji 1/3 (1 - farba) i maluje trzema wartami co 15 minut, żeby nie zalać taśmy trzymając szybę prostopadle do aero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem bardziej się postaram

Masz rację że przy zdejmowaniu taśmy zrobiły się ubytki na szybie. Jednak tak już to zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

 

Walczę ze światłami Powiedzmy, że Revell się postarał średnio w tej materii, a moje umiejętności są takie sobie żeby to poprawić. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak jak poniżej. Zdaje się, że dałem ciała malując klosze farbą błyszczącą, teraz pojechałbym matową. Jak ktoś ma jakiś pomysł żeby to ulepszyć to pilnie słucham, jak nie to jutro "zamykam" klosze :-> Z góry dzięki i o łagodny wymiar kary proszę.

 

 

002_zps75adf4a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do głównego wątku, w tzw. między czasie okazało się, że światła są do dupy. Trzeba zmienić nie tylko ich wygląd, ale i całą konstrukcję. Prace rozpoczęte, spryskiwacze odcięte:

 

DSCF2882_zpse2acaef2.jpg

 

DSCF2883_zps0f46bc18.jpg

 

Plan prac przewiduje:

 

1. Obetnę spryskiwacz i nieco go "wyciągnę" (ok. 1 mm) przez co szkło pójdzie nieco do góry likwidując "zestawową szparę".

2. Spryskiwacz maluję czarnym półmatem od zewnątrz.

3. Odbłyśnik jadę alcladowym aluminium, elementy świecące w oryginale zostają zamaskowane i zostają w chromie.

4. Czarny szajs na oryginalnym odbłyśniku jadę czarnym matem.

 

A w między czasie, popsikałem sobie nową kastę nas żółto

 

DSCF2884_zpsa140e6c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ferrari, jakieś Porsche i zaraz jeszcze Mini. Nie gubisz się?

 

No bez przesady... To tylko trzy modele Początkowo miałem ambitny plan, że zacznę jeden i po jego skończeniu wezmę się za kolejny. Ale praktyka pokazała mi, że to trochę bez sensu - na coś się czeka, coś schnie, czy jakieś inne przerwy. Więc przeszedłem na system jeden projekt "poważny" i dwa poboczne, prosto z pudła. Na tych pobocznych mogę sobie poćwiczyć choćby kładzenie lakieru. Pomalowana buda się nie zmarnuje. Chrom też można ściągnąć z kilku modeli na raz i położyć własny - mniej czyszczenia aerografu Tak więc jakoś to ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ferrari, jakieś Porsche i zaraz jeszcze Mini. Nie gubisz się?

Ja mam na warsztacie 10

Również zrobiłem ostatnio taką Californie, ale to co ty robisz to tylko pogratulować i pozazdrościć. Światła przednie jaki i tylne do najlepszych faktycznie nie należą, tylko jedna uwaga, czy te tylne dolne koło tego czarnego pasa nie są u ciebie za jasne?

Zaczynasz już coś przy silniku czy jak skończysz karoserię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zrobiłem ostatnio taką Californie, ale to co ty robisz to tylko pogratulować i pozazdrościć. Światła przednie jaki i tylne do najlepszych faktycznie nie należą, tylko jedna uwaga, czy te tylne dolne koło tego czarnego pasa nie są u ciebie za jasne?

Zaczynasz już coś przy silniku czy jak skończysz karoserię?

 

Dzięki! Silnika nie robię w ogóle. To mój pierwszy (nie licząc nieskończonego Lexusa) model po 15 latach przerwy w modelarstwie, więc robię go w wersji uproszczonej, żeby sobie pewne rzeczy przypomnieć a jeszcze więcej rzeczy (całkiem dla mnie nowych) przyswoić. Na silniki i inne bajery jeszcze mam czas Działałem trochę przy silniku Lexusa ale szło tak sobie (kilka próbek niżej), więc w tym modelu sobie darowałem. Do robienia silnika wrócę przy Ferrari Berlinetta.

O której części piszesz, że jest za jasna, bo jakoś nie mogę zatrybić...?

 

Pozdrawiam

 

 

DSCF1858_zpsc69ad607.jpg

 

DSCF1837_zps2c79f6d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednocześnie zacząłem 2. Pierwszy to Dodge (jest tu temat ) drugi Pontiac GTO.

Ale jakoś po pomalowaniu kasty Dodga nie myślę nawet o GTO :P

Maska w tym aucie będzie się otwierać? Bo jeśli tak to trochę dziwnie będzie wyglądało bez serducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te światła na tym czarnym pasie co rejestracja, tam gdzie są kierunkowskazy i cofanie:

california15B0wiat1420a_zpse3c24886.jpg

Silnik w lexusie wychodził całkiem ładnie, a ten w californi jest chyba jednym z prostszych, lepiej by było go zrobić i ewentualnie nie pokazywać jeśli by coś nie wyszło (tak jak w moim przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

 

Sam nie wiem. Na zdjęciu poniżej same szkła wydają się przeźroczyste ale faktycznie na większości zdjęć wydają się być przydymione. Nie wiem tylko czy to kwestia szkła, czy efektu koloru tego co w środku. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę. Szkła mogę jeszcze "ściemnić", nie ma problemu. Przemyślę sprawę.

Co do silnika natomiast, to w samym początkowym założeniu było, że go w samochodzie nie będzie. Być może zostanie wyeksponowany obok samochodu, tak jak na pierwszym zdjęciu w tym wątku.

 

Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na szkła.

 

2010-Novitec-Rosso-Ferrari-California-Rear-Angle-View-588x391_zps7d377210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska w tym aucie będzie się otwierać? Bo jeśli tak to trochę dziwnie będzie wyglądało bez serducha

 

Przecież napisałem, że to silnik Lexusa....

 

Albo nie umiem czytać, albo już po tym tygodniu tyrania na warsztacie jestem tak przemęczony że nie wiem co czytam.

Chodzi mi cały czas o Farelkę. W niej nie będzie silnika czy będzie motor od Lexiego bo już nic nie wiem.

Sorki za zamieszanie

 

 

 

 

DOPISANE

 

Teraz to już rozumiem, w sumie o jednej godzinie wysłaliśmy posty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.