Skocz do zawartości

LAV-25 TUA & Raketenjagdpanzer Leopard & Marder 1A2 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

W tym wątku będę prowadził moje warsztaty. Jako że robię kilka pojazdów na raz nie będę zakładał osobnego wątku dla każdego pojazdu

Wracam po krótkiej przerwie, ale to, że nie było mnie na forum nie znaczy, że nic nie robiłem.

Ostatnimi czasy odstawiłem chwilowo II wojenną pancerkę i zabrałem się za coś współczesnego, tak z czystej ciekawości, a nóż mi się spodoba. Modele robione prosto z pudełka.

Pierwszy na warsztat poszedł zestaw Italeri 263, czyli LAV-25 TUA. Na tą chwilę model stoi zapodkładowany i czeka na malowanie: Wygląda to tak:

ko0y.jpg

kxf2.jpg

z42r.jpg

b3hv.jpg

vyzd.jpg

Kolejny zestaw to Tamiya 35162, czyli Marder 1A2. Ciekawy pojazd, sklejało go się dosyć dobrze.

7a2s.jpg

552h.jpg

nrky.jpg

tcdk.jpg

Następny wynalazek, którym się zająłem to Raketenjagdpanzer Leopard z zestawu Revella. Model będzie w 3- kolorowym kamo, na tą chwilę dostał już pierwszy kolor.

qorh.jpg

6adi.jpg

0axt.jpg

Nad tym modelem będę kontynuował prace w pierwszej kolejności.

Oczywiście odpowiednio się wyposażyłem do pracy nad tymi modelami. Zakupiłem takie 2 zestawy, które przetestuję przy okazji prac nad tymi pojazdami:

Y753S6EC.jpg

nato.jpg

Przy dobrych wiatrach na dniach skończę kłaść kamo na Leopardzie, jak się uda będzie aktualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

W tym wątku będę prowadził moje warsztaty. Jako że robię kilka pojazdów na raz nie będę zakładał osobnego wątku dla każdego pojazdu

Wracam po krótkiej przerwie, ale to, że nie było mnie na forum nie znaczy, że nic nie robiłem.

Ostatnimi czasy odstawiłem chwilowo II wojenną pancerkę i zabrałem się za coś współczesnego, tak z czystej ciekawości, a nóż mi się spodoba. Modele robione prosto z pudełka.

Pierwszy na warsztat poszedł zestaw Italeri 263, czyli LAV-25 TUA. Na tą chwilę model stoi zapodkładowany i czeka na malowanie: Wygląda to tak:

ko0y.jpg

kxf2.jpg

z42r.jpg

b3hv.jpg

vyzd.jpg

Kolejny zestaw to Tamiya 35162, czyli Marder 1A2. Ciekawy pojazd, sklejało go się dosyć dobrze.

7a2s.jpg

552h.jpg

nrky.jpg

tcdk.jpg

Następny wynalazek, którym się zająłem to Raketenjagdpanzer Leopard z zestawu Revella. Model będzie w 3- kolorowym kamo, na tą chwilę dostał już pierwszy kolor.

qorh.jpg

6adi.jpg

0axt.jpg

Nad tym modelem będę kontynuował prace w pierwszej kolejności.

Oczywiście odpowiednio się wyposażyłem do pracy nad tymi modelami. Zakupiłem takie 2 zestawy, które przetestuję przy okazji prac nad tymi pojazdami:

Y753S6EC.jpg

nato.jpg

Przy dobrych wiatrach na dniach skończę kłaść kamo na Leopardzie, jak się uda będzie aktualizacja

PS. Zastanawiam się jak kłaść kamo, maskować czy malować z ręki, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę popracowałem nad modelami.

LAV dostał malowanie bazowe, delikatna modulacja piaskowego i zielone plamy. Na tą chwilę wygląda to jasno, ale po dalszych zabiegach kolor powinien być ok.

20140307_132614.jpg

20140307_132653.jpg

20140307_132749.jpg

Leopard już pomalowany, nałożone klaki i wash. Swoją drogą kalki zestawowe są słabej jakości, pomimo użycia płynów Microscale słabo siadły. Teraz czas na rainsy i inne zabiegi. Zastanawiam się czy robić jakieś obicia czy nie, zawsze ciekawiej by model wyglądał, jednak oglądając fotki tych pojazdów nie zauważyłem nigdzie żadnych obić, były to raczej zadbane pojazdy, więc temat obić jeszcze muszę przemyśleć.

20140307_132807.jpg

20140307_132822.jpg

20140307_132840.jpg

20140307_132854.jpg

20140307_132917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.