Skocz do zawartości

Oznaczenia farb


lookas87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam przygodę z modelarstwem w drodze jest Ticonderoga od Hasegawa i tutaj zaczynają się schody http://www.mojehobby.pl/products/USS-Ticonderoga.html# tutaj jest zdjęcie z instrukcji i oznaczeniami kolorów, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są odpowiedniki tych farb dla revella i humbrola? ( niestety wybrałem te farby ze względu na cenę, dopiero zaczynam z modelarstwem i muszę kupić cały sprzęt od podstaw ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest już odpowiedź na to pytanie.

Dobrze byłoby bliżej zapoznać się z przyklejonymi tematami w dziale, w którym umieścił kolega post.

Szczególnie polecam lekturę wątku "PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork" - na stronie 14 jest podany link do strony z wyszukiwarką różnych odpowiedników farb:

http://www.paint4models.com/index.html

Można tam uruchomić konwerter on-line lub ściągnąć w postaci pliku PDF.

 

Oznaczenia z instrukcji "H" z białym tłem to Gunze Aqueous a z czarnym tłem to Mr Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może się zdarzyć coś przegapić nawet uważnie czytając posty.

Ponieważ takie pytania się powtarzają to przypomniałem także dla potencjalnych przyszłych "pytaczy".

Co do lakieru to nie za wiele pomogę bo w marynistyce jestem mało obeznany.

Niemniej wydaje mi się, że raczej błyszczący odpada - co najwyżej jako warstwa pod kalkomanie.

Natomiast jako wykończenie to chyba mat lub półmat byłby lepszy - może bardziej obeznani z "pływadłami" koledzy podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przelicznik to wszystko pięknie ładnie ale tutaj kolejne problemy niestety mam ograniczenia finansowe i staram się kupić farby po taniości znalazłem odpowiedniki dla humbrola ale oczywiście nigdzie nie ma połowy kolorów, w końcu znalazłem aukcje gdzie są wszystkie kolory. No i teraz trochę zamieszam :P zauważyłem że pactra jest tania i na dodatek akryle więc nie będzie smrodu na tym przeliczniku kolory pactry mają jakieś niesamowite nazwy i numery które nie mają żadnego odwzorowania w rzeczywistości ale znalazłem kartkę z przelicznikiem pactry i tak

11Gunze Aqueous=a47 pactry

12 g=a46 p

54 g=a120 p

307 g=a41 p

333 i 337 nie znalazłem nigdzie czy ktoś mógłby mi doradzić jakieś kolory z palety pactry? czy raczej nawet nie myśleć o tych farbkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak będzie dobrze:

333 -> FS36118 -> Pactra A37

337 -> FS35237 -> ModelMaster 4746 (Pactry nie znalazłem)

 

Sam Pactry nie używam ale wielu modelarzy nimi maluje i ceni za dobrą jakość przy niewygórowanej cenie.

Są oczywiście lepsze farbki ale za to droższe.

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.