Skocz do zawartości

M49A2C -relacja chyba ;))


deptak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w lekkim stresie, bo to pierwszy raz chce pokazać wam co sobie na warsztat wrzuciłem:

3c3640aeda0a34c2m.jpg

Po początkowym zachwycie nad szczegółowością, troszkę sie zdołowałem ilością śladów po wypychaczach i jamek skurczowych. Na poniższych zdjęciach mostów widać obie przypadłości oraz zaszpachlowane jamki:

e5ca1ffc856e9954m.jpg

8162bc26873e1c3am.jpg

Kolejna niedogodnością jest dość miękki plastik. Np na ramie, ślady po wypychaczach widac nawet na "prawej" stronie w postaci białych odbarwień.

55ab42c4179b2240m.jpg

I przy nawet delikatnym, przypadkowym wygięciu jakiegoś elementu, o co bardzo łatwo, powstają takie przebarwienia.

Ale mam nadzieje, ze po pomalowaniu nie będzie widać.

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACV i nie ma żadnych blach no szok....

Blachy są, a właściwie jedna z siatka na grila. Do tego kawałek sznurka do wciągarki, węże gumowe (bo to cysterna) i gumowe oponki. Nie ma tego wszystkiego na zdjęciu bo sie nie mieściło

Pozdro Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Na poniższych fotkach sklejona i pomalowana rama. Mam nadzieje, ze bardzo nie sknociłem

6e1d7a61ae8e102am.jpg1f55990e42769e2cm.jpg

ab366a0fc87b1d16m.jpg7eb275341dc90ae8m.jpg

 

Pomyślałem sobie, że wojakom na plastiku to by sie niewygodnie siedziało i zrobiłem pokrowce na siedzenia z jednej warstwy chusteczki higienicznej :

aba500f033038402m.jpg21a06635e226abc2m.jpg

 

I to na razie tyle.

Pozdrawiam Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Niewielki update relacji. Na początek dwa zdjątka kabiny, jeszcze bez dachu

28e3844862dddf87m.jpgdcb6115dbdc29a8am.jpg

Oraz cale ustrojstwo tankowania:

f7759d7241f752c1m.jpg

Jak napisał imek46 model bardzo dobry, ale zaczyna mnie irytować przeogromna ilość śladów po wypychaczach oraz wszechobecne ślady złożeń formy, które nieraz są trudne do usuniecia. Natomiast kalki to po prostu koszmar, co prawda matowe, ale na przykład te które są na cylindrach pokazanych na ostatnim zdjęciu po zamoczeniu w wodzie wywinęły sie w druga stronę i nawet SET SOL nie pomógł, dopiero odrobina kleju dala rade.

 

Pozdrawiam Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Po długich i nierównych bojach z plastikowa materia złożyłem całość do kupy i pomalowałem. A gdzie niegdzie przybyło trochę brudu. Zdjatka w plenerze:

f378a6c4efb320edm.jpg 833444b17f83d903m.jpg

 

2249867542cd1d34m.jpg 828c12090808c124m.jpg

 

04fcf745384a9d58m.jpg 7ddddd43aaaf6503m.jpg.

 

Miłego oglądania i proszę sie tak bardzo nie śmiać.

 

P.S.

Czy będzie jakiś konkurs na najmniejsza ilość komentarzy w relacji. Bo wydaje mi sie, ze mam szansę na główna nagrodę

Pozdrawiam Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co to za jeden z tych kolorów na ciężarówce ten brąz? Nie wiem może to przez aparat ale dziwnie wygląda, nie to żebym się czepiał ale wpada dziwnie w jakąś czerwień. Jakimi farbami malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe i czarne pasy jakieś takie za wyraziste jak na mój gust, brudzenie (nie obraź się) do kitu, obicia tak samo i szyba jakaś taka mało przeroczysta, jakby pokryta szronem. a tak to całkiem fajny.

 

Moja rada: Popraw brudzenie i zrób kilka fotek z czarny bristolem w tle a nie na dworze, powinien wyglądać o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Serdecznie dzieki, ze ktokolwiek zechcial sie podzielic swoimi uwagami

 

Malowanko wedlug instrukcji. Braz to Tamiya XF-64 czyli red brown, "bialy" to jest XF-57 Buff (cokolwiek to znaczy ).

A co do szyby to zapomonialem ja oslonic jak malowalem bezbarwnym matem

Pozdrawiam

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szyby to zapomonialem ja oslonic jak malowalem bezbarwnym matem Embarassed

Nie ma tego złego. Patencik można wykorzystać w sceneriach zimowych jako szron na szybach. Wyglada dość wiarygodnie

 

P.S

To już setny post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak robiłeś dach brezentowy ???

Dach to chusteczka higieniczna owinieta na plastikowej czesci z zestawu, za pomoca rozrzedzonego Wikolu ( nie sciagalem jej z plastiku, wszystko przyklejone raazem). Pomalowana kolorem khaki plus rozjasnienia zoltym.

Pozdrawiam

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.