Jump to content

Italeri 2706 UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48

yahoopl
 Share

Recommended Posts

Witam, zabieram się za składanie modelu jak w temacie i mam w związku z tym kilka pytań. Przygotowałem sobie wnętrze (na sucho) i próbuję je dopasować do skorupy. Pomijam fakt, że podłoga nie trzyma płaszczyzny i jest lekko zwichrowana (doginać na modelu czy trzeba to jakoś przygotować na ciepło?)

Link do modelu:

http://www.mojehobby.pl/products/UH-60-MH-60-Black-Hawk.html

Stanąłem w punkcie 5:

http://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/0/9/2115_2_ita2706_3.jpg

Kiedy składam podłogę do skorupy (na sucho) między podłogą a krawędzią skorupy mam ok 3mm szpary z obu stron, trafiła mi się wadliwa forma czy muszę to samemu zaszpachlować? Oglądałem zdjęcia live i podłoga jest w 1 płaszczyźnie z krawędzią drzwi, więc upychanie podłogi do spodu modelu nie ma sensu.

Czy ktoś już składał ten model i może poradzić jak ominął ten problem?

Przykład szpary o której piszę:

photos_1264196057.jpg

A tak wygląda w "live":

31_rear_crew_compartment_2.JPG

Edited by Guest

Składam właśnie UH-60L i szpara między podłogą a krawędzią połówki kadłuba jest wyraźna. Poza zaszpachlowaniem nie miałem lepszego pomysłu. Zresztą sam robię opcję pozamykaną, więc i tak nie byłoby tego widać.

Zagadką jest jak "głęboko" w kierunku pilotów te szpary zaszpachlować, podłoga nie jest symetryczna i z obu stron nie przylega do korpusu. Zamiast szpachli chcę użyć Green Stuff (łatwiej mnie się to formuje i obrabia).

No i jeszcze jeden problem, najpierw chcę pomalować wnętrze, jakiś pomysł jak to szpachlowanie później poprawić?