Skocz do zawartości

Scania r620 6x2


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ledwie co skończyłem jeden model, a zęby się nie nudzić czas zacząć drugi. Tym razem także będzie to Scania r620 w konfiguracji 6x2. Postanowiłem że model ten zacznę od zrobienia w całości od nowa ramy ...aby nie była rama rozcinana i łączona..taki to zabieg robię po raz pierwszy i mam nadzieje że będzie wszystko ok...

Model będę chciał zrobić coś na styl show trucka.

oto model jako baza

 

ITL3858.jpg

 

o to rama...i sprasowywanie czy wszystko jest ok..

 

20140327_094806.jpg

20140327_094819.jpg

20140327_094839.jpg

20140327_105128.jpg

20140327_155749.jpg

20140327_155846.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No prosze! Ledwo oderwalem oczy od Twojej zielonej Scanii, a tu kolejna sie buduje. Brawo za wykonanie ramy, tak wlasnie mysle, ze to jest najbardziej sensowne rozwiazanie, poniewaz te dwie polowki ramy z Italeri sa nieco rozne od siebie, przez co model po skonczeniu czesto wychodzi "skrecony", pomimo usilnych prob skorygowania bledu, no i nie wspomne o otworach na tylne zawieszenie kabiny, ktore sa az o dwa milimetry za daleko. Bede obserwowal Twoj warsztat, bo widze, ze szykuje sie kolejny dobry model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie fpatryk99 i RapToWny plan w głowie już dawno miałem jak ma to wyglądać..czy będzie grafika.. hmm nie jestem mistrzem w malowaniu aero ale mam inny plan ,aby namalować sobie ją na kartce a następnie przenieść na kalkę i na model..

 

teraz pokarze co dziś zdziałałem...pracowałem nad udoskonaleniem mostu..tak to wyszło

 

20140328_185708.jpg

20140328_185718.jpg

20140328_185730.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle. Zazdroszczę wam tego że macie czas na robienie modeli.

Mam dwa zaczęte i około 10 w szafie które czekają na swoją kolej.

Nie mam kiedy tego robić, a chętnie bym sobie posklejał.

Tu widzę szykuje się gruby projekt.

Zielony mnie poskładał. Tu pewnie też będę przecierał oczy ze zdumienia.

Życzę więc powodzenia, ja sobie popatrzę bo na tą chwilę tylko to mi pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle. Zazdroszczę wam tego że macie czas na robienie modeli.

Mam dwa zaczęte i około 10 w szafie które czekają na swoją kolej.

Nie mam kiedy tego robić, a chętnie bym sobie posklejał......

 

Znam ten bol Kadzior, tez mam wiele projektow w planach i tez dwa zaczete na biorku, ale czasu jak zwykle brak :( . Jak zasiadam zeby zrobic cokolwiek, to sie szybko okazuje, ze minely dwie godziny, a zaledwie dwie male czesci zdazylem posklejac....

 

Sushi, os wyglada kozacko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem to u mnie magazyn pełny. Ale jak i mi brakowało kasy a gdzieś tam był jakiś fajny model to pytałem się rodziców siostry czy żony czy nie chcą mi zrobić prezentu na urodziny np. Dostawałem zawsze prędzeji miałem co sklejac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sushi, nie moge sie napatrzec na to okablowanie i rame, a jeszcze pomalowane to juz wyglada na prawde kozacko . Jedna rzecz mi sie tu tylko nie podoba - mam wrazenie, ze zbiorniki na paliwo nie sa w "linii" patrzac z gory na rame. Kurde jakbys dal rade to skorygowac to nic dodac, nic ujac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Czas trochę przypomnieć o sobie..

 

postanowiłem pomalować felgi zakupione w KFS ,czarny połysk i na to chrom alclad, po pomalowaniu czarnym nie widziałem tego co będzie po chromie ...a była tragedia..wszystkie syfki oraz niedokładności wyszły

 

tak to wyglądało

 

20140424_135309.jpg

20140424_135324.jpg

 

wiec nie załamując się postanowiłem wykorzysta zapas felg i sam to zrobiłem a wyszło to tak

 

20140424_135405.jpg

20140424_135420.jpg

 

zrobiłem także tylny panel z oświetleniem oraz nadkola

 

20140424_135538.jpg

20140424_135650.jpg

20140424_135742.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Widzę ze mój temat nie długo dotknie dna, wiec czas trochę przy pomieć o sobie...

a wiec tak ,pomalowałem dolna cześć kabiny ,kabina została obniżona(dorobiony element-listwa która sprawi ze kabina jest niżej), zaszpachlowane miejsce na tablice rejestracyjna.

zrobione boczne panele i ozdobione jeszcze będzie dorobiony mały panem pomieć nadkolami aby były na równi z bocznym panelem ...od razu moje ze KOŁA NIE SĄ NA STALE ,SĄ TYLKO NA POTRZEBĘ -ZDJĘCIA..

tak to wygląda..

20140507_140748.jpg

20140507_140756.jpg

20140507_140818.jpg

20140507_140832.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi, podoba mi sie ten styl, cos innego niz produkcja tasmowa szaro burych ciezarowek . Jestem ciekaw jak zrobisz kabine, a szczegolnie chodzi mi o to, czy cos bedziesz przerabial, tak jak to zrobiles ze zderzakiem. Piekna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.